Cesta k duze

Rubriky

Čím lépe porozumíte

autor: | Říj 6, 2019 | Nezařazené | 0 komentářů

Čím lépe porozumíte tomu, co se učíte, tím rychleji můžete jít dál

https://cestakduze.webnode.cz/_files/200010574-a0f64a1f06/postup%20vp%C5%99ed.jpg

Zeptejte se sami sebe, co se při setkání s tím kterým člověkem učíte nebo co vám vzniklá situace dává. Bolest často signalizuje významnou příležitost růst. Řekněme, že vás bolí, že vám druhý neopětuje vaši lásku do té míry, jak byste si přáli. Možná se právě učíte mít otevřené srdce bez ohledu na chování jiných. Nebo objevujete pokoru, umění nezraňovat či odpoutání se od vlastní důležitosti. Ztište se a poproste svou duši, ať vám ukáže, o jakou lekci jde. Vaše duše vám vždycky odpoví. Zjistíte, že taková situace je vždycky velký dar, i když se zpočátku může jevit jako hotová tragédie. Ať vám vaše duše ukáže, o jaký dar se jedná. Míra vaší bolesti, kterou cítíte, často ukazuje na velikost daru, který vás čeká, až pochopíte, proč jste si ji vytvořili.

Nicméně pochopení samo nestačí. Jakmile vám dojde, co se máte naučit, je důležité podle toho jednat. Někteří prožíváte bolest, když vám druzí neopětují lásku a nenaplňují vaše představy a očekávání, a tak se jim uzavřete. Nehledejte v nich chybu, protože tak jen posilujete váš boj o moc, a když s druhými bojujete, stěží najdete řešení. Raději se ztište, zklidněte svou energii a představte si, jak je berete do svého srdce a odpouštíte jim, ať se stalo, co se stalo.

V obdobích, kdy prožíváte vnitřní bolest, jste své duši blíž než kdy jindy. Až se naučíte vidět a bezprostředněji zažívat energii, budete se potkávat s výzvou zůstat v srdci a soustředit se u druhých spíše na to, co je v nich vyšší a jemnější, než na to nižší. Když cítíte bolest, znamená to, že některá část vašeho života nefunguje. Nějaká víra, myšlenka či emoce na sebe upozorňuje, že volá po lásce a chce být vyléčena. Neodsuzujte se za to, neříkejte si, jak jste špatní, a raději vítejte příležitost prozkoumat, prožít a vyléčit si další oblast svého života.

Když se na vás lidé zlobí, je to často projev jejich vlastní vnitřní bolesti. Většina lidí má za to, že se zlobí právem a cítí se ublíženě jen proto, že je druzí zklamali, v něčem je poškodili, odmítli nebo po nich chtějí nemožné. Zloba se dá ale použít také jako prostředek k ovládání druhých. Změníte někdy ze strachu své chování v přítomnosti někoho, kdo se na vás zlobí? Využíváte zlobu, abyste udrželi ostatní pod svou kontrolou?

Když se na vás lidé zlobí nebo se chovají, jakoby vás chtěli zranit, dělají to možná jen proto, že uvnitř mají sami bolest. Vaše slova nebo jednání si vykládají podle toho, v co sami věří, jak vidí svět a jakou prošli výchovou, takže se mohou cítit ublíženě, i když jste nic takového neměli v úmyslu. Někdy se na vás lidé rozzlobí, ačkoliv jste neudělali nic, než že máte odlišný názor nebo jste dali přednost tomu, čemu jste chtěli. Ujistěte se, že nevycházíte z potřeby kontrolovat nebo manipulovat, a pokud tomu tak není, nenechte se jejich zlobou nijak vykolejit.

Často vidím, jak se dva lidé navzájem zraňují, i když jeden od druhého chtějí vlastně lásku. Když jsou lidé dotčení nebo cítí bolest, ve skutečnosti vlastně často chtějí, abyste je vzali kolem ramen a projevili jim něhu, lásku a pochopení. Chovat se jemně a láskyplně není zrovna snadné, když druzí jednají způsobem, který je vám nepříjemný a bolí. K práci s energií však patří i umění dokázat se v přítomnosti ublížené nebo zlostné energie zastavit, zjemnit své srdce a naslouchat. Taková energie svádí spíše k tomu, že se začnete bránit, sami se rozzlobíte nebo se oboříte na ty, kteří vás zraňují. Možná máte pocit, že se vás snaží ponížit nebo že vás odsuzují. Potřeba bránit za každou cenu svou hrdost a vážnost vede často k vzájemnému odcizení.

Když jste vy sami něčím zranění nebo máte bolest, přejete si, aby vám druzí naslouchali, byli k vám jemní a porozuměli vašemu zklamání. Také nejste rádi, když se stáhnou, brání se nebo obhajují. Chcete, aby si všimli, že se vás něco dotklo, a ne aby se na vás za vaše pocity zlobili. Někdy na druhé křičíte, když vás urazí, i když ve skutečnosti vlastně jen chcete, aby vám řekli: „Ano, rozumím. Mrzí mě, že jste se tě dotkl/a.“

* * *

– z knihy Osobní síla skrze uvědomění, Sanaya Roman

Převzato z: www. heaven-of-miracles.blog.cz