Cesta k duze

Rubriky

Světluška

Kdo Jsem Já

Jsem člověk jako každý jiný, mám i své starosti a splíny

Jsem vděčná za tento život a cestu, kterou jsem našla ke snům

Jsem šťastná, že mohu být průvodcem a zprostředkovatelem,

poselství a moudrostí vesmíru o světě celém

Jsem vašim žákem i svým učitelem pro duši i práci s tělem

Jsem svobodná, volná a duhová, protože i má duše je taková

Jsem dítětem a ve svém srdci lásku mám, už vím, jaký je to dar

Jsem silná, protože mám svou víru v sebe, věřím v Boha,

 v život a nad hlavou mám modré nebe

Jsem jedinečná, protože jedinečnou jsem byla stvořena

Jsem plná radosti a život je má odměna

Jsem Světluška zářivá a lásku svou vám posílám

Tato básnička ke mně přišla, když jsem začala „vážně“ přemýšlet nad stránkami a o tom, co bych napsala o sobě…

 

 

Moje „Cesta k sobě“

Jednoho červencového večera v roce 1969 jsem poprvé uviděla tento svět. Můj dědeček mi vybral jméno Radomíra, a asi vůbec netušil, co všechno mi s tímto jménem dal do vínku, k čemu mi tím otevřel cestu, a jak velmi bude podporovat poslání mé duše v tomto světě. Mé dětství bylo spíše samotářské, můj svět to byly knihy a příroda. V historických románech jsem cestovala časem, a při sbírání bylinek a vytváření herbářů mi bylo krásně. O bylinkách jsem si také hodně povídala se svojí babičkou, která je sbírala, sušila a často používala nejen pro sebe. Toužila jsem, aby se tímto směrem ubíralo i mé další studium, ale nestalo se tak. Vystudovala jsem gymnázium, nastoupila do zaměstnání a po mých prvních láskách jsem potkala svou lásku životní Luďka. Žila jsem obyčejným životem a myslela jsem si, že jsem spokojená…
Díky nemoci naší starší dcery se mi otevřel jiný svět – svět energií a informací o věcech mezi nebem a zemí, o souvislostech našeho cítění, myšlení, vnímání a toho, jak to ovlivňuje náš život, radost, spokojenost a zdraví. Dál jsem se zajímala o bylinky a snažila se využívat jejich kouzelnou moc pro celou rodinu. Můj život byl tehdy hektický, plný povinností k rodině, bavila mě práce na zahradě a kolem domu. Jednoho dne přišlo první velké probuzení – zastavení, stal se mi úraz a já jsem přestala chodit, bylo mi 26 let a snad poprvé v životě jsem byla donucena se opravdu zastavit. Jak jsem tak ležela a přemýšlela nad svým životem, sáhla jsem tehdy po knize Celestinské proroctví, která mi už nějakou dobu ležela v knihovničce. Byl to zcela jiný pohled na život a všechno to, co v ní autor popisuje, hluboce rezonovalo s mou duší. Když jsem si poctivě odpověděla na otázky v každém cvičení, překvapeně jsem zjistila, jak vše do sebe zapadá, jak vše se vším souvisí. Viděla jsem najednou tu spojitost a propojení, došlo mi, že náhody opravdu neexistují, a že vše se děje, jak má, jen my tomu někdy nerozumíme a dáváme tomu pod vlivem myšlení a emocí jiný význam. Rozhodla jsem se, že chci vědět, vidět, přijímat víc než doposud, přijímat To, co je, Kdo jsem, Proč tu jsem, a hlavně přijít na to, Co je smyslem mého života a skutečného naplnění sebe.
A protože vesmír vyslyšel mé přání, začali mi do života vstupovat úžasní a moudří učitelé a průvodci, a také hodně knih a informací o tom, co jsem potřebovala vědět. Četla jsem, studovala a objevovala nové světy, poznávala nové lidi …
