Cesta k duze

Rubriky

Přírodní vůně Prameny života

autor: | Lis 23, 2018 | Nezařazené | 0 komentářů

Prameny života – originální přírodní esenciální vůně

Moje cesta k vůním a jak to všechno vzniklo

Po několikaleté nádherné práci, zkoumání, objevování a poznávání se s přírodními vůněmi Rafaella, kvintesencemi z Aura somy, energetickými esencemi, energiemi symbolů a polodrahokamů, mně získané zkušenosti s prací se sebou i s ostaními lidmi, dovedly shodou okolností ke splnění si mého dávného přání – mít vlastní esence. Vůbec by mě nenapadlo, že těmi esencemi budou právě přírodní vůně, a jak už to tak bývá, několik okamžiků a situcí do sebe zapadlo a zařídilo to tak, že na světě byla najednou první vůně, kterou jsem si namíchala jako pomoc pro sebe. Působení vůně okamžitě zafungovalo, po asi 20 minutách zmizely všechny nepříjemné stavy a mě bylo báječně, cítila jsem se velmi dobře a tento okamžik a taky „důkaz“, který jsem měla, mně zkrátka přesvědčily, že bych měla poslechnout můj vnitřní hlas, který se už nějakou dobu ozýval a začít si míchat vlastní přírodní vůně.

Tak jsem „tak nějak“ začala a nechala jsem se přitom vést svou intuicí, a ono to šlo tak nějak úplně samo. Já jsem si postupně uvědomila, že když dokážu intuitivně vybrat ty „pravé Moravské květy “ do osobní esence, dokážu stejně tak i vycítit, co, do které mám vůně namíchat. Moje domácí zásoba esenciálních olejů se začala postupně rozšiřovat a já jsem se vydala na úplně novou cestu, plnou objevů a krásného dobrodružství, hravosti a překvapení. A protože se blížil můj velký letní seminář s vnitřním dítětem, začala jsem právě tady a postupně jsem si namíchala vůně pro práci na tomto semináři. K vůním přišly i jejich názvy a informace o jejich působení. Tak se narodily vůně pěti elementů a vůně čaker. Měly veliký ohlas a moc se líbily a já jsem zjistila v praxi, jak rychle se projevují jejich účinky, někdy to dokonce bylo do několika minut – přišlo uklidnění, zmizely bolesti zad. Na semináři jsme si vyzkoušeli všechny možné způsoby práce s nimi, které jsme znali i ty, které nás napadly. Ověřili jsme si také, že se dají výborně kombinovat s dalšími esencemi i produkty Aura somy a jak se pak výrazně zvyšoval a zrychloval i jejich účinek. Takže bylo rozhodnuto, budu míchat přírodní vůně. Celému procesu jsem nechala volný průběh, protože od samého začátku jsem věděla, že já jsem jenom tím kanálem, který shora přijímá informace a přeze mne jsou pak zhmotňovány do podoby vůní. Postupně přišel i název Prameny života, který myslím přesně vystihuje to, o čem vůně jsou. Jsou novým způsobem práce, jsou světelnou a vibrační medicínou pro naši novou dobu, pro podporu transformačních procesů a naší proměny. Postupně se k vůním narodila i řada Masážních, tělových a koupelových olejů pod značkou Prameny života. Katalog vůní Prameny života najdete zde. Aktuální ceník voňavých výrobků najdete zde.

Co jsou vůně Prameny života a proč je používat

Jak už napovídá název, vůně jsou opravdu „prameny“ neboli naše kvality duše, které máme v sobě a jen jsme na ně zapomněli a přestali je využívat. Jsou naším zrcadlem a ukazují nám naše kvality, posilují je a podporují jejich rozvíjení, na druhé straně nám zrcadlí naše bloky a pomáhají nám je pochopit, přijmout a uvolnit – léčit sama sebe. Vůně jsou také voňavým, skvělým a příjemným pomocníkem v poznání sama sebe, při práci s lidmi například pro terapeuty, paní učitelky nebo i pro rodiče, i třeba jen ke zpříjemnění běžného dne.

