Cesta k duze

Rubriky

Vůně čakrové

autor: | Zář 26, 2018 | Nezařazené | 0 komentářů

Čakrové vůně

Opravdovost – 1. čakra, 5. čakra

Lehká vůně s růžovými tóny palmarosy, březule, geránia a růže, doplněná sladce citrónovou meduňkou a uklidňující levandulí, s příjemným citrusovým nádechem osvěžujícího grepu.

Vůně pro klid, pohodu, pro uvolnění, odpočinek a naladění se na svou duši. Tato vůně vám pomůže odpoutat se od starostí a shonu všedního dne a zcela se ponořit do sebe, objevit to, co je pro vás skutečné a opravdové, to, co skutečně potřebujete právě teď. Je jako schody do vaší nejvyšší svatyně, ve které se můžete setkat s nejvyšší představou, kterou o sobě máte a vzpomenout si, co vlastně chcete, po čem toužíte. Krůček po krůčku vám bude pomáhat objevovat všechny zapomenuté části vašeho Já a zklidní rozbouřené vody vašeho života. Pomůže vám vidět to, co je opravdu důležité, abyste se mohli cítit bezpečně a radostně tvořit svůj život. Vůně harmonizuje a uvolňuje strachy z minulosti, uložené v první čakře, pomáhá navázat kontakt s vnitřním dítětem a objevit lehkost bytí. Je také velmi vhodná pro děti, které jsou podrážděné, nesoustředí se, špatně spí nebo jsou uzavřené a nespolupracují. Vůně v nich navodí pocit bezpečí a jistoty, že jsou milovány.

Afirmace: Jsem tady a teď a vím, co potřebuji. Je pro mě bezpečné naslouchat sobě. Objevuji nové podoby sama sebe a rozvíjím své kvality. Mám tvořivý potenciál, tvořím s lehkostí a radostně zkoumám svět. Učím se vidět, co je pro mě důležité. Jsem opravdová, jsem opravdovost. Jsem v bezpečí a naslouchám sama sobě.

Barevné působení podle Aura somy: červená, korálová, purpurová, olivová

Čakrová vůně – 1. čakra, 5. čakra

Složení: grep, palmarosa, meduňka s citronelou, geránium, březule, levandule, růže, mandlový olej

Účinky esencí: vůně uklidňuje, uvolňuje, vyrovnává, stabilizuje, harmonizuje, odstraňuje úzkost a psychické napětí, zlepšuje náladu. Utišuje bolest, usnadňuje zajizvení ran, upravuje předmenstruační syndrom, stimuluje činnost jater, zužuje cévy, působí močopudně. Pomáhá při pocitu slabosti, depresích a při emocionálním zatížení, nespavosti, reguluje a stimuluje lymfatický systém. Je vhodná při strachu, nedostatku podnětů, hektickém spěchu, stresu, negativních náladách, duchovně-duševním přetížení, proti trémě, únavě, podporuje kreativitu a sebedůvěru. Tlumí bolesti hlavy, dýchací potíže, pomáhá při nechutenství, podporuje trávení, posiluje žaludek. Rozjasňuje naše chmury, zahání strach a rozveseluje, zahání lítost, smutek a zklamání, podporuje ženskost a hloubku mateřství.

Klidný spánek – 2. čakra

Jemná bylinkovo květinová vůně s něžným heřmánkem a uklidňující levandulí, s růžovými tóny geránia a palmarosy, a bylinnými podtóny šalvěje muškátové a osvěžujícím nádechem sladké mandarinky.

Vůně pro podporu a uvolnění, pro radostný přístup k životu. Příjemná uklidňující a uvolňující vůně pro pohodu, klid, uvolnění, odpočinek a sladký spánek. Tato vůně vás pohladí svými jemnými tóny a vytvoří pro vás příjemné prostředí, abyste se s ní cítili dobře. Pomůže vám během dne navodit dobrou náladu a vytvoří pocit bezpečí a tepla, podpoří váš vnitřní klid, večer vás ukolébá ke sladkému spánku. Uklidňuje, utěšuje a pohladí, pomáhá urovnat rozbouřené emoce a city. Přináší vědomí, že je o nás pečováno a postaráno. Uvolňuje smutek a pocity osamělosti, navozuje přátelskou atmosféru, rozzáří váš den a vykouzlí úsměv na tváři. Podporuje sebedůvěru a sebepřijetí, přináší pocit jistoty a pomáhá otevřít se tvořivosti a důvěřovat ve své schopnosti. Vůně je vhodná pro neklidné a podrážděné děti, pro děti, které špatně usínají a v noci špatně spí. Navodí příjemnou atmosféru a s jejími uklidňujícími tóny se budou cítit bezpečně.

Afirmace: Jsem v harmonii sama se sebou. Mám dostatek času i prostoru pro svoji tvořivost. Přijímám se taková, jaká jsem. Důvěřuji svým schopnostem a rozvíjím své dovednosti a přednosti. Jsem oporou a podporou sama sobě.

Barevné působení podle Aura somy: oranžová, zlatá

Čakrová vůně – 2. čakra

Složení: mandarinka, heřmánek římský, levandule, palmarosa, geránium, šalvěj muškátová, mandlový olej

Účinky esencí: vůně působí jako analgetikum, je antiseptická, hojivá, tiší bolesti, uvolňuje svalové křeče. Pomáhá při migrénách, jaterních onemocněních, nespavosti, kašli, potížích při menstruaci, chudokrevnosti, bolestech hlavy, stimuluje zažívání (nechutenství, nadýmání). Uvolňuje psychické napětí, rozptyluje úzkost, depresi, melancholii a smutek, osvěžuje, pomáhá při bolestech nohou. Působí proti virům i bakteriím, pomáhá udržovat jasnou a klidnou mysl, stimuluje buněčné regenerace při nervovém vyčerpání. Působí proti infekcím v močopohlavním, zažívacím a dýchacím ústrojí, harmonizuje a zlepšuje náladu, uklidňuje hyperaktivní děti.

