Cesta k duze

Rubriky

Světluška

Kdo Jsem Já

Jsem člověk jako každý jiný, mám i své starosti a splíny

Jsem vděčná za tento život a cestu, kterou jsem našla ke snům

Jsem šťastná, že mohu být průvodcem a zprostředkovatelem,

poselství a moudrostí vesmíru o světě celém

Jsem vašim žákem i svým učitelem pro duši i práci s tělem

Jsem svobodná, volná a duhová, protože i má duše je taková

Jsem dítětem a ve svém srdci lásku mám, už vím, jaký je to dar

Jsem silná, protože mám svou víru v sebe, věřím v Boha,

 v život a nad hlavou mám modré nebe

Jsem jedinečná, protože jedinečnou jsem byla stvořena

Jsem plná radosti a život je má odměna

Jsem Světluška zářivá a lásku svou vám posílám

Tato básnička ke mně přišla, když jsem začala „vážně“ přemýšlet nad stránkami a o tom, co bych napsala o sobě…

Moje „Cesta k sobě“

Jednoho červencového večera v roce 1969 jsem poprvé uviděla tento svět. Můj dědeček mi vybral jméno Radomíra a   asi vůbec netušil, co mi s tímto jménem dal do vínku a jak bude podporovat poslání mé duše v tomto světě. Mé dětství bylo spíše samotářské, můj svět to byly knihy a příroda. V historických románech jsem cestovala časem a při sbírání bylinek a vytváření herbářů mi bylo krásně. O bylinkách jsem si také hodně povídala se svojí babičkou, která je sbírala a sušila a často používala nejen pro sebe. Toužila jsem, aby se tímto směrem ubíralo i mé další studium, ale nestalo se tak. Vystudovala jsem gymnázium, nastoupila do zaměstnání a po mých prvních láskách jsem potkala svou lásku životní Luďka. Žila jsem obyčejným životem a myslela jsem si, že jsem spokojená…

Díky nemoci naší starší dcery se mi otevřel jiný svět – svět energií a informací o věcech mezi nebem a zemí. Dál jsem se zajímala o bylinky a snažila se využívat jejich kouzelnou moc pro celou rodinu. Můj život byl hektický, plný povinností k rodině, bavila mě práce na zahradě a kolem domu. Jednoho dne přišlo první velké probuzení – zastavení, stal se mi úraz a já jsem přestala chodit, bylo mi 26 let a snad poprvé v životě jsem byla donucena se opravdu zastavit. Jak jsem tak ležela a přemýšlela nad svým životem, sáhla jsem tehdy po knize Celestinské proroctví, která mi už nějakou dobu ležela v knihovničce. Byl to zcela jiný pohled na život a všechno to, co v ní autor popisuje, hluboce rezonovalo s mou duší. Když jsem si poctivě odpověděla na otázky v každém cvičení, překvapeně jsem zjistila, jak vše do sebe zapadá a viděla jsem najednou tu spojitost, došlo mi, že náhody opravdu neexistují. Tehdy začala má skutečná „Cesta k sobě“ – rozhodla jsem se, že chci vědět, Kdo jsem, Proč tu jsem a Co je smyslem mého života.

A protože vesmír vyslyšel mé přání, začali mi do života vstupovat úžasní a moudří učitelé a taky hodně knih a informací o tom, co jsem potřebovala vědět. Četla jsem a studovala a objevovala nové světy…

Objevila jsem numerologii-tajemnou řeč čísel, která pro mě brzy přestala být tajemná, rozuměla jsem jí. Když jsme v roce 1998 dostali s Luďkem nabídku na dvoudenní kurz Tarotové numerologie u Ľudovíta Pivarčiho, neváhali jsme. S Ľudovítem jsme přáteli dodnes a díky němu jsem objevila Tarot a tarotové karty, které jsou mým moudrým rádcem. Ľudovít nám předal část svého učení nejen o numerologii a já jsem začala dělat první rozbory a věnovat se i výkladu karet. Velice mě to bavilo a vydrželo mi to dodnes. Láska k numerologii mi otevřela cestu jak nahlédnout do sebe a porozumět i vztahům v mém životě. Tarotové karty dokáží nádherným způsobem poodkrýt smysl naší existence a všeho, co se nám děje, když jsme ochotni naslouchat a přijmout jeho poselství lásky a hluboké pravdy o životě a naší duši, stává se moudrým rádcem a průvodcem. Právě poselství,  která mi tarot začal odkrývat  a znalosti z numerologie mi v mnoha oblastech pomohly pochopit, že jediné co opravdu potřebuji, je začít u sebe. Všechno v mém životě je odrazem toho, co je uvnitř mě a pokud chci, mám dost odvahy začít uskutečňovat a žít to, co si přeju. Bylo těžké tomu uvěřit, ale odpovědi a „důkazy“ na sebe nenechaly dlouho čekat a já se začala učit naslouchat své intuici.

Další cesta vedla k REIKI . V roce 2000 jsem od mistra Reiki Irenky Petrákové dostala zasvěcení do prvního a druhého stupně. Na zasvěcení do druhého stupně jsme za ní jeli do Prahy. Předcházely mu dvě důležité skutečnosti. V tom týdnu byl na návštěvě v Praze Dalajláma a Irenka se zúčastnila jeho veřejného vystoupení. My s Luďkem jsme den před zasvěcením byli v Lucerně na přednášce Eduadra a Míly Tomášových. Celý seminář byl prostoupen jemnou energií lásky. Při zasvěcení jsem měla možnost nahlédnout do akašické kroniky a bylo to pro mě velmi silným zážitkem. Otevřely se pro mě další dveře do světa energií a práce s nimi. První nádherné zjištění po zasvěcení – strach z meditací byl najednou pryč .

V roce 2003 přišlo další velké probuzení. Řešila jsem v té době velmi složité životní situace a při dopravní nehodě jsem přišla o nejlepšího přítele. Tehdy jsem zjistila, že i když si myslíme, že jsme na dně, máme přesto všechno v sobě tolik neuvěřitelné síly. Když přestaneme bojovat, dovolíme si prožít bolest a všechno to, co cítíme, uleví se nám a potom přijde vnitřní klid. Pak jsme připraveni naslouchat a otevřít se přijetí a odevzdání. Byla jsem překvapená a zaskočená tím, jak hluboce mě to zasáhlo. Dnes už vím, že to, co se dělo, bylo v pořádku, jen já to tehdy nechápala. Přišla pomoc v podobě terapie S.R.T. a netušila jsem, jak velmi mnoho to ovlivní a změní můj život. Po odblokování mi pomalu začalo docházet, jaký život někdy vlastně žiju a to, co jsem si zakazovala a myslela si, že není pro mě, je vlastně to, co si přeju ze všeho nejvíc. Ztratila jsem nejlepšího přítele, abych našla samu sebe a stala se sobě tím nejlepším přítelem. Přesto, že jsem nikdy před tím nepracovala s kyvadlem, začala mě tato metoda velmi zajímat a přitahovat. Takže jsem se začala učit, snažila jsem si pracovat na svých zdravotních problémech a pomáhala jsem i svým holčičkám s problémy ve škole a učením. Pomalu jsem pronikala do tajů naší duše a uvědomovala si, že většina našich problémů má kořeny právě tady. Moje zdraví se lepšilo, změny se začaly projevovat i v jiných oblastech života i v mé rodině. Dyslexie a dysortografie u dcery se výrazně zlepšila. Zjistila jsem, že všechno je jinak. Asi po půl roce   hlubokého  čištění a převratných změn mém životě, jsem si byla jistá, že chci mnohem víc. Vrátilo mě to na začátek k mým původním snům o léčení, o práci s bylinkami, o malování krásných obrázků, o tanci, prostě ke všemu, co jsem dosud z „nějakých důvodů nemohla“.

Postupně jsem k této terapii začala zařazovat své poznatky z numerologie, tarotu a hlavně se mi otevřel svět andělských bytostí. Vzpomínky z dětství začaly jednoho dne vyplouvat z mého podvědomí a já si začala vzpomínat, tak byli andělé zpátky v mém životě.

Drahy Sojkové jsem byla několikrát na Andělském semináři a andělé natrvalo vstoupili do mého života. Četla jsem knihy a snad nejvíce mě oslovila Doreen Virtue. Začala jsem pracovat i s andělskými kartami. Dnes už andělé patří do mého života a provázejí mně a pomíhají mi ve všem žití i tvoření.

V roce 2003 jsme se seznámili s Květou Hochmalovou na festivalu „Miluj svůj život „ v Plzni. Na jaře roku 2004 přijela Květuška za námi a naučila nás „Kreslit pravou mozkovou hemisférou“. Na kurzu jsme byli celá rodina a ty obrázky, které jsme nakreslili, jsou stále úžasné. Jsou jasným důkazem, že když to chci – dokážu to. Pro mě byl tento kurz výjimečný ještě jedním setkáním, na které vzpomínám s úsměvem. Spolu s námi se ho zúčastnil i Pavel Kutička – první cetrifikovaný učitel metody S.R.T. u nás, díky kterému máme i učebnice této metody, protože je nechal přeložit. Vesmír prostě zařídil, abychom se my dva potkali. Ještě stále jsem si tehdy myslela, že ze mě bude kinezioložka. Pavel mě však utvrdil v tom, že až poznám, co všechno, do jaké hloubky a jak lehce se dá řešit pomocí této terapie, už nebudu o kineziologii uvažovat. Dodal – vím to, já sám jsem původně  kineziolog. Když jsme se za dva roky setkali, dala jsem mu za pravdu. V té době už jsem pracovala s terapií S.R.T., ale má práce už se hodně lišila od klasické podoby této metody. Pracovala jsem s něčím, co mě nikdo neučil, přišlo to postupně samo. Dnes už vlastně z této metody používám tabulky  a některé postupy, zbytek toho, co je potřeba k terapii ke mně přichází přes andílky, mistry a další bytosti lásky a světla. Terapii mi pojmenovali „Zrcadlo duše“ –  je opravdovým zrcadlem duše klienta, terapie něhou, láskou a upřímností. V té době jsem již dělala přednášky pro Makrobiotický klub v Zábřeze a naplno se věnovala všem, kteří u mě hledali pomoc a odpovědi.

V roce 2004 mi začaly přicházet odpovědi přes automatické psaní, začala jsem znamenávat vzkazy, poselství, motlitby, afirmace a básničky. Později se přidaly i osobní recepty pro lidi do života a moudrá poselství pro nás všechny.

O rok později v roce 2005 se k tomu přidaly i obrázky a mandaly díky automatické kresbě, která se u mne jednoho dne prostě jen tak probudila. Můj život dostal jiný směr, barvičky mi ukázaly cestu k léčivým obrázkům a mandalám, splnil se mi sen, který mě provázel už od dětství a láska k obrázkům trvá dodnes. Kresbu využívám i k diagnostice,  malování mandal a léčivých obrázků přímo na aktuální stav klientů.

V roce 2007 jsem se začala zajímat o kameny a polodrahokamy. Naučila jsem se díky andělům a bytostem světla energetické masáže, při kterých využívám právě nejen energií polodrahokamů k uvolňování a harmonizování  fyzického těla, čaker, meridiánů, aury a k uvolňování karmických záznamů duše. Také jsem se v tomto roce zúčastnila na festivalu „Miluj svůj život“ pracovní dílny Automatická kresba u Evy Suttnerové.

Na podzim roku 2007 a na jaře v roce 2008 jsem si vyzkoušela automatickou kresbu na seminářích v Litomyšli u Evy Motyčkové.

Na podzim roku 2008 jsem navštívila několik seminářů zaměřených na čakry.

V Praze u Katky Damborské-Žižkové její úžasné semináře O čakrách. Provedla nás v meditaci našimi čakrami a pomocí barviček jsme se učili vyjádřit to, co cítíme. Díky ní jsem získala poznatky o tom, jak se pracuje s KvintesencemiPomandery a se systémem Aura somy, které mě zajímaly. Další práci s čakrami jsem se učila na semináři O čakrách Jacqueline Marie Longstaff v Loděnici.