Já je používám jen tak k „navonění“ a také při terapiích, u andělských masáží, při meditacích, kreslení mandal, při práci na seminářích i při individuální práci, zkrátka všude tam, kde vnímám, že nám mohou vytvořit bezpečný most mezi naším vědomím a nevědomím, duší, myslí a tělem. Tohle umí opravdu skvěle a výborně se nám osvědčily i při energetické práci a ukotvování světelných bran, kterých se účastníme. Zvykla jsem si, že mě provázejí celý den i během dne – začínám den s vůní a usínám s vůní, v mé kabelce mám vždy po ruce několik voňavých lahviček. A už mnohokrát jsem je využila i jako první pomoc pro někoho, kdo je momentálně potřeboval. Ti, kteří o nich ví, si přijdou „načichat a namazet se“, když potřebují, protože mám vždy nějakou po ruce.

Pro mně jsou Prameny života úžasným dobrodružstvím a těším se na každou novou vůni, která se narodí, je to krásná práce. Míchání vůní je pro mně obřad a vnímat – čichat, jak se vůně postupně mění, až vím, že teď je to ono, je nádherný a hluboký prožitek a těší mně, když se potom vůně líbí, dodává mi to další inspiraci. Někdy znám dopředu vůni a cítím, jak bude vonět, někdy vím, nejprve jak se bude jmenovat a někdy prostě tyto informace přicházejí postupně. Pokaždé vyjadřuji velikou vděčnost Univerzu, že mohu být součástí tohoto zázračného procesu.

Tyto dary přírody nám přirozeným způsobem otevírají dveře k informacím, které potřebujeme získat, vidět slyšet, vnímat, uvědomit si, prožívat … Jsou cestou světla naší duše a dovedou nás k pramenům našeho života. Výborně nás uzemňují a přitom nechávají otevřené naše vědomí a intuici, takže můžeme stát pevně nohama na zemi, zakotvení ve svém životě a přitom si plnit a žít své sny, které si díky těmto vůním mnohem více uvědomujeme. Přes náš čich aktivují naši emocionální paměť a tak uvolňují naše bloky a pomáhají nám vzpomenout si na to kdo jsme a proč tu jsme.

Děti, zvířátka a vůně

Na vůně také velmi pozitivně reagují i domácí zvířátka a jejich účinky se velmi rychle projevují i na nich. O kočkách se říká, že jsou velmi citlivé na vůně a pachy vůbec. Naše kočičky tyto vůně milují a vyhledávají je , když si potřebují čichnout, jak já říkám. Vyzkoušela jsem je i na zdravotní problémy, kterými si procházely a fungovaly velmi rychle. Když vůně míchám, tak mi naši ragdoláčci Samantha a Riki a sibiřský kocourek Viki asistují a dobře dokáží vycítit, jaká vůně je a co do ní ještě přidat. Mám zpětné vazby i od lidí, kteří si vůně přinesli domů a pak mi telefonují nebo píší příběhy svých zvířecích miláčků, o jejich pozitivních a někdy velmi emocionálních reakcích na vůně. Stejně tak reagují i malé děti. Když mi na jednom semináři 1,5 letá holčička otevřela kabelku a vybrala si z ní tu „svou vůni“, přinesla mi ji a tak, jak to viděla u ostatních, natáhla ručičku, podala mi vůni a chtěla taky nakapat, aby si mohla přičichnout. Všichni přítomní žasli a ptali se, jak je to možné. Vysvětlení je jednoduché, malé děti a zvířátka nemají ego a tak přirozeně dokážou vycítit, co potřebují, nebrání se tomu, nerozebírají, prostě nepřemýšlí a důvěřují svému cítění. To se potřebujeme naučit všichni a tyto vůně nám v tom mohou pomoci.

Co se dozvíte o každé vůni, jaké jsou skupiny vůní a jak si vůně vybrat

U každé vůně najdete popis její vůně a jednotlivých esencí, ze kterých je složená. Každá vůně má své poselství, které jsem k ní zapsala automatickým písmem, má také své léčivé afirmace a najdete u ní také její zařazení do působení vibrací barev podle systémy Aura somy. Dále najdete u každé vůně vysvětlení jejího působení na naše fyzické tělo a psychiku podle esenciálních účinků jednotlivých esencí, ze kterých je složená.

Rozdělení vůní

Obecně se dají vůně rozdělit do dvou skupin – katalogové vůně – dostupné pro všechny a osobní vůně – vůně vyráběné na zakázku pouze pro konkrétního člověka

1. Katalogové vůně jsou vůně, které postupně vznikají a které pak zařazuji do katalogu. Tyto vůně si můžete vybrat podle informací uvedených v katalogu. U každé vůně najdete její popis a esence, ze kterých je složená – stačí kliknout na vybranou skupinu a zobrazí se vám nabídka příslušných vůní. Každá vůně má své poselství, které jsem k ní zapsala automatickým písmem, má také své léčivé afirmace a najdete u ní také její zařazení dle barevného působení vibrací barev podle systémy Aura somy – stačí kliknout na uvedené barvy a zobrazí se vám informace k dané barvě a jejímu působení. Dále najdete u každé vůně vysvětlení jejích účinků na naše fyzické tělo a psychiku podle účinků jednotlivých esencí z aromaterapie.

Tyto vůně si můžete vybrat svým nosem – očichat si je buď jako vzorek, který zasílám poštou nebo při osobní návštěvě u mě, na některé mojí akci nebo u mého manžela na masérně v Šumperku. Další možností je výběr na dálku přes email – já vám podle vašeho datumu narození vytestuji vhodné vůně, zašlu informace k nim a vy si pak podle nich vyberete takovou, která s vámi rezonuje. Vůni si buď vyzvednete dle domluvy nebo vám ji můžu zaslat poštou.

2. Vůně osobní vůně se dají namíchat i na přání, podle datumu narození. Tyto vůně a jejich recepty zůstávají pouze u mně a nazařazuji je do katalogu, jsou tedy namíchány pouze pro konkrétního člověka na přání. Zájemce o osobní vůni si ji navíc může směřovat – mít své přání, na co by vůně měla být zaměřená a já ji pak namíchám. Ke každé vůni zapíšu poselství, někdy také i afirmace, každá vůně má i informace o působení esencí, které obsahuje, na fyzické tělo a psychiku. Tyto vůně je možné kdykoliv pro vás namíchat podle vaší receptury znovu. Osobní vůně zrcadlí vaše kvality a zároveň obsahuje i ty esence, které vám pomáhají řešit aktuální situaci. Doba, kdy se vůně skládá a zraje je 3-4 týdny a pak si vůni můžete vyzvednout nebo vám ji zašlu poštou. Někdy je vůně na světě velmi rychle a někdy se recept postupně skládá – podle mých zkušeností, čím složitější osobnost nebo když si člověk něco řeší a neví, pochybuje, nevěří si – tím déle namíchání vůně trvá a tím více esencí obsahuje. Pak je potřeba, aby se ještě vůně „uležela“, jednotlivé esence se spojily a splynuly v jedinečnou vůni – tu vaši. Je také možné nechat si namíchat osobní vůni jako podporu a průvodce novým rokem života.

Speciální vůně pro terapeuty mohu na přání také namíchat vůně pro vaši práci, dle domluvy. Moje kamarádka poradkyně a léčitelka má například vůně pro svou práci s lidmi a na své semináře, vytvořila jsem na zakázku vůně pro energetickou podporu a harmonii pro rodinné konstelace, koučink a další metody práce s lidmi.

