Cesta k duze

Rubriky

Afirmace

autor: | Zář 6, 2020 | Nezařazené | 0 komentářů

Afirmace

Každý má sílu a moc řídit svou MYSL a ŽIVOT.

Afirmace je každá myšlenka, která vás napadne a každé slovo, které vyslovíte.

Louise L.Hay

Proč afirmace

V letošním roce kolem mě vzrůstá velký zájem o afirmace a hodně lidí mě žádá, abych pro ně vytvořila afirmace „na míru“ a naučila je používat. Všichni toužíme po lepším a krásnějším životě a čím dál víc si to začínáme uvědomovat, proto nás afirmace začínají přitahovat. Tak jsem se rozhodla podělit se s vámi o mé zkušenosti s afirmacemi a vytvořit soubor návodů a rad, jak na to. Na vás už je, zda si z toho něco odnesete a použijete ve svém životě.

Pro ně osobně jsou afirmace slova plná síly a lásky, která když je začnete používat vám mohou pomoci změnit váš život k lepšímu a významně podpoří váš růst. Pokud se rozhodněte je používat a vydržíte počáteční „boj“ s vaší hlavou, stanete se vědomým tvůrcem svého života. Každý z nás má právo na šťastný, spokojený a naplněný život a právě afirmace mohou být jednou z cest jak ho začít tvořit. A jak říká Louise L. Hay „ Každý má sílu a moc řídit svou mysl a život “. Dnes jsou afirmace nedílnou součástí mého života, který se i díky nim hodně změnil k mé spokojenosti. Afirmace používám i pro ostatní, při terapiích a vytvářím podporující afirmace přímo na problém a situaci, kterou si přejí řešit. Na seminářích afirmace také hojně používáme a učíme se je i vytvářet, pak už je na lidech, zda je budou dál používat. Z osobních zkušeností i zkušeností ostatních máme vyzkoušené, že opravdu fungují, pokud se pravidelně opakují a věříte jim. Zpětné vazby jsou někdy tak rychlé a překvapivé a jsou tím nejlepšímpotvrzením, že změny v životě jsou možné.

Mě k používání afirmací přivedly zdravotní problémy, které přetrvávaly a nemohli jsme najít cestičku, jak z nich ven. O afirmacích jsem věděla a občas některé použila, protože se ale nic neměnilo, moc jsem jim nevěřila a neměla jsem tedy důvod ani potřebu je používat každý den. Najednou jsem však byla v situaci, která se nelepšila a já byla ochotná udělat cokoliv, co by můj stav změnilo k lepšímu. Když jsem vyzkoušela vše od klasické medicíny přes alternativní způsoby a nic moc se nelepšilo, uvědomila jsem si, jak se na celou situaci včetně sebe dívám „černě“ a podobně i uvažuji. Tak jsem si vytvořila několik vlastních afirmací na podporu mého uzdravení a začala je opravdu opakovat několikrát denně, kdykoliv k tomu byla vhodná příležitost a hezky nahlas, abych je i slyšela. Ze začátku se mi hlavou honily různé myšlenky typu – stejně je to hloupost, podívej se, že se nic neděje, stejně se nic nezmění, není to k ničemu. To už jsem znala z dřívějška, ale rozhodla jsem se tentokrát vydržet. Afirmace jsem si napsala na lístečky, ty rozvěsila doma, abych je měla na očích a jeden jsem stále nosila v kapse. Asi po dvou týdnech už se mi afirmace říkaly mnohem lépe a tak nějak snadněji a začaly se dít věci. Postupně jsem začala objevovat souvislosti s mým zdravotním problémem a nakonec jsem sama odhalila i jeho příčinu. Začaly se totiž kolem mě dít věci a situace, které mi přinášely potřebné informace a odpovědi, ty jsem postupně skládala do sebe. A můj zdravotní stav se postupně lepšil a já se za několik měsíců uzdravila úplně a nemoc už se nikdy neobjevila. Změnilo se i mé myšlení a názory, pohled na sebe život, který žiju. Afirmace jsem si oblíbila natolik, že už natrvalo zůstávají v mém životě jako slova plná síly a lásky a účinný a jednoduchý prostředek proměny a předávám tento způsob práce na sobě dál.