Objevila jsem numerologii – tajemnou řeč čísel, která pro mě brzy přestala být tajemná. Studovala jsem ji nejprve sama podle dostupných knih a informací. Když jsme v roce 1998 dostali s Luďkem nabídku na dvoudenní kurz Tarotové numerologie u Ľudovíta Pivarčiho, neváhali jsme. Díky němu, jsem kromě rozšíření si svých znalostí o numerologii, objevila Tarot a tarotové karty, které se staly moudrým rádcem a průvodcem nejen pro mě, ale i pro mé klienty a známé. Ľudovít nám předal část svého učení nejen o numerologii, a já jsem začala dělat první rozbory a výklady karet, pokračuji v nich i dnes. Láska k numerologii a tarotu mi otevřela cestu k tomu, jak nahlédnout do sebe a porozumět i vztahům a dějům v mém životě. Tarotové karty dokáží nádherným způsobem poodkrýt smysl naší existence a všeho, co se nám děje, když jsme ochotni naslouchat a přijmout jejich poselství lásky a hluboké pravdy o životě, naší duši a o tom, co tvoříme. Pak se moudrost tarotu stává také naším moudrým rádcem a průvodcem, a může nám „poradit“ jak dál, nabídnout zpětnou vazbu a řešení. Právě poselství, která mi tarot začal odkrývat a znalosti z numerologie mi v mnoha oblastech pomohly pochopit, že jediné, co opravdu potřebuji, je začít u sebe. Všechno v mém životě je odrazem toho, co je uvnitř mě, a pokud opravdu chci, mám dost odvahy začít uskutečňovat a žít to, co si přeju, nic mi nebrání v tom, abych to opravdu realizovala a žila. Na začátku bylo těžké tomu uvěřit a opustit to, co mě naučili mí rodiče, ale odpovědi a „důkazy“ o tom, že to jde, na sebe nenechaly dlouho čekat. Já jsem měla další motivaci a výzvy ke změnám, a začala jsem se trpělivě učit naslouchat své intuici, poslouchat samu sebe a důvěřovat sobě.
Další cesta vedla k Reiki. V roce 2000 jsme od mistra Reiki Irenky Petrákové dostali zasvěcení do prvního a druhého stupně. Na zasvěcení do druhého stupně jsme za ní jeli do Prahy. Předcházely mu dvě důležité skutečnosti. V tom týdnu byl na návštěvě v Praze Dalajláma a Irenka se zúčastnila jeho veřejného vystoupení. My s Luďkem jsme den před zasvěcením byli v Lucerně na úžasné přednášce Eduarda a Míly Tomášových. Celý seminář byl prostoupen jemnou energií lásky a vděčnosti, byl úplně jiný, než to naše první zasvěcení. Tentokrát jsem při zasvěcení měla možnost nahlédnout do akašické kroniky a záznamů mé duše. Dostala jsem příležitost získat odpovědi na důležité aktuální záležitosti mého života, prožít si svou smrt upálením a s návratem do věčnosti, vděčnosti a bezpodmínečné lásky, což pro mě bylo velmi silným zážitkem a dodnes na to vzpomínám. Otevřely se tak pro mě další dveře do světa energií a práce s nimi, k mému dalšímu pokračování toho, kde jsem v minulosti skončila.
V roce 2003 přišlo mé další velké probuzení. Řešila jsem v té době velmi složité životní situace, a při dopravní nehodě jsem přišla o svého nejlepšího přítele. Tehdy jsem zjistila, že i když si myslíme, že jsme na dně, máme v sobě, přesto všechno, co se děje a co prožíváme uvnitř, tolik neuvěřitelné síly, že zvládneme úplně všechno. Když přestaneme bojovat, dovolíme si prožít bolest a odevzdat všechno to, co cítíme, uleví se nám, a potom přijde vnitřní klid a smíření. Pak jsme připraveni naslouchat a otevřít se přijetí toho, co je i sebe sama. Byla jsem překvapená a zaskočená tím, jak hluboce mě to vše zasáhlo, dojalo a hlavně překvapilo. Dnes už vím, že to, co se dělo, bylo v pořádku, mělo to tak být a jeho duše si zvolila to, co si zvolila, jen já to tehdy nechápala.
Po této události mi přišla pomoc v podobě terapie S.R.T. a netušila jsem, jak velmi mnoho to ovlivní a naprosto změní můj život. Po odblokování mi pomalu začalo docházet, jaký život někdy vlastně žiju, a jak si díky převzatému způsobu života a zásad od mých rodičů, omezuji sebe i to, co bych chtěla. Přišla jsem na to, že to, co jsem si zakazovala a myslela si o tom, že to není pro mě, je vlastně přesně to, co si přeji ze všeho nejvíc, a co potřebuji pro sebe. Ztratila jsem nejlepšího přítele, abych znovu našla samu sebe a stala se sobě tím nejlepším přítelem, kterého mám, měla sebe na prvním místě ve svém životě a milovala se se vším, co ke mě patří, a čím momentálně jsem. Přesto, že