Jak si vybrat vůni

Vůně si můžete vybrat svým nosem – očichat si je buď jako vzorek, který zasílám poštou nebo při osobní návštěvě u mně, na některé mojí akci nebo u mého manžela na masérně v Šumperku. Další možností je výběr z Katalogu vůní na těchto stránkách, podle informací v něm nebo na dálku přes email – já vám podle vašeho datumu narození vytestuji vhodné vůně, zašlu informace k nim a vy si pak podle nich vyberete takovou, která s vámi rezonuje. Vůni si buď vyzvednete dle domluvy nebo vám ji můžu zaslat poštou.

Ať už si vyberete katalogovou vůni nebo vaši osobní, nebo třeba masážní olej, v každém případě by pro vás vůně měla být příjemná, i když mám i několik případů, kdy si někteří vybrali právě vůni, která jim až tak „nevoněla“, ale něco v ní je provokovalo. Rozhodli se tak právě proto, že to vzali jako výzvu, postavit se čelem něčemu v sobě, co jim tato vůně zrcadlí a tak si tento problém vyřešit. Ve všech případech to zabralo a vůně jim docela brzy začala vonět a našli si k ní krásný vztah, zamilovali si ji a patří už k nim.

A ještě několik obecných a praktických informací:

Jak na nás působí esenciální oleje

Prameny života – přírodní esenciální vůně jsou speciální jedinečné směsi přírodních rostlinných esenciálních olejů, namíchané z několika druhů těchto olejů. Esenciální oleje působí na fyzické i energetické úrovni a díky vonným složkám mají hluboký vliv i na emoce a psychiku člověka. Esenciální oleje, které jsou obsaženy a získávány z různých částí rostlin, jsou známy a používány již od starověku. Nové výzkumy ukazují, že pachy a vůně mají nejsilnější účinky ze všech smyslových vjemů a tak působí a bezprostředně mohou ovlivnit náš psychický stav. Žádná jiná smyslová funkce není tak silně spojena s informacemi, uloženými v podvědomí, jako náš čich. Dlouho zapomenuté vzpomínky, obrazy, pocity a nálada určitého okamžiku ožijí při setkání se s vůní, která tehdejší situaci provázela. Tak působí vůně na velmi hluboké základní rovině našeho bytí, v oblasti, která leží za našimi blokádami a nezpracovanými zážitky, v místě duše, kde jsme velmi blízko čistému Bytí.

Při používání esenciálních směsí jsou nám předávány specifická poselství rostlin přes vůně a přispívají tak k naší harmonii, lepšímu zdraví a radosti ze života. Aromatická duše rostlin, ze kterých jsou esence získávány, se spojuje s naší duší a vyvolává v nás procesy přeměny. Tím, že rostliny jsou pevně zakořeněny v zemi, listy a květy natáčejí ke slunci a světlu, přijímají nebeské a pozemské energie. Ty se prostřednictvím rostlin proměňují na vůni a barvu, které v nás vyvolávají pocity krásy a harmonie, a ty se prostřednictvím rostlin šíří dál. Ve svých esenciálních olejích přechovávají rostliny svoji nejvnitřnější podstatu v její ryzí čistotě, aby ji pak v daný okamžik vyzařovaly. Pouze čisté rostlinné esence vzniklé v zahradě matky přírody mají účinek, který je v souladu s potřebami naší duše i těla.

Esenciální oleje mají schopnost vést nás do hlubokých úrovní a rovin naší duše a přitom uvolňovat blokády, které nám stojí v cestě k objevení toho, kdo jsme. Jemné éterické síly rostlin se také umějí dotýkat našich jemnohmotných těl a příznivě mohou harmonizovat i naše čakry. Působí tam pak svým uzdravujícím a harmonizujícím účinkem a navozují přirozený stav bez pocitu strachu. Působením esenciálních olejů se můžeme vymanit ze starostí všedního dne a otevřít se pocitům lehkosti, radosti a uvolnění.

