Cesta k duze

Rubriky

Esence Spirit in Nature

autor: | Úno 16, 2021 | Nezařazené | 0 komentářů

Esence Spirit in Nature – originální květové esence

Autorkou těchto originálních květových esencí je Lila Devi a vyrábí je už 35 let. Žije v podhůří Sierra Nevady v Ananda Village poblíž Nevada City v Kalifornii. V letošním roce 2012 poprvé navštívila Českou republiku a esence – jak ona říká „své děti“, nám přijela představit a podělit se s námi o své zkušenosti a radosti s prací s nimi. Já jsem velmi vděčná, že jsem se s ní mohla osobně poznat a dostala jsem možnost zúčastnit se společně se svou dcerou i jejího semináře o květových esencích v Olomouci, který mě v mnohém obohatil a posunul dál.

Její květové esence výborně doplňují mé přírodní vůně Prameny života a společným užíváním tak mohou přispět ke zvýšení kvality našeho života. Esence i vůně totiž pracují na úplně stejném principu zvyšování našich pozitivních kvalit a patří svým působením do vibrační medicíny, která nádherným způsobem rezonuje s naší duší a otevírá nás hlubšímu porozumění sama sobě i prožívání svého života. Když jsme se loučily a Lila se mě ptala, zda budu s esencemi pracovat, tak jsem jí říkala, že už mi v hlavě běží projekt na společné propojení esencí a vůní. Mé první zkušenosti s jejich účinkem byly překvapivé a vyzkoušela jsem je i na našich kočičkách a jejich zvýšená mazlivost a přítulnost s projevila již za několik hodin. První ohlasy od těch, kteří je již měli možnost vyzkoušet jsou velmi pozitivní a nadšené a já bych vám je ráda představila a nabídla i v mé poradně, tak jak jsem se s nimi měla možnost seznámit a pracovat na semináři a také na základě mých osobních zkušeností a zkušeností mých klientů.

Co jsou vlastně květové esence

Všechny květové esence, které se vyrábí z květů rostlin – zeleniny a ovoce, v sobě nesou energetický otisk pozitivních kvalit těchto rostlin. Protože ovoce i zelenina jsou běžnou součástí našeho jídelníčku, jsou nám blízké i tyto esence. Užíváním těchto esencí v sobě posilujeme pozitivní kvality. Jejich jemné vibrace s námi rezonují a probouzejí v nás ochotu s nimi rezonovat a tak měnit a zlepšovat kvalitu našeho života zcela přirozeným způsobem. Spojují nás s naší pravou podstatou a vracejí nás do stavu rovnováhy, tím se aktivuje naše životní síla a náš vnitřní proces léčení sebe sama. Nezaměřují se tedy na problém samotný, ale aktivováním a rozvibrováním pozitivních kvalit v nás, dochází k řešení problému změnou našeho vnitřního postoje. Jsou výborným doplňkem k terapiím, léčebným metodám a všemu, co je zaměřeno na náš růst a vede ke zlepšení našeho života. Působí zcela nenásilně a přirozeně na dospělé, děti, zvířata i rostliny a jsou naprosto bezpečné.

20 esencí Spirit in Nature

Lila vytvořila celkem 20 květových esencí. Ty dělí na 10 esencí nesoucí ženské energie – jsou orientované směrem dovnitř – projevují se uvnitř nás, zaměřené citově, vyživující, tak, jako to prezentuje ženský princip. A na 10 esencí nesoucí mužské energie – jsou orientované směrem ven – naše projevy navenek, zaměřené rozumově, tvořivé a objevující, tak, jako to prezentuje mužský princip.

Další rozdělení esencí se vztahuje ke čtyřem ročním obdobím – jaru, létu, podzimu a zimě, jsou tedy rozdělené do 4 částí – kvadrantů po pěti esencích, které odpovídají kvalitám a energiím jednotlivých období.

Ke každé esenci existuje afirmace a všech 20 esencí je zobrazeno na kartách s afirmacemi.

Jaro – I. kvadrant

Představuje sílu mladé, svěží energie, která se chce šířit všemi směry, jako všechno, co se na jaře znovu probouzí k životu. Vztahuje se k našemu dětství – k našemu vnitřnímu dítěti a jeho zvídavosti, odvaze, lehkosti, touze objevovat svět a rozšiřovat své hranice. Nese v sobě ženské energie.

Zastupují ho tyto esence:

Salát

Kokos

Třešeň

Špenát

Broskev

Popisy jednotlivých esencí najdete zde.

Léto – II. kvadrant

Dotýká se lásky, radosti, světla a smíchu, symbolizuje také pohyb, komunikaci, schopnost dávat a přijímat, akceptovat ostatní, takové jací jsou a zůstat vnitřně vyrovnaní. Znázorňuje ohnivou radostnou energii léta, uspokojení, naše mládí. Nese v sobě mužské energie.

Zastupují ho tyto esence:

Kukuřice

Rajče

Ananas

Banán

Fík

Popisy jednotlivých esencí najdete zde.

Podzim – III. kvadrant

Vyjadřuje touhu a schopnost dotahovat věci do konce, dokončit staré úkoly, včas odejít a opustit to, co už nepotřebujeme. Přináší nám moudrost a naplnění, sklízíme plody, je obdobím dozrávání a sklizně – naší dospělosti. Nese v sobě mužské energie.

Zastupují ho tyto esence:

Mandle

Hruška

Avokádo

Jablko

Pomeranč

Popisy jednotlivých esencí najdete zde.