jsem nikdy před tím nepracovala s kyvadlem, a byla to spíše „práce“ mého manžela, začala mě tato metoda velmi zajímat a přitahovat. Vesmír mi poslal učebnici metody S.R.T., a já jsem se postupně začala učit „rozumět“ tabulkám a informacím v nich ukrytých. Snažila jsem si pracovat na svých zdravotních problémech, pomáhala jsem i svým holčičkám s problémy ve škole a s učením. Pomalu jsem pronikala do tajů a propojení vědomí a nevědomí, moudrosti naší duše a vyššího já, uvědomovala si, že většina našich problémů má kořeny právě tady, v našich programových přesvědčeních, která se pak různým způsobem promítají a přenášejí do našeho života, zdraví, hojnosti a radosti. Moje zdraví se lepšilo, změny se začaly projevovat i v jiných oblastech života i v mé rodině. Dyslexie a dysortografie u dcery se také výrazně zlepšila. Zjistila jsem, že všechno je jinak. Asi po půl roce hlubokého  čištění a převratných změn mém životě, jsem si byla jistá, že chci mnohem víc. Vrátilo mě to na začátek k mým původním snům o léčení, o práci s bylinkami, o malování krásných obrázků, o tanci, prostě ke všemu, co jsem dosud z „nějakých důvodů nemohla“.
Postupně jsem k této terapii začala zařazovat své poznatky z numerologie, tarotu a hlavně se mi otevřel svět andělských bytostí a spolupráce s nimi. Vzpomínky z dětství začaly jednoho dne vyplouvat z mého podvědomí a já si začala vzpomínat na vše důležité, co jsem si v sobě umlčela a potlačila jako malé dítě, a tak byli andělé zpátky v mém životě.
Drahy Sojkové jsem byla několikrát na Andělském semináři a andělé natrvalo vstoupili do mého života. Četla jsem různé knihy, a snad nejvíce mě tehdy oslovila Doreen Virtue. Mimo tarotu, jsem začala pracovat i s andělskými kartami.
V roce 2003 jsme se seznámili s Květou Hochmalovou na festivalu „Miluj svůj život „ v Plzni. Na jaře roku 2004 přijela Květuška za námi a naučila nás „Kreslit pravou mozkovou hemisférou“. Na kurzu jsme byli celá rodina a ty obrázky, které jsme si tam nakreslili, jsou stále úžasné. Jsou jasným důkazem toho, že když to chci – dokážu to. Pro mě byl tento kurz výjimečný ještě jedním důležitým setkáním, na které vzpomínám s úsměvem. Spolu s námi se ho zúčastnil i Pavel Kutička (dnes Kaiser) – první certifikovaný učitel metody S.R.T. u nás, díky kterému máme i učebnice této metody, protože je nechal přeložit. Vesmír prostě zařídil, abychom se my dva potkali v pravý čas. Ještě stále jsem si tehdy myslela, že ze mě jednou bude kinezioložka. Pavel mě však utvrdil v tom, že až poznám, co všechno, do jaké hloubky, a jak lehce se dá řešit pomocí této terapie, už nebudu o kineziologii uvažovat. Dodal – vím to, já sám jsem původně kineziolog. Když jsme se za dva roky setkali, dala jsem mu za pravdu. V té době už jsem pracovala s terapií S.R.T., ale má práce už se hodně lišila od klasické podoby této metody, vznikla má vlastní metoda „Zrcadlo duše“. Pracovala jsem s něčím, co mě nikdo neučil, co přišlo postupně samo, čemu jsem dokonale rozuměla a věděla jsem, jak to mám použít pro konkrétního člověka a situaci. Dnes už vlastně z této metody používám jako pomůcku jen tabulky a některé postupy, zbytek toho, co je potřeba k terapii ke mně přichází přes andílky, mistry a další bytosti lásky a průvodce světla, přesně tak, jak je to potřeba, a jak mi to můj „světelný tým“ posílá. Terapii mi pojmenovali „Zrcadlo duše“ –  je opravdovým zrcadlem duše klienta a jeho příběhů a cest, lekcí, záměrů, očekávání a podob lásky, které ho provází, kterými si už prošel, které tvoří a žije právě teď. Samotná terapie je velmi hluboký, a přitom jemný proces, který potřebuje svůj prostor a čas na přijetí a pochopení ze strany toho, kdo se rozhodne ji vyzkoušet, aby se pak změny mohly promítnout do jeho života. Já sama jsem při ní „jen“ průvodcem mezi ním a jeho duší.
