Cesta k duze

Rubriky

4.čakra

autor: | Úno 11, 2021 | Čakry, Systém čaker | 0 komentářů

Čtvrtá čakra: Anáháta – srdeční – centrum neznělého zvuku, 12 okvětních lístků

Čakra srdce vytváří střed systému čaker. V ní se spojují tři spodní fyzicko – emoční centra se třemi horními -duchovními. Úloha srdečního centra je sjednocování skrze lásku. Každá touha po vroucím kontaktu, po splynutí, harmonii a lásce se projevuje prostřednictvím čakry srdce. Tyto projevy jsou zřetelné i v opačném případě – smutek, bolest, strach z odloučení, ze ztráty lásky apod.

Ve své očištěné a dokonale otevřené formě je čakra srdce centrem opravdové ničím nepodmíněné lásky. Lásky, která je zde jen kvůli sobě samé, kterou není možné “mít” nebo “ztratit”. Ve spojení s horními čakrami se stává tato láska Bhakti, tj. láskou boží. Vede k poznání boží přítomnosti v celém stvoření, ke splynutí s nejvnitřnějším jádrem, srdcem všeho v Universu.

Každým záporem vytváříme oddělenost a negativitu. Pozitivní láskyplné “ano” naproti tomu vytváří vibrace, ve kterých se negativní formy projevu a negativní pocity nemohou udržet a mizí. (Trpíme-li nějakou bolestí nebo nemocí, můžeme pozorovat, že láskyplnou pozorností k nemocnému orgánu nebo části těla se může uzdravení značně urychlit. Vyzkoušejte si to někdy.)

Prostřednictvím čakry srdce disponujeme velkým potenciálem transformace a uzdravování. A to jak pro nás samotné, tak i pro ostatní. Centrum srdce vyzařuje velmi silně. Otevřená čakra srdce má na ostatní spontánně uzdravující a proměňující účinek. (Při vědomém uzdravování spolupůsobí také čakra čela.)

Čakra srdce vyzařuje v zelené, růžové a někdy také ve zlaté barvě. Zelená je barva uzdravení, harmonie a sympatie. Když člověk vidící auru spatří u někoho v oblasti čakry srdce čistou jasnou zelenou barvu, je to pro něj důkaz výrazných léčitelských schopností dotyčného člověka. Zlatá, prorůžovělá aura označuje člověka, který žije v čisté, oddané lásce k božství.

Srdeční čakra je často nazývána branou do duše, protože není jen sídlem nejhlubších a nejživotnějších pocitů lásky. Pomocí ní se také můžeme spojit s univerzální částí naší duše.

Barva: zelená, také růžová a zlatá (smaragd, malachit, zelený turmalín, olivín, fluorit, růženín, opál, chryzopras, jadeit, kunzit, rodochronit, rodochrozit)

Éterické oleje: Geranium, magnolie, meduňka, mimóza, neroli, růže

Symbol: davidova hvězda – lotos s dvanácti okvětními lístky.

Umístění: ve výši srdce, uprostřed hrudi

Prvek: vzduch

Hlavní zaměření: láska

Téma, úloha: rozvoj kvalit srdce, láska, soucit, dělení se, spoluúčast srdcem, nesobeckost, odevzdanost, uzdravování

Základní princip: oddanost

Otáčení: u ženy – doprava, u muže – doleva

Harmonie: soucit, vyrovnanost,láska, starostlivost,bezpečí, srdečnost, svoboda, volný prostor, kreativita, vymezení, schopnost akceptovat svět jaký je, milovat sám sebe, má energetický základ a ochranu v dobře fungující 3. čakře, její síla je spjata s 2. čakrou

Disharmonie: osamělost, bezcitnost, uzavřenost, zoufalství, závislost na jiných, dogmatismus, fanatismus, černo-bílé myšlení, netolerance, mocenské návyky a nároky– miluji tě, protože…, sebelítost, posedlost, čistí se přes bolest – nevyhýbat se jí, srdce je pojistka do vesmíru – pokud tam nemáme srdce, nedostaneme se k nejvyšší energii, je nutné zpracovávat si svůj stín, brzlík, imunita, krevní oběh, tenké střevo, dechové problémy, krevní tlak

Právo čtvrté čakry: milovat a být milován (bezpodmínečně)

Odpovídající žláza: brzlík

Smyslová funkce: hmat

Vyživované oblasti těla: srdce, oběhový systém, bludný nerv

Části těla: horní část zad, srdce, hrudní a hrudní dutina, dolní část plic, krev a krevní oběh, kůže, ruce

Jídlo: zelenina

Mantra: yam

Afirmace: „Miluji a přijímám sebe“