Cesta k duze

Rubriky

Manifest pro každý den

autor: | Úno 19, 2021 | Nezařazené | 0 komentářů

Manifest pro každý den od Dale Carnegie

  1. Právě dnes budu šťastný. Řeknu si: „Většina z nás je šťastná natolik, nakolik být šťastná chce“. Štěstí přichází zevnitř, vnější vlivy na ně nijak nepůsobí.

  2. Právě dnes budu vycházet pouze z toho, co je reálné a nebudu okolí nutit brát ohledy na má přání. Budu brát svou rodinu, svou práci a svůj osud takové, jaké jsou a budu se snažit být s nimi v souladu.

  3. Právě dneska se postarám o svůj organismus. Upevním ho fyzickým cvičením, budu pozorně zacházet se svým tělem a budu se správně stravovat. Přestanu ho zatěžovat škodlivými zbytečnostmi. Chci z něj udělat dokonalý stroj k plnění mých potřeb.

  4. Právě dnes se postarám o rozvoj svého intelektu. Budu se snažit poznat něco hodnotného. Přinutím svůj mozek pracovat a přečtu si něco, co vyžaduje rozumové vypětí a koncentraci mysli.

  5. Právě dnes se pustím do zdokonalování své duše. K tomu musím vykonat tři skutky. Způsobím někomu radost, ale tak, aby o tom nikdo nevěděl. A udělám dvě věci, do kterých se mi strašně nechce, čistě kvůli volnímu tréninku.

  6. Právě dnes se budu snažit být člověkem v každém ohledu příjemným. Dám si záležet na svém zevnějšku, obleču se co možná nejlépe, budu hovořit vlídně a k bližním se budu chovat přívětivě, budu štědrý na pochvaly a budu se zdržovat kritiky a poznámek na adresu ostatních včetně jejich „uvádění na pravou cestu“.

  7. Právě dnes se budu snažit žít dneškem a nenechám se zavalit všemi svými problémy najednou. Za dvanáct hodin mohu vykonat několik konkrétních věcí, nejdůležitějších právě dnes. Takové, které kdybych odložil na později, trápily by mě po celý zbytek života.

  8. Právě dnes si sestavím rozvrh dne. Napíšu, co bude potřeba udělat v každou určitou hodinu. Třeba se mi nepovede přesně dodržet tento rozvrh, ale zbaví mě alespoň dvou nejhorších neštěstí na světě: spěchu a nerozhodnosti.

  9. Právě dnes si udělám půlhodinu odpočinku a relaxace. Bude dobře, když v tuto klidnou půlhodinu pomyslím i na Boha – dodá to mému životu pocit perspektivy.

  10. Právě dnes se přestanu bát. Ze všeho nejmíň se budu bát být šťastný, radovat se ze všeho krásného, co je na světě; nebudu se bát milovat a věřit, že také já jsem milován. Budu myslet a jednat jako šťastný člověk – a pocítím, že jsem šťastný.

Dale Carnegie

Převzato z: www.pronaladu.cz