V roce 2004 mi začaly přicházet odpovědi přes automatické psaní, začala jsem znamenávat vzkazy, poselství, motlitby, afirmace a básničky.
O rok později v roce 2005 se k tomu přidaly i obrázky a mandaly díky automatické kresbě, která se jednoho dne u mě začala projevovat a hlásit o pozornost. Můj život dostal jiný směr, barvičky mi ukázaly cestu k léčivým obrázkům a mandalám, splnil se mi sen, který mě provázel už od dětství.
V roce 2007 jsem se začala více zajímat o kameny a polodrahokamy. Naučila jsem se díky andělům a bytostem světla Andělské energetické masáže, při kterých využívám mimo jiných pomůcek a prostředků, i energie polodrahokamů, k uvolňování a harmonizování fyzického těla, čaker, aury a karmických záznamů duše. Práce s polodrahokamy mě nasměrovala k tvoření jedinečných energetických náramků z polodrahokamových korálků. Náramky tvořím podle inspirace tak, jak mi to „shora“ přichází. Tvořím také náramky přímo na míru. Jejich nabídku najdete na stránkách a můžete si je objednat nebo můžeme společně vytvořit náramek přímo pro vás.
Protože jsem si přála více poznat automatickou kresbu a její možnosti, přivítala jsem v roce 2007 možnost zúčastnit se na festivalu „Miluj svůj život“ pracovní dílny Automatická kresba u Evy Suttnerové. Její přístup a pohled na využití možností automatické kresby mě v mnohém posunul dál. Na festivalu jsme se poprvé s manželem setkali se slovenským hudebníkem Maokem a jeho nádhernou intuitivní a léčivou hudbou. Naučil nás s Luďkem základům bubnování na djembe a intuitivnímu hraní na další netradiční hudební nástroje, což nám otevřelo další cestu k našemu srdci a tvoření přes hudbu. Později jsme se ještě několikrát setkali na jeho seminářích a dalších akcích. Naše přátelství trvá dodnes a potkáváme se na koncertech. Maok a jeho hudba je nedílnou součástí a každoroční inspirací pro mé tvoření mandal do nového mandalového kalendáře, a k tomu, co je nám v nich prostřednictvím automatické kresby a jeho hudby posláno do života.
Na podzim roku 2007 a na jaře v roce 2008 jsme si i s Luďkem vyzkoušeli automatickou kresbu na seminářích v Litomyšli u Evy Motyčkové.
Na podzim roku 2008 jsme navštívili několik seminářů zaměřených na čakry a práci s nimi. Velmi mě obohatily úžasné prožitkové semináře O čakráchKatky Damborské-Žižkové  v Praze.  Provedla nás v meditaci našimi čakrami a pomocí barviček jsme se učili vyjádřit to, co cítíme. Díky ní jsem získala poznatky o tom, jak se pracuje s KvintesencemiPomandery a se systémem Aura somy, které mě také zajímaly.
Další práci s čakrami jsme se učili na semináři O čakrách Jacqueline Marie Longstaff v Loděnici, která byla žačkou Osha a postupně nás naučila pracovat s jeho meditacemi.
Důležitou oblastí, která vstoupila do mé cesty byly rodinné konstelace a začal mě zajímat jejich vliv na život člověka. Poprvé jsem se s touto metodou setkala v roce 2003 na ezoterickém festivalu „Miluj svůj život“ na přednášce a následné ukázkové konstelaci Bhagata. V dalších letech jsem se příležitostně zúčastnila několika konstelací u různých terapeutů, takže velmi oceňuji získané zkušenosti, díky různým přístupům a způsobům pojetí této metody.  V roce 2007-2008 jsem se účastnila konstelací s Ivanou Veverkovou,  od roku 2009 navštěvovala konstelační semináře u Karly Fechterové. Její přístup a způsob práce mě hluboce oslovily a velmi mi pomohly otevřít dveře k pocitům, prožitkům uložených v mém srdci. Díky tomu jsem získala další nové pohledy na život a situace, které mi přináší, a mohla jsem se na své cestě posunout dál. Tyto poznatky dnes využívám při terapiích a v poradenství, nejvíce pak ve svém každodenním osobním životě, a také k získání rovnováhy mezi fyzickým tělem, srdcem a duší.