Pohlazení – 3. čakra

Příjemá a uklidňující vůně s levandulí a něžnou slaměnkou, se smyslným ylang ylangem a hřejivými tóny skořice, s okouzlujícím jasmínem a růžemi, doplněná osvěžujícím citronovým nádechem lemongrassu.

Vůně pro stabilitu a rovnováhu, pro rozhodnost a přirozené vystupování, také k odpočinku a uvolnění. Nadchne vás svými tóny a spustí hluboký proces nastavení vnitřního klidu a rovnováhy. Svou jemností a něžností osloví vaše srdce a zbystří vaše smysly, uvolní nejistotu, stres a napětí, pomůže vám v klidu uvažovat a zůstat při tom ve svém středu. Pomůže usměrnit tok vašich energií, myšlenek i slov, zharmonizuje a zklidní vaše emoce, dodá jistotu a pocit bezpečí všude tam, kde jste vystaveni konfliktním a stresujícím situacím. Je také výborná k relaxaci a odpočinku po namáhavém dni nebo když se cítíte psychicky a duševně vyčerpaní a unavení. Dodá motivaci a potřebnou energii, pomůže vypnout od starostí a vidět svět z té lepší stránky. Prohlubuje hloubku citů a naslouchání, soucit a láskyplnost, zejména u žen, kterým dodává pocit bezpečí a tolik potřebnou péči a pozornost, podporuje jejich ženskost a smyslnost.

Afirmace: Jsem v jednotě sama se sebou a důvěřuji sobě a svým schopnostem. Těší mě být sama se sebou v rovnováze. Všechno v mém životě je v pořádku. Zachovávám si klid a rozvahu za všech okolností. Jsem vyrovnaná a jasně vyjadřuji to, co potřebuji.

Barevné působení podle Aura somy: zelená, zlatá, žlutá

Čakrová vůně – 3. čakra

Složení: slaměnka, skořice, ylang-ylang, levandule, lemongrass, jasmín, růže, mandlový olej

Účinky esencí: vůně působí antibakteriálně, podporuje trávení a chuť k jídlu, potlačuje zvracení, pomáhá při chřipce a nachlazení, celkově posiluje, harmonizuje, prokrvuje, stimuluje a povzbuzuje. Dodává dobrou náladu a zmírňuje depresi, naplňuje tělo i duši teplem, odstraňuje pocity samoty, tíhy a strachu, zvyšuje inspiraci, vytváří domácí prostředí. Zlepšuje náladu, dodává optimismus a sebevědomí, harmonizuje emoce a srdeční činnost. Podporuje ženskost a hloubku mateřství, pomáhá ženám překonávat smutek a uvolňuje stres. Je poslem lásky a soucitu a dodává sílu být ženou a matkou. Povzbuzuje a pročišťuje, napomáhá koncentraci.

Zklidnění – 4. čakra

Povzbudivá vůně s dřevitobylinným petigrainem a uklidňující levandulí, se svěžím kafrovým nádechem ravensáry a květinového ho-sha, doplněná sladkou osvěžující mandarinkou.

Vůně pro podporu pozornosti a koncentrace, pro probuzení a bytí tady a teď. Svými hluboce osvěžujícími tóny bude stimulovat a harmonizovat všechny procesy ve vašem těle. Přinese povzbuzení a příliv čerstvé energie, dodá jistotu a stabilitu, utěší a zároveň pohladí unavenou duši, otevře srdce i vaše oči vnímání sebe i ostatních. Pomůže vám zbavit se přílišné uzavřenosti, smutku a melancholie, více důvěřovat a radovat se, užívat si života. Je výborná na podporu propuštění starého a nepotřebného, k relaxaci, když potřebujete dodat energii, odpočinout si a zklidnit se, a přitom potřebujete zůstat bdělí. Podpoří vaši tvořivost a nové přístupy k životu. S lehkostí a snadno najdete s touto vůní nové cesty a možnosti, jak uspořádat svůj život k větší spokojenosti. Hodí se i jako podpora koncentrace a soustředění při práci nebo učení. Svými tóny vytvoří příjemné prostředí a navodí klidnou a povzbudivou atmosféru.

Afirmace: S lehkostí zvládám všechny své úkoly a povinnosti. Udržuji si bdělé vědomí a pozornost. Soustředím se na to, co je pro mě podstatné. Má energie plyne přesně tam, kam potřebuji. Mám dostatek času i prostoru. Nalézám ta nejlepší řešení a možnosti.

Barevné působení podle Aura somy: zelená

Čakrová vůně – 4. čakra

Složení: ravensára, petigrain, ho-sho, mandarinka, levandule, mandlový olej

Účinky esencí: vůně zlepšuje náladu, posiluje, je účinná při únavě, úzkosti a stresu, celkově osvěžuje. Je vhodná pro zažívací potíže nervového původu, harmonizuje srdeční činnost a nervový systém (nespavost, nervové napětí, podrážděnost), povznáší a působí antidepresivně. Ničí choroboplodné zárodky, viry a plísně, uvolňuje hleny, je vhodná při obtížích s dýchacími cestami, na nervové vyčerpání, sklíčenost, strach, posiluje imunitu a pozitivní vnímání. Pomáhá při výkyvech nálady, depresích a premenstruálním syndromu, její relaxační účinky usnadňují meditaci.

Splynutí – 5. čakra

Bylinkově ovocná vůně s dřevokvětinovým ho-shem a růžovým nