Cesta k duze

Rubriky

Léčení slabikami a hláskami

autor: | Srp 11, 2019 | Nezařazené | 0 komentářů

Léčíme se slabikami a hláskamiMystikové již v dávnověku objevily některé nápěvy, zda slabiky, nebo pokud chcete mantry, které dokáží aktivovat každou čakru – tedy energetické místo na těle. Pokud se celkově potřebujete posílit, slabika se zpívá při výdechu, dokud stačí dech. Musíte se ale hluboce nadechnout, vzduchem naplnit břišní dutinu, hrudní koš, okolí ramen a klíčních kostí. Příslušnou slabiku – mantru zpívejte tak dlouho, jak to půjde. Vždy devět razy za sebou stejnou, pravda, s přestávkami na dýchání. Energetický tok je nejvyšší v tureckém nebo lotosovém sedu. Zvýší se, pokud si kromě mantry představíte kruh v barvě, která dané čakře patří.

LAM rozechvěje první čakru – centrum psychofyzický a duchovní energie umístěné na konci kostrče, její barva je červená.

VAM „roztočí“ druhou. Tato čakra transformuje energii z potravy u žen ovlivňuje vaječníky, u mužů prostatu. Při dobré funkci léčí záněty, její barvou je oranžová.

RAM dodá vibraci třetí čakře nacházející se dva prsty nad pupkem. Přísluší je endokrinní žlázu nadledvinek, její barva je žlutá.

HUM / EYAM čtvrtá, nebo i centrální čakra je opravdu centrem a transformátorem i distributorům. Z různých energií vytváří dvě základní jin – jang. Je spojena s imunitním systémem a její barva je zelená.

AH / HUM přináší vibraci páté čakře, která je centrem vůle umístěném ve výši krčních pletence, její barva je světle modrá.

AUM šestá čakra je umístěna mezi obočím, bývá označována jako třetí oko a je centrem psychické energie. Odpovídá je na tělesné úrovni hypofýza. Zde se transformuje kosmická energie do tzv.. PSI energie Psychická energie kontroluje všechny ostatní. Přísluší jí modrá a bílá barva

Při sedmé jsme zticha. Za každou z těchto slabik kromě AH, zahučte MMMM.

Jinou mantrou, která čistí čakry je AH-AEO-OO. Snad nejznámější je protisresové OM. Každou slabiku můžete „zpívat“, zda odříkat i zvlášť, pokud se třeba v oblasti příslušné čakry vyskytuje problém. Ale tehdy si jen ji opakujeme i dva tři dny. Dokonce je nemusíte ani vyslovovat nahlas, jen se soustředit na jejich vnitřní znění, například OM, pokud vás někdo velmi vyvede z rovnováhy si můžete klidně odříkávat v tramvaji. Samozřejmě v duchu. Pokud jste doma sám, můžete dát do slabik intenzitu, jaká se vám žádá

Samohlásky se mohou zpívat i jednotlivě. Když se rozhodnete pro samohlásky, postavte se s chodidly asi 35 centimetrů od sebe s uvolněnými koleny. Přesouvejte váhu z jedné strany na druhou a pokaždé pokrčte kolena.

Pokud s výdechem vyslovujeme samohlásku A (ááá) zvuková vibrace aktivizuje celou břišní oblast. Tělo se uvolní a uklidní.

Výdech se samohláskou E (EEE) masíruje hrdlo a štítnou žlázu. Pomáhá při chrapotu a zvyšuje odolnost vůči nemocem z nachlazení.

Při výdechu hlásky H (hhh) se můžeme zbavit rozčilení. Tato vibrace působí přímo na plíce a pomáhá při nedostatečném dýchání.

Pokud při výdechu vyslovujeme samohlásku I (III) zvýší se naše schopnost koncentrace prokrví se hlava.

Výdech se samohláskou O (Óóó) se doporučuje při onemocněních plic a pročišťuje srdeční čakru.

Konečně při výdechu samohlásky U (uuu) si stimulujeme žaludek, ale pozor, tato samohláska i zvyšujeme krevní tlak.

Dýchat bychom měli rytmicky a každý den cvičení o něco prodloužit, neměli by ale překročit délku 30 minut. Na některých toto energetické pročišťování velmi účinkuje, proto třeba začínat s pomalým nácvikem.

Přišlo emailem.

Pro www.cestakduze.webnode.cz napsala Světluška. Tento článek je možné šířit dál nekomerčním způsobem, pokud bude připojena tato poznámka, včetně aktivního odkazu na výše uvedené webové stránky. Děkuji za respektování této podmínky.