Cesta k duze

Rubriky

Myšlenky a budoucnost

autor: | Úno 9, 2021 | Nezařazené | 0 komentářů

Myšlenky, které ovlivňují mou budoucnost

Ondra Mergl

Vaše dnešní myšlenky vytvářejí váš zítřejší svět. Zde najdete dvanáct destruktivních myšlenek, které máte vypudit z hlavy:

1. Má minulost naznačuje moji budoucnost. – Neposuzujte neúspěšné pokusy a chyby jako určující prvek vašeho budoucího potenciálu, ale jako součást procesu růstu. Něco nemusí skončit dobře, aby se z toho stala jedna z nejcennějších životních zkušeností. Když přijdou těžké časy, zhluboka dýchejte. Vězte, že nejlepší věci přichází, když je nejméně čekáte. Pracujte na SOBĚ a ono se to samo vyřeší. Porážka je dočasný stav, kapitulace ho činí trvalým.

2. Starám se, co si o mě myslí. – Ignorujte ty neslušné lidi, kteří vás pomlouvají za zády. Tam totiž přesně patří, za vaše záda. Býti silnými neznamená, že vždy musíte bojovat. Opravdovou silou je dostatečná moudrost, abyste odešli od malicherností s hlavou hrdě vztyčenou.

3. Jednou budu dělat to, co mě činí šťastným. – Občas se při svém úkolu udělat všechny šťastnými sami cítíte mizerně. Pamatujte, dnes jste nejstarší, jací jste kdy byli, a nejmladší, jací kdy budete. Trochu děsivé, ale pravda. Pokud existoval perfektní moment pro následování vašich hodnot a cílů, pak je tím momentem „právě teď“.

4. Nemůžu, už je moc pozdě, nejsem dost dobrý, apod. – Nikdy nevíme, kam nás zavede naše cesta. Nicméně víme, kde jsme dnes, a odtud můžeme, s pomocí lásky a naděje, vytyčit naši cestu vpřed. Náš přístup hýbe kormidlem, čímž určuje nejen cílovou destinaci, ale především cestu k ní a zážitky během putování.

5. Je toho tolik, co může být špatně. – Přestaňte se bát, co by se mohlo pokazit, a začněte přemýšlet, co byste mohli udělat správně. Ještě lépe, přemýšlejte o tom, co už je správně. Buďte vděční, že po noci přijde nový den, za přátele, kteří se změní v rodinu, i za minulé sny a cíle, které se staly realitou. Použijte tyto pozitivní prvky k přivolání ještě lepších zítřků.

6. Nikdy ti neodpustím. – Chce to silné srdce milovat, ovšem ještě silnější srdce pokračovat v lásce poté, co byla raněna. Když vás někdo raní, zradí nebo zlomí srdce, odpusťte mu, neboť vám pomáhá učit se o důvěře a důležitosti opatrného chování, když někomu otevíráte své srdce. Jste poté silnější a lépe vybavení najít tu lásku, kterou si zasloužíte.

7. Nemám je rád, protože jsou divní. – Jak rostete, objevujete, že jste byli obdařeni dvěma rukama – jednou pro vlastní potřebu a druhou pro pomoc ostatním. Buďte ti, kdo tvoří a opečovávají s porozuměním a odpuštěním. Buďte ti, kteří hledají v lidech to nejlepší a zanechávají je o trošku silnější, než je potkali. A vždy si dávejte pozor, jak soudíte lidi – nemůžete shrnout celý lidský život na základě jedné události.

8. Jsem moc nešťastný, abych činil druhé šťastnými. – Štěstí je bumerang. Když se cítíte nešťastní, udělejte něco malého, co učiní druhé šťastnými, a zcela jistě, když se usmějí, nebude těžké jim úsměv oplatit.

9. Nemůžu nikomu věřit. – Často necháváme naše srdce zavřená, ne proto, že bychom nevěřili druhým, že nás neopustí, nepotopí nebo nepřestanou milovat, ale protože nevěříme sami sobě, že přežijeme bolest z jejich odchodu, zrady nebo konce jejich lásky. Jak ironické, zvážíme-li, že jenom utrpěním těchto ztrát si uvědomíme jejich opravdovou cenu. Pamatujte, že stejně jako malé semínko, které má vyrůst, i my potřebujeme být hozeni do špíny, zavaleni temnotou, pokropeni studenou sprchou a nuceni se pomalu plazit, abychom dosáhli světla.

10. Každý to dělá, takže to musí být správně. – Žijte VÁŠ život. Nikdy neskrývejte, kdo jste. Jedinou hanbou je stydět se. Postavte se za to, v co věříte. Zpochybňujte, co vám řeknou druzí, pokud vám to nepřipadá správné. Pokud následujete dav, nikdy se nedostanete dále než dav. Ale když kráčíte sami přímo za nosem a vyšlapáváte si svoji vlastní cestičku, pravděpodobně se dostanete na místa, kam nikdo nikdy nevkročil.

11. Nikdy se to nezlepší/nezhorší. – Všechno pomine. Když je život drsný, vzpomeňte si, že nebyl vždy takový. Včas si zapamatujte jeden den. A když bude váš život skvělý, vzpomeňte si, že tomu tak vždycky nebývalo. A proto oceňujte každý skvělý okamžik.

12. Nemám čas snít. – Opravdová životní tragédie neleží v nedosáhnutí vašeho snu, ale v tom, že nemáte žádný sen, kterého byste mohli dosahovat. Odevzdejte se nápadu, ve který věříte. Jděte přímo za nosem. Překonejte váš strach. Pracujte na tom. Snažte se o to. Smějte se. Uskutečněte to. Toto je váš život a váš sen – ne někoho jiného. A pamatujte, nemusíte vidět celé schodiště, jenom musíte dělat jednotlivé kroky.

(zdroj: https://www.marcandangel.com/2012/08/24/12-negative-thoughts-holding-you-back/ )

Převzato z: www.facebook.com/BO.HOVA