Co jsou afirmace

Slovo afirmace pochází z latinského slova, které znamená posílit. Energií podpořená věta může pozitivně ovlivnit změnu negativního přesvědčení nebo postoje. Jestliže si například říkáte, že jste nešikovný, neschopný, nic nedokážete, hloupý, tlustý, ošklivý apod. a skutečně tomu věříte, tak si ve svém životě postupně vytvoříte odpovídající negativní stav. „Čemu věřím , tím se stávám“- vaše negativní přesvědčení se uloží ve vašem podvědomí a vy podle nich jednoduše začínáte „fungovat“, aniž byste si to uvědomili. Pokud však tuto negativní myšlenku odmítnete a nahradíte ji upřímnou pozitivní afirmací, můžete si ve svém životě vytvořit pozitivní změnu.

Afirmace se řídí duchovním stanoviskem, že život funguje směrem zevnitř ven. Tak pokud se zaměříte na své pozitivní vlastnosti, afirmace vám pomůže udržet vaše vědomí nasměrované k vašim cílům. „Na co se zaměřuji, to roste“. Afirmace jsou něco, co vytváříme všichni, jsou to slova a věty, které běžně říkáme a používáme každý den, neustálým opakováním se z nich stávají afirmace. Vytváříme je tedy od rána do večera. Vzpomenete si, jaká byla vaše poslední myšlenka včera večer před usnutím? Právě tato myšlenka přispěla ke kvalitě vašeho spánku a vašich snů. Co si říkáte nebo na co myslíte jako první, když se ráno probudíte. Ano, i tohle je afirmace, která může ovlivnit celý váš den. Je to, co se vám honí hlavou pozitivní nebo negativní?

Jak afirmace fungují

Každá myšlenka, která proběhne naší hlavou, každé slovo, které vyslovíme, je afirmací. Příliš často používáme negativní afirmace, protože nevíme o tom, jak velmi ovlivňují náš život a že jsme to my, kdo určuje jaké budou. Když takovou afirmaci vyslovíte poprvé, není to pravda, tou se stává až časem, pokud ji začnete opakovat, vkládáte do ní svou energii a ona „roste“. To platí jak pro ty negativní, tak i pro ty pozitivní afirmace. Pozitivní afirmace je jako semínko, které když zasadíte do země – vašeho podvědomí potřebuje čas, než vyroste do celé své krásy. Čím častěji afirmaci opakujete, tím rychleji vaše sazenička roste a je také potřeba abyste ji „zalévali“ vaší důvěrou. Pokud totiž v afirmaci, kterou opakujete, nemáte důvěru, nebude to fungovat, vyberte si nebo si vymyslete jinou, kterou dokážete přijmout a procítit. Vybírejte si pouze takové afirmace, které obsahují pozitivní výroky a jsou směřované k dosažení pozitivní změny ve vašem životě. A vydržte , buďte trpěliví, chce to cvik a chvíli trvá, než afirmace začne účinkovat a začne se něco dít.

Pozitivní afirmace vnesou do vašeho života něco nového a lepšího a pomohou vám zbavit se toho, co vám již nevyhovuje. Někdy jsou právě krátké afirmace ty nejúčinnější a čím jasněji vyjádříte to, co chcete, tím rychleji se změna může uskutečnit. Lze je opakovat stále dokola a je snadné si je zapamatovat. Můžete si je také stále dokola zapisovat nebo třeba i prozpěvovat. Je dobré si zvolenou afirmaci zapsat na kartičku a tu si dát třeba na ledničku, na monitor počítače, na noční stolek, do koupelny apod., abyste ji měli přes den na očích a mohli si ji čít, než si ji zapamatujete. Jakou metodu zvolíte je na vás, afirmace se uloží ve vašem podvědomí a tam budou znít. Budou fungovat, pokud je necháte působit a nahradí předešlý nevyhovující a negativní postoj nebo přesvědčení.