Návod – Způsoby používání éterických olejů – přírodních esenciálních vůní Prameny života

( Návod ke stažení zde )

Všechny esenciální směsi jsou již rozředěné, takže se mohou používat přímo na tělo bez dalšího ředění, u malých dětí doporučuji několik kapek směsi rozředit do nosného oleje – mandlového, meruňkového apod. Nejprve si udělejte test snášenlivosti – několik kapek oleje si vetřete do kůže na předloktí a počkejte, jak vaše kůže bude reagovat, pokud místo zareaguje zarudnutím, pak použití esenciální směsi pro vás není vhodné.

Blahodárné působení esenciálních olejů na naše tělo i mysl můžeme využívat mnoha způsoby. Tou hlavní cestou, kudy vstupují do našeho těla molekuly esenciálních olejů, jsou pokožka a nosní sliznice. Nejlépe tedy mohou esenciální oleje uplatnit své léčivé účinky, když jsou čichány nebo inhalovány. Dále je velmi vhodné jejich použití na kůži – na masáže, obklady a koupele. Esenciální olej působí celostně – to znamená, že každý olej nebo směs olejů je možné použít na širokou oblast potíží, které mohou být jak na fyzické úrovni, tak i psychické nebo emoční. Esenciální oleje dokáží svými účinky tyto oblasti propojit a harmonizovat. Naše tělo si umí správně vybrat a ví, kde olej nejlépe použít. Jejich účinky je také možné spojit i s dalšími terapiemi např. s drahými kameny, muzikoterapií, automatickou kresbou, při rodinných konstelacích apod. Jejich použití je také vhodné při jakékoliv tvořivé činnosti k uvolnění, koncentraci a harmonickému propojení pravé a levé mozkové hemisféry.

Před každým použitím nezapomeňte protřepat lahvičku s esenciální směsí, aby se směs promíchala! Zákal u dna není na závadu, některé esenciální oleje nejsou čiré a mohou mít různé zabarvení podle použitých esencí. Všechny esenciální směsi – vůně Prameny života jsou již rozředěné, takže se mohou používat přímo na tělo bez dalšího ředění, u malých dětí doporučuji několik kapek směsi ještě dále rozředit do nosného oleje – mandlového, meruňkového apod. Nejprve si udělejte test snášenlivosti – několik kapek oleje si vetřete do kůže na předloktí a počkejte, jak vaše kůže bude reagovat, pokud místo zareaguje zarudnutím, pak použití esenciální směsi pro vás není vhodné.

Inhalace – několik si kapek kápněte do dlaně a rozetřete mezi dlaněmi. Dlaně si dejte před obličej a zhluboka se nadechujte.

Několik kapek můžete kápnout na ubrousek, papírový kapesník nebo kosmetický tampónek a dýchejte přes něj nebo si ho položte například na pracovní stůl či před spaním na noční stolek.

Několik kapek kápněte do větší misky s horkou vodou a promíchejte, nakloňte se nad misku a hlavu si přikryjte ručníkem, zhluboka 5 minut nadechujte páru.

Voňavý vzduch – několik kapek můžete kápnout na ubrousek, papírový kapesník nebo kosmetický tampónek případně ho trošku navlhčit vodou nebo kápněte několik kapek do misky s teplou vodou či do odpařovače, položte na teplý radiátor. Je to šetrný a přirozený způsob využití, při kterém nedochází k přepalování olejů, a tak zůstávají zachovány cenné látky i jejich účinky. Nedávejte do aromalamp – směsi jsou namíchány z kvalitních esenciálních olejů vhodných na tělo a v aromalampě se rychle přepálí. Místo toho můžete na ubrousek s nakapanou vůní postavit zapálenou čajovou svíčku. Několik kapek také můžete kápnout do rozprašovače a doplnit vodou, promíchejte a stříkejte do vzduchu, pozor nestříkejte nad nábytkem – oleje mohou zanechat stopy.