V létě a na podzim roku 2009  jsme se na seminářích Petra Chobota učili spolupracovat s bytostmi světla a využívat jejich pomoc při léčení pro sebe, ostatních i pro naši planetu.
V roce 2009 jsem přijala zasvěcení do léčebného systému energií Rasheeba a v roce 2010 do systému Shambala od Sofie Hanákové.
V létě 2010 jsem si rozšířila znalosti tarotu  u Ranky  na semináři Osho Zen Tarotu u moře v Chorvatsku.
V tomto roce jsem také začala pracovat s vonným alchymickým systémem přírodních vůní Rafaella Petry Hlavaté a v roce 2011 jsem si znalosti o vůních prohloubila na jejích seminářích Setkání s vůněmi Rafaella. Do mého života tak znovu vstoupila kouzelná moc bylinek, květin a rostlin, vůní, i když v trošku jiné podobě, než jak jsem byla zvyklá. Netušila jsem, že právě toto je podoba mých vysněných esencí, které jsem si tolik přála tvořit. V červnu roku 2011 se pak narodily pod vedením světelných bytostí, andělů a archanděla Michaela, moje první přírodní esenciální vůně Prameny života – mé vzpomínky z Lemurie a Atlantidy znovu ožily a vrátily do mého života něco, co je mou láskou, radostí a naplněním dodnes. Co mi dává hluboký smysl a význam, co hladí mé srdce i duši, dodává mi mnoho podob radosti a lásky, podobně jako tehdy, když  jsem s tímto systémem barev, krystalů, světla a vůní, kdysi pracovala. Na přání jsem začala míchat i tvořit také osobní vůně na míru s poselstvím pro mé klienty i další terapeuty. Kromě nich je dnes vytvořen celý systém různých typů vůní, masážních a tělových olejů, který najdete v mém katalogu přírodních vůní Prameny života na těchto stránkách.
V letech 2011 – 2012 jsem si obohatila své znalosti o barvách, práci s energiemi a muzikoterapií  na seminářích Jitky Králíkové Léčení světlem srdce.
V roce 2012 mě mé kroky nasměrovaly k dalšímu studiu automatické kresby na semináře Jitky Králíkové Magdaleny Doleželové.
Zaujala mě karmická numerologie a karmické kódy, které jsem dálkově studovala u Magdaleny Doleželové a obohatila tak své numerologické znalosti.
květnu 2012 jsem měla možnost vyzkoušela si v praxi práci s energetickými esencemi Spirit in Nature na semináři s jejich autorkou Lilou Devi. V roce 2016 mi do života vstoupily další energetické esence z nejstaršího afrického pralesa Platbos – Africké stromové esence. Dnes jsou oba tyto systémy esencí nedílnou součástí mých terapií i života. Míchám z nich pro klienty osobní esence přímo na míru. Tyto esence zcela nahradily Bachovou květovou terapii a esence Moravské květy, které jsem dříve používala.
Na podzim 2012 mě moje cesta navedla k dalšímu poznávání esencí. Práce s nimi pokračovala na dvou seminářích s Gerhardem Pierothem s esencemi LichtWesen. Seznámil nás s energií andělů, archandělů, elohimů  v esencích i dalších výrobcích, učil nás pracovat s energií světelných paprsků. Provedl nás nádhernými léčivými meditacemi a nabídnul mnoho praktických rad a vlastních zkušeností, ze kterých stále čerpám.
Od roku 2012 jsem začala kreslit a vydávat tématicky zaměřený Kalendář Mandal, který pro každý rok zachycuje aktuální energie, kterými si budeme procházet. Mandaly v kalendáři jsou nastavené na vaše vlastní léčení a mají neomezenou působnost, i když daný rok skončí, mandaly a jejich podoby lásky v nich zakreslené a nastavené, účinkují stále dál. Kalendář a mandaly v něm doplňuje jedinečný soubor předloh mandal k vykreslení pro osobní práci na sobě. Každý rok se také narodí speciální vůně pro naši podporu v příslušném roce, a krásně svými energiemi a voňavým poselstvím, doplňuje mandalový kalendář pro příslušný rok. Kalendářové vůně také najdete v katalogu přírodních vůní Prameny života.
 
V létě roku 2013 mě zaujalo “ jednoduché ťukání“ pomocí metody E.F.T., která je součásní nové energetické psychologie, a nadšeně jsem se pustila do jejího využívání v praxi. Práce s touto technikou emoční svobody mě nejen utvrdila v mých dlouholetých poznatcích, ale také mi nabídla jednoduchý postup, jak pomoci sobě i druhým uvolnit negativní emoce, a tím opět získat psychickou i fyzickou rovnováhu a pohodu. Tuto metodu v případě potřeby kombinuji se svými poznatky a dalšími metodami.
Na podzim roku 2015 jsem si na kurzech Marty Kafkové své znalosti rozšířila o Emoční homeopatii – velmi jednoduchý a účinný systém harmonizování našich emočních rovin a kvalit duše s využitím energetického odblokování a následné energetické aplikace účinků homeopatik, kterým se dají vyřešit mnohá životní úskalí a mnohdy „neřešitelná“ témata a zdravotní problémy. Tuto metodu opět v případě potřeby kombinuji se svými poznatky a dalšími metodami.
 
V roce 2020 se mi znovu připomněla důležitost používání a využívání kvantového způsobu práce na sobě a otevřela se mi cesta k tomu, jak ho nabídnout i vám. Na jaře do mého života přišel kvantový lékařský přístroj Healy, který mi velmi rychle zharmonizoval a doslova za dva dny vyřešil následky operačního zákroku, který jsem podstoupila. Působení a účinky kvantových léčivých programů a doplňků v podobě esencí, homeopatik, solí, vitamínů a dalších účinných látek pro tělo i duši, které moje Healy také nabízí, v podobě na dálku posílaných vibrací, jsem si vyzkoušela a ověřila nejprve na sobě a svých blízkých. Na základě úžasných výsledků a mnohých zlepšení jsem se rozhodla Healy zařadit mezi další možnosti, jak si zlepšit zdraví, pohodu a žít naplněný život. Terapie s Healy jsou součástí mé nabídky služeb a pomoci pro vás, a můžete ji vyzkoušet a využít.
Své zkušenosti a poznatky jsem přenesla i do svých dalších bohatých aktivit mimo moji poradnu.  Za těch více jak 25 let mého působení jich bylo velmi mnoho, a tady je malé ohlédnutí za některými nejdůležitějšími z nich:
Od března roku 2009 jsme se mohli pravidelně potkávat na prožitkově tvořivých seminářích „Cesta k sobě“, na které pak navazovaly prázdninové pobytové prožitkově – tvořivé semináře, zaměřené na práci s vnitřním dítětem, mužem a ženou, na nové cesty radosti a rozvoje v životě a poznání hlubších rovin bytí a žití.
Po několik let jsme si užívali adventní čas na semináři Adventní setkání s anděly, na kterém jsme si v tomto kouzelném čase lásky a zázraků kreslili osobní strom přání pro příští rok a v Andělském rituálu přání jsme si pak, posilovali tyto své další záměry a přání.
Od roku 2010 jsem vedla ukotvovací skupinu Cesta srdce a účastnili jsme se několikrát celosvětového ukotvování světelných bran11:11 se Solarou, otvírali jsme také Světelné brány pro náš kraj. V Šumperku jsme otevřeli Archandělskou bránu a Světelný chrám léčení. K těmto světelným branám se narodily speciální vůně Grálové esence a Mariánské esence. K branám 11:11 se pak narodily vůně Jednota a Místo v životě, které díky Petře Svarinské doputovaly až do samotného Peru přímo k Solaře a její celosvětové ukotvovací skupině. Ta jejich energii využila při celosvětovém otevírání a ukotvování v hlavním portálu této brány přímo v Peru. Tyto vůně jsou napojeny na srdce planety Země, je možné si je objednat.
 