Účelem afirmace je osvobodit se a vytvořit si lepší život. Afirmace by pro vás neměly být trestem ani nepříjemností. Říkejte si je s nadšením a radostí a budou účinkovat. Dávejte si pozor na to, co říkáte, protože to všechno jsou „vaše afirmace“.

Jaké afirmace zvolit

Dospěli jste k závěru, že chcete vyzkoušet používat afirmace ve svém životě? Pak jistě budete stát před otázkou zda použít již osvědčené obecné afirmace, které vytvořil někdo jiný nebo se pustit do vytváření vlastních afirmací. V případě první volby afirmace získáte tak, že si například pořídíte knížku s afirmacemi či afirmační karty nebo vám je doporučí známý, kterému se osvědčily, dnes je taková nabídka všech možných podob a úprav afirmací, že si opravdu vybere každý.

V případě druhém, malé doporučení – pokud nemáte žádné zkušenosti s tím, jak pracovat s myšlenkami, pak bych doporučila nejprve se s afirmacemi seznámit a využít možnosti, které jsem zde vyjmenovala a možná vás napadnou ještě další zdroje afirmací. Budete mít totiž jistotu, že afirmace mají správnou podobu a jsou opravdu pozitivní a až s nimi získáte zkušenosti, můžete se pustit do vytváření vlastních afirmací. A nemějte obavy, že nenajdete ty správné, zákon přitažlivosti k vám přitáhne takové afirmace, které přesně odpovídají vašim myšlenkám a možná budete překvapeni až si je budete číst a budete si říkat – To snad není možné, přesně to potřebuji, o tomhle jsem právě přemýšlela, to tedy sedí… Podobné úžasy jsou hodně často slyšet na mých seminářích, zákon přitažlivosti totiž opravdu funguje a platí pro nás všechny – co vysíláme, to si přitahujeme.

Jak vytvořit vlastní afirmace

Vytváření vlastních afirmací může být dobrodružné a zábavné, je to proces, při kterém v sobě spouštíte své vnitřní proměny. Díky tomuto procesu získáte postupně jiný pohled na sebe a svůj život a taky budete nuceni se podívat na své stíny a to, co nepřijímáte, neslyšíte a nevidíte. Začne pro vás sebepoznávací cesta, na které můžete potkat různé podoby vašeho já, máte šanci uvědomit si co nechcete a tím zjistíte to, co chcete a možná to poprvé v životě odvážně řeknete nahlas. Stojí to za to, protože objevíte své skryté poklady, rozvinete svou tvořivost a zjistíte jak jste úžasní, dokonalí

a skvělí. Nebojte se při vytváření a používání vašich afirmací zapojit vaši fantazii a představivost a staňte s tvůrcem zázraků svého života.

Tady máte můj návod jak na to, ale můžete si zvolit svůj vlastní způsob a postup.

– dopřejte si dostatek času na vytvoření afirmací, není nutné vytvořit afirmace za jediný den,

tento proces může trvat i několik dní nebo týdnů

– buďte trpěliví a nespěchejte

– připravte si papíry a něco na psaní

– zapalte si svíčku, uvařte dobrý čaj, v klidu se posaďte a zavřete oči, buďte chvíli sami

se sebou a zcela se uvolněte, nechte odplynout všechny své rušivé myšlenky

– otevřete oči a napište první seznam „Co nechci“ – napište jasně všechno co nechcete,

čeho se chcete zbavit, teď jste připraveni si ujasnit co vlastně chcete

– napište druhý seznam“Co chci“ – napište všechno, po čem toužíte a co si přejete

– vezměte si další papír a seznam „Co chci“, z jeho jednotlivých položek začněte tvořit

afirmace

– nespěchejte a každou vytvořenou afirmaci si několikrát nahlas zopakujte a prociťte si ji,

vnímejte jak na vás působí

– afirmace, se kterými nejste spokojeni měňte tak dlouho, až s nimi budete spokojeni