Další oblastí, která mě zajímá, jsou rodinné konstelace. Poprvé jsem se s touto metodou setkala v roce 2003 na ezoterickém festivalu „Miluj svůj život“ na přednášce a následné konstelaci Bhagata. V dalších letech jsem se příležitostně zúčastnila konstelací u různých terapeutů, takže velmi oceňuji získané zkušenosti, díky různým přístupům a způsobům pojetí této metody.  V roce 2007-2008 jsem se účastnila konstelací s Ivanou Veverkovou a od roku 2009 jsem několik let navštěvovala konstelační kurzy u Karly Fechterové a její další semináře. Její přístup a způsob práce mě hluboce oslovily a pomáhly mi otvírat dveře k pocitům, prožitkům a srdci. Díky tomu jsem získala další nové pohledy na život a situace, které mi přináší. Tyto své poznatky využívám při terapiích a poradenství, na seminářích a nejvíce ve svém životě a také k získání rovnováhy mezi fyzickým tělem a duší.

V létě a na podzim roku 2009  jsem se na seminářích Petra Chobota učila spolupracovat s bytostmi světla a využívat jejich pomoc při léčení pro sebe, ostatní i pro naši planetu. Získala jsem tak další cenné zkušenosti pro práci na sobě i práci s energiemi.

V roce 2009 jsem přijala zasvěcení do léčebného systému energií Rasheeba a v roce 2010 do systému Shambala od Sofie Hanákové.

V létě 2010 jsem si rozšířila znalosti tarotu  u Ranky  na semináři Osho Zen Tarotu u moře v Chorvatsku.

V tomto roce jsem začala pracovat s vonným alchymickým systémem přírodních vůní Rafaella Petry Hlavaté a v roce 2011 jsem si znalosti o vůních prohloubila na jejích seminářích Setkání s vůněmi Rafaella. 

Od roku 2011 jsem si rozšířila své znalosti o barvách a práci s energiemi a hudbou na seminářích Jitky Králíkové Léčení světlem srdce a muzikoterapie. 

V roce 2012 mě mé kroky nasměrovaly ke studiu automatické kresbě na semináře Jitky Králíkové Magdaleny Doleželové.

Zaujala mě karmická numerologie a karmické kódy, které jsem dálkově studovala u Magdaleny Doleželové a obohatila tak své numerologické znalosti o informace, které dnes využívám zejména při zpracování písemných osobních numerologických rozborů.

květnu 2012 jsem si vyzkoušela v praxi práci s esencemi Spirit in Nature na semináři s jejich autorkou Lilou Devi. Na semináři jsme s Lilou objevily, jak její esence a moje vůně Prameny života jsou nádherně propojené. Dnes toto propojení využívám a vzájemně je kombinuji, vytvářím jedinečné osobní esence a v případě zájmu k nim přidávám i vhodnou vůni.

V létě roku 2013 mě zaujalo “ jednoduché ťukání“ pomocí metody E.F.T., která je součásní nové energetické psychologie a nadšeně jsem se pustila do jejího využívání v praxi. Práce s touto technikou emoční svobody mě nejen utvrdila v mých dlouholetých poznatcích, ale také mi nabídla jednoduchý postup, jak pomoci sobě i druhým uvolnit negativní emoce a tím opět získat psychickou i fyzickou rovnováhu a pohodu. Dnes tuto metodu kombinuji s dalšími postupy. 

Na podzim roku 2015 jsem si na kurzech Marty Kafkové své znalosti rozšířila o Emoční homeopatii – velmi jednoduchý a účinný systém harmonizování našich emočních rovin a kvalit duše s využitím energetického odblokování a následné energetické aplikace účinků homeopatik, kterým se dají vyřešit mnohá životní úskalí a mnohdy „neřešitelná“ témata a zdravotní problémy. Tuto metodu opět kombinuji se svými poznatky a dalšími metodami.

 

Moje semináře a aktivity ( více v nabídce služeb):

Od března roku 2009 jsem začala na přání mnohých s prožitkově – tvořivými semináři Cesta k sobě, které jsou zaměřené na práci s tělem i duší , sebepoznání a sebepřijetí. Využívám při nich nejen vlastní bohaté zkušenosti, doplněné o muzikoterapii, léčivé meditace automatickou kresbu, práci s tělovými svícemi a vůněmi a další metody a pomůcky.O prázdninách pořádám seminář pobytový, zaměřený na práci s vnitřním dítětem.