Pročištění a zvýšení vibrací v prostoru – pokud se chystáte malovat nebo tapetovat byt, mám tu pro vás další tip na využití vůní. Do barvy nebo lepidla na tapety nakapejte přibližně 20kapek vůně.

Ošetření těla, čaker a aury – několik kapek směsi si kápněte do dlaně, rozetřete mezi dlaněmi. Dlaně si dejte před obličej a několikrát se zhluboka nadechněte. Můžete si představovat, jak vůně zaplní uvnitř celé vaše tělo, dostává se až do každé buňky. Pak si pomocí dlaní vytvoříte obal kolem celého těla – vůni nanesete do své aury. Dejte dlaně nad svou hlavu a posunujte je přes obličej, krk, hrudník až dolů k nohám. Stejným způsobem se ošetřete i ze zadu. Potom si jemně proklepejte celou hlavu a přiložte si ruce na své ledviny (stačí přes oblečení) a chvíli je tam podržte. Dále doporučuji přiložit dlaň a několikrát protřít srdeční čakru a čakru solar plexus – nejlépe přímo na tělo. Můžete to udělat i s ostatními čakrami a také doporučuji protřít jemně a chvíli přiložit ruce na místa (stačí přes oblečení), kde cítíte napětí, kde vás něco bolí apod. Tímto způsobem si můžete ošetřit celé tělo.

Koupel – několik kapek je nejprve potřeba rozředit do lžíce neutrálního koupelového oleje nebo mléka nebo si vůni před koupelí vetřete přímo do kůže. Doporučená délka koupele by měla být 15 – 30 mi. Je příjemné vetřít si pár kapek vůně do umytých vlasů.

Sprchování – několik kapek si kápněte na mycí žínku a potírejte si celé tělo nebo jeho části, zhluboka dýchejte. Pozor, aby se vám olej nedostal do očí.

Obklady – několik kapek rozřeďte do lžíce koupelového nebo hydrofilního oleje, přidejte ¼ l teplé vody, namáčejte obklad a přikládejte na postižené místo.

Jemné masáže – několik kapek rozředit do nosného oleje nebo pleťového mléka či krému a jemně promnout a promasírovat obličej, zatuhlý krk a šíji nebo jiná zatuhlá a bolestivá místa na těle. Můžete si také natřít chodidla a jemně je masírovat a promačkávat. Mohu vám také namíchat vaši osobní směs masážního oleje.

Při pravidelném používání směsí esenciálních olejů Prameny života pocítíte jejich účinek nejen na sobě, vůně budou příznivě působit i na vaše okolí. Vůně se šíří vzduchem, který dýcháme všichni, působí tedy uvnitř i navenek a vytváří nám tak příjemné prostředí. Naše schopnost vnímat vůně má tedy velký podíl na tom, jak myslíme a jak se cítíme.

Přeji vám příjemné a voňavé prožitky při objevování a léčení sama sebe.

Světluška

Vůně je možné si objednat – vůni si můžete vybrat na některém z mých seminářů nebo na přednášce, z katalogu na mých stránkách www.cestakduze.webnode.cz podle popisu k vůni, nebo podle vůně při osobní návštěvě nebo vám mohu vůni pro vás vhodnou vytestovat. Můžete si také objednat vzorky vůní k otestování, které zasílám poštou. Mohu vám nebo pro vaše blízké také namíchat osobní vůni podle datumu narození, do které můžeme vložit vaše přání, na co by měla být vůně směřovaná.

Poradenství Světluška

Radka Hubeňáková

Hrabišín 90, 78804

Tel. 776 86 68 98, 774 48 66 89

Email: radkahubenakova@seznam.cz

www.cestakduze.webnode.cz

*****************************************************************

Pro www.cestakduze.webnode.cz napsala Světluška. Tento článek nebo jeho části je možné šířit dál nekomerčním způsobem, pokud bude připojeno celé znění této poznámky a aktivní odkaz na výše uvedené webové stránky. Děkuji za respektování této podmínky.