– vytvořené afirmace si můžete přepsat na krásný papír nebo na kartičky, použijte barevné

propisky, klidně i barevné papíry, můžete je doplnit hezkými obrázky, zapojte svou fantazii

a představivost

– seznam nebo seznamy afirmací si umístěte na různá místa tak, abyste je měli stále

na očích

– přečtěte se je pomalu nahlas hned ráno, nejlépe ještě v posteli

– opakujte každou minimálně 3x

– čtete si je i během dne a nezapomeňte si je přečíst večer před spaním, vždy pomalu

a srozumitelně, říkejte si je s láskou, otevřete jim své srdce

– můžete si také jednotlivé afirmace přepsat na papírky, které složíte a uložíte do krásné

krabičky, každé ráno si jeden vytáhnete a začnete afirmací , která na něm bude svůj den

Zde je několik rad, na které byste měli pamatovat při vytváření afirmací:

– afirmace má vždy být pozitivní

– vyhýbejte se všem předponám ne, naše mysl nezná předponu ne a neumí si ji představit

(nechci být nemocná = chci být nemocná)

– afirmace formulujte v přítomném okamžiku,nepoužívejte budu, bude

– jasně formulujte a definujte svůj záměr někdy kratší afirmace bývá účinnější; než vytvoříte

afirmaci, musíte skutečně vědět, co chcete

– nevkládejte do afirmací žádné podmiňování – až, kdyby, kéž, snad, doufám, mohla bych

– afirmace fungují pokud jim věříte, otevřete své srdce a říkejte je s radostí a nadšením

– jakmile si vytvoříte afirmace je potřeba s nimi začít pracovat, aby je vaše podvědomí

začalo používat

– když už si je říkáte, myslete pouze na ně a plně se soustřeďte na to, co říkáte, vnímejte,

co říkáte, a jak to říkáte

– pokud vám dělá potíž vyslovit nahlas afirmaci, které se vám líbí a nechcete ji vyměnit

za jinou, říkejte si ji nejprve v duchu a zkuste ji říct nahlas příště

– může se vám stát, že vaše fyzické tělo bude reagovat na vaši afirmaci (tlak v žaludku, stažený krk apod.), přijměte tyto projevy, ukazuje vám ta místa, kde máte uloženou blokující energii. Je to normální projev a vaše tělo vám pomáhá si tyto bloky uvědomit, abyste je mohli očistit. V takovém případě máte dvě možnosti, buď afirmaci nahradíte jinou afirmací, nebo můžete vyzkoušet můj způsob léčení – zkuste zavřít oči a představte si při vyslovování afirmace, že se slova, která říkáte proměňují v proud jasného světla. Tento proud světla vtéká do vašeho srdce a vy ho ze srdce posíláte přímo do místa ve vašem těle, které se takto projevuje. Opakujte tento postup tak dlouho, až tlak v místě poleví, někdy to trvá i několik dní, když vytrváte, uleví se vám a vaši afirmaci budete vyslovovat s radostí a bude vám s ní dobře.

Na následujících podstránkách Afirmace I. a Afirmace II., najdete příklady afirmací, pro různé oblasti života. Některé jsou převzaté, některé jsem vytvořila, mohou vám poskytnou inspiraci pro vytvoření vašich vlastních afirmací.

Každý den máte možnost se rozhodnout zda budete šťastný, či nešťastný, je to ve Vaší mysli. Zvolte si radost. Zvolte zdraví, lásku, úspěch, prosperitu a štěstí. Zvolte si cokoli chcete vy sami. To co držíte ve své mysli a věříte tomu, že se to stane, to budete skutečně držet i ve svých v rukách. Pokud mu budete věnovat láskyplnou péči, bude každý váš den radostnější než ten předchozí. Proč si tedy nevytvořit lepší a naplňující život tak, že začnete používat pouze pozitivní afirmace. S afirmacemi je to jako se sázením rostlin a váš život lze přirovnat k obdělávání zahrádky.

Světluška

Pro www.cestakduze.webnode.cz napsala Světluška.

Tento článek nebo jeho části je možné šířit dál nekomerčním způsobem, pokud bude připojeno celé znění této poznámky a aktivní odkaz na výše uvedené webové stránky. Děkuji za respektování této podmínky.