Od roku 2010 jsem vedla ukotvovací skupinu Cesta srdce a účastnili se celosvětového ukotvování světelných bran11:11 se Solarou, příležitostně otvíráme také světelné brány pro náš kraj.

Od roku 2011 si zájemci mohou přijít kreslit mandaly a poznávat jejich symboliku i sami sebena seminářích automatické kresby Kreslení mandal s anděli. 

V červnu roku 2011 jsem vytvořila moje první přírodní vůně Prameny života a na přání jsem začala míchat i osobní vůně na míru. Dnes už je vytvořen celý systém vůní propojený na barevné působení a esence. Narodily se také další voňavé výrobky, které najdete v nabídce na stránkách.

V lednu 2012 jsme v Šumperku otevřeli Duchovní školu Mosty poznání, pro všechny, kdo chtějí žít svůj skutečný život.

Na podzim roku 2012 jsem vydala svůj první Mandalový kalendář Krystalové mandaly. Setkal se s velikým ohlasem a proto jsem se rozhodla v tom pokračovat, a tak se každý rok můžete těšit na nový mandalový kalendář – průvodce celým rokem a také měsíční poslelství, která k němu najdete každý měsíc ne těchto stránkách.

Od roku 2014 se pravidelně s ženami scházíme v Ženském kruhu sdílení a harmonie, abychom si užívali svých ženských energií, objevovali sami sebe a to, čím můžeme obohatit sebe i svůj život.

Těším se na další možnosti, setkání, semináře a společnou práci. Vyjmenovala jsem zde ty, které vnímám jako důležité posuny v mém životě. Kdybych měla vyjmenovat úplně všechny, kterých jsem se zúčastnila, byl by ten seznam hodně dlouhý. Takže chci poděkovat za všechny ty příležitosti, které přišly do mého života, za všechnu moudrost, poznání, smích i slzy, okamžiky bolesti a vzdoru, souznění, radosti a splynutí, kterými byly prostoupeny a prosvětleny. Také chci poděkovat vám všem, kteří jste mě na nich provázeli, ať už jste na sebe vzali jakoukoliv podobu, díky vám jsem teď tady a taková, jaká jsem.

Miluji výlety do přírody, stromy a vodu, moře, ráda chodím po horách a poznávám kouty naší krásné země. Když mám chuť, kreslím mandaly a léčivé obrázky, jen tak pro radost i na vaše přání. Ráda vařím pro sebe i pro druhé, čtu zajímavé knížky a historické romány, někdy i jen tak lenoším a odpočívám. Po několika letech jsem se vrátila k orientálnímu tanci a cvičení jógy, které mému tělu dělají velmi dobře. Když mám čas věnuji se cvičení taiči nebo čínským energetickým cvičením, které mě naprosto uchvátily. Nejraději si tak pluji u nás na zahradě uprostřed nádherných stromů, zpěvu ptáků a bublajícího potůčku. Naše zahrada je součástí mého života, péče o kytičky, bylinky, zeleninové záhony a ovocné stromy je mým spojením s planetou Zemí. Momenty života, kouzlo přírody  a tajemství lidské tváře se snažím zachytit hledáčkem fotoaparátu, fotografování je mým koníčkem. Teď tento čas věnuji i těmto stránkám, které jsou tu pro vás. Zajímá mě všechno, co osloví mé srdíčko a souzní s mojí duší, ráda zkouším nové věci a kráčím vstříc dobrodružství jménem Život a pomáhají mi v tom i moji blízcí a také naše kouzelná vnučka.

Děkuji vám všem, které jsem na své cestě životem potkala, potkávám a potkávat budu. Všichni jste poslové světla a lásky a já vám děkuji za vaše poselství a za všechno, čím jste mě obohatili a obdarovali. I já se vám snažím předávat mé poznání a chci se s vámi podělit o to, co obohatilo můj život a díky čemu jsem našla svoji Cestu k Duze.

                                                                                                                

S láskou Světluška