Pořádala jsem slavnostní rituály jarní a podzimní rovnodennosti, rituály s Bohyněmi, oslavy letního slunovratu. Pravidelně jsme se také každý rok 21.12. scházeli v šumperském parku při rituálu Zlatá brána k zimnímu slunovratu .
Od roku 2011 si dospělí i děti, mohli přijít kreslit mandaly, užít si krásné andělské meditace a přírodní vůně na seminářích automatické kresby Kreslení mandal s anděli. 
 
V lednu 2012 jsem v Šumperku otevřela Duchovní školu Mosty poznání, pro všechny, kdo chtěli žít svůj skutečný život a lépe poznat sami sebe. Ve jsme se scházeli a setkávali po tři roky.
Se ženami jsme si příjemně užívali čas v Ženském kruhu harmonie a sdílení.
 
V současné době se věnuji především individuálnímu poradenství a práci s klienty v poradně Světluška nebo práci na dálku. Semináře a další akce pořádám kvůli mému časovému a životnímu vytížení jen výjimečně. Případné informace k nim najdete na stránkách.
 
Můj obyčejně neobyčejný život 
Když zrovna nejsem v zaměstnání nebo v poradně Světluška, tak svůj volný čas nejraději vyplňuji tím, co mi dělá radost a co mě naplňuje. Svůj čas trávím podle sebe a s těmi, které mám rada, ať už je to můj manžel Luděk, moje úžasná vnoučátka, všichni blízcí mému srdci, a věnuji ho také sama sobě a svému klidu a odpočinku.
Miluji chutě, hudbu, tanec, pohyb, vůně, barvy, tvary, tvořivé inspirace a nápady, všechno, co ve mně vzbudí zvídavost, nadšení a radost. Vítám také  vše, v čem se můžu naprosto volně ponořit do života a jeho krás, oddat se sama sobě. Mou velkou životní láskou jsou mí kočičí a zvířecí přátelé a průvodci, bez kterých bych si své dny nedokázala představit. Proto u nás koček nikdy není dost 🙂 a nesmí chybět psí společnost naší Ennynky. Mnozí tyto mé miláčky znáte z mé poradny a z jejich osobního terapeutického pojetí toho, pro co jste si k nám přišli, co hledáte pro sebe a v sobě. To, co a jakým způsobem nám ukazují a po svém sdělují, je jedinečné a velmi zábavné, stejně jako oni, protože oni prostě ví, jak na to :). Stejně jako já, i vy si užíváte jejich okouzlující způsoby komunikace a navigování naší pozornosti zpět k sobě a do lásky, a užíváme si přitom i hodně legrace, znovu si hrajeme a jsme v jejich přítomnosti naprosto otevření a bezprostřední jako malé děti. Tohle umí opravdu mistrně a dokonale, a jsem jim za to nesmírně vděčná.
Ke svému životu potřebuji svobodu, klid a prostor, stromy a vodu, sluníčko, květiny, přírodu… Výlety do přírody mi dělají dobře, ráda chodím po horách a poznávám kouty naší krásné země. Když mám chuť, kreslím mandaly a léčivé obrázky, jen tak pro radost nebo se nořím do svého voňavého království přírodních vůní, navlékám náramky, maluju na svíčky a vymýšlím nové věci. Hodně času trávím v kuchyni, miluji intuitivní vaření a vymýšlení vlastních dobrot pro sebe i druhé ve zdravém pojetí. Od dětství ráda čtu zajímavé knížky a historické romány, učím se nové věci, ráda se ,kouknu na dobrý a zajímavý film. Někdy si jen tak lenoším a odpočívám při čtení společně s mými kočičími miláčky a naší kokršpanělkou Enny, která je u všeho a podílí na všem v mém životě, je takovým mým druhým já :).