Zima – IV. kvadrant

Vnáší stále více světla a tváří v tvář moudrosti a velikosti života se naše bázeň se mění v hlubokou úctu ke všemu, co nás obklopuje. S osvobozením svého nitra si připravíme půdu pro svou vnitřní obnovu a znovuzrození a celý cyklus začne znovu. Zobrazuje nadhled, návrat k naší přirozenosti, dokončení cyklu, moudrost našeho stáří. Nese v sobě ženské energie.

Zastupují ho tyto esence:

Ostružina

Datle

Jahoda

Malina

Vinná réva

Popisy jednotlivých esencí najdete zde.

Jak si vybrat tu správnou esenci

Způsobů vybírání esencí je několik.Důležité je, na jaké zaměření si esenci chcete vybrat. Můžete si vybrat esenci strategickou – to je taková, která se zaměří na to, co si v současnosti potřebujete pořešit v sobě nebo si můžete vybrat esenci tématickou – to je taková, která nejvíce rezonuje s vašimi pozitivními kvalitami, které vyzařujete, takže je ve vás začne upevňovat. Nejlepším způsobem je užívat nejprve esence zaměřené strategicky pak přejít na vaši tématickou esenci.

Vybrat tu správnou esenci můžete několika způsoby – podle karet k esencím, kineziologickým testem, pokud pracujete s kyvadlem, tak i kyvadlem, nacítěním se na esenci, nebo i tak, že si přečtete popisy k jednotlivým esencím a některá s vámi zarezonuje nebo si vás přitáhne, také i podle afirmací k jednotlivým esencím. Pokud si nevíte rady, můžete zvolit jako první esenci krizovou Hrušku a ona už vás nasměruje dál.

Užívání esencí

Esence se užívají postupně po jedné, Lila na základě svých dlouholetých zkušeností a výzkumů nedoporučuje esence míchat – brát jich více najednou, protože se tak snižuje jejich přirozené působení.

Esence jsou namíchány z pramenité vody, obsahující energetickou esenci příslušného květu a brandy, která esenci konzervuje, v lékovce s kapátkem. Užívají se 4x denně po 4 kapkách přímo do úst – neolizovat kapátko. Je možné esenci nakapat do čisté vody, v dalších nápojích – čaj, džus apod. se snižuje účinnost esence. Pokud by vám vadil alkohol – brandy, je možné esenci nakapat do horké vody a alkohol se odpaří. Ke každé esenci existuje pomocná afirmace – pozitivní utvrzování, která napomáhá účinnějšímu působení esence. Afirmaci na nahlas opakujte při každém užití esence.

V případě potřeby můžete esenci užívat i častěji, třeba každou hodinu – z mé osobní zkušenosti si vás doslova přitáhne a bude vám její užívání dělat velmi dobře. Pak jakékoliv dávkování je správné. Minimální dávkování 4 x 4 kapky je potřeba dodržet, jinak se výsledky neprojeví nebo jen mírně. Zvířátkům se esence kapou do srsti nebo peří, rybičkám do vody a můžete je rovněž nakapat do vody k pití. Rovněž je můžete přidat do vody ve váze či k zalévání květin, udělají dobře i vašim květinám.

Lahvičku s esencemi je dobré nenechávat v blízkosti přístrojů vyzařujících elektromagnetické záření, dodržet vzdálenost aspoň 20cm. Esence je kvalitně zakonzervovaná díky brandy a není nutné ji mít v ledničce.

Esence je také možné vetřít do kůže nebo třeba i přidat několik kapek do olejíčku při masáži.

Propojení esencí s vůněmi Prameny života

Jak jste se už mohli dočíst, esence je možné a velmi vhodné využít i v kombinaci s jinými metodami a terapiemi. Protože již s podobnou prací a kombinacemi mám dlouholeté pozitivní zkušenosti, využívám esence všude, kde to cítím, že podpoří ozdravný proces. Už na semináři s Lilou mi bylo víc než jasné, jak velmi se esence a moje vůně Prameny života ( více o vůních zde) podobají svým působením na nás a kolik toho mají společného. Esence se kapou do úst a vůně se čichají, obojí je možné nanášet na tělo, přidat do vody, používat pro děti, zvířátka, ke každé esenci, stejně jako k vůni jsou afirmace i ke každé esenci, jsou propojené i na barevné působení … a mohla bych pokračovat dál. Je to prostě dokonalý přírodní systém, který nám nabízí tyto dary přírody a na nás je, jak je využijeme. Kombinace esencí a vůní se objeví v katalogu vůní, který připravuji na tyto stránky.

Vhodné esence v případě zájmu pro vás mohu vytestovat. Mohu pro vás namíchat vaši osobní 30ml lahvičku (cena 250Kč) – účinek i užívání u obou typů je stejný a neliší se. Esenci je možné vytestovat i na dálku a zaslat poštou. Potřebuji k tomu znát jméno, příjmení a datum narození. Trvanlivost esence je několik let, díky kvalitnímu zakonzervování v alkoholu. Pokud by vám vadil alkohol, je možné namíchat esenci bez alkoholu, pak je nutné uchovávat ji v ledničce a trvanlivost je značně omezená. Mohu k vaší esenci také vybrat vhodnou vůni Prameny života.

Zpracováno, podle mých poznámek ze semináře s Lilou a volných překladů ze stránek: https://spirit-in-nature.com/

Pro www.cestakduze.webnode.cz napsala Světluška. Tento článek nebo jeho části je možné šířit dál nekomerčním způsobem, pokud bude připojeno celé znění této poznámky a aktivní odkaz na výše uvedené webové stránky. Děkuji za respektování této podmínky.