Pravidelně se věnuji cvičení jógy a dalším energetickým a protahovacím cvičením, procházkám, které mému tělu dělají velmi dobře. Nejraději si jen tak pluji a odpočívám v harmonii a léčivé náruči přírody, u nás na zahradě uprostřed nádherných stromů, zpěvu ptáků a bublajícího potůčku. Naše zahrada je součástí mého života, péče o kytičky, zeleninové záhony, bylinky a ovocné stromy je mým spojením s planetou Zemí. Mám radost ze všeho, co nám tam rozkvete a dozraje, co nám tam občas vyroste ze semínek, která přiletěly po větru :).
Momenty života, kouzlo přírody a tajemství lidské tváře se snažím zachytit hledáčkem fotoaparátu, fotografování je mým koníčkem. Společně s manželem si děláme své chvilky pro sebe, třeba při intuitivním hraní na různé netradiční hudební nástroje, bubnování nebo při pozorování hvězd a povídání o životě a o tom, co nás baví. Jsme tu pro sebe i jeden pro druhého, a role dědečka a babičky nás v mnohém obohacuje, učí a posunuje dál. Je to velmi krásná životní etapa.
Tento svůj čas bytí věnuji i těmto stránkám, které jsou tu pro vás a dostaly úplně jinou podobu než ty původní stránky na webnode. Zajímá mě všechno, co osloví mé srdíčko a souzní s mojí duší, ráda zkouším nové věci a kráčím vstříc dobrodružství jménem Život. Těším se na další možnosti, setkávání, společnou práci i příjemně strávený čas, na další úžasné objevy, překvapení a dobrodružství, která na nás čekají. Vyjmenovala jsem zde ty okamžiky svého života a tvoření, které vnímám jako důležité posuny a milníky v mém životě. Kdybych měla vyjmenovat úplně všechny mé cesty za poznáním, kterých jsem se zúčastnila, byl by ten seznam hodně dlouhý. Takže chci poděkovat za všechny ty příležitosti, které přišly a ještě přijdou do mého života, za všechnu moudrost, poznání, smích i slzy, okamžiky bolesti a vzdoru, souznění, radosti a splynutí, kterými byly prostoupeny a prosvětleny. Také chci poděkovat vám všem, kteří jste mě na nich provázeli, ať už jste na sebe vzali jakoukoliv podobu, díky vám jsem teď tady a taková, jaká jsem.
Děkuji vám všem, které jsem na své cestě životem potkala, potkávám a potkávat budu. Všichni jste poslové světla a lásky, a já vám děkuji za vaše poselství a za všechno, čím jste mě obohatili a obdarovali. I já se vám snažím předávat mé poznání a podoby lásky, chci se s vámi podělit o to, co obohatilo můj život a díky čemu jsem našla svoji Cestu k Duze.
                                                                                                                
S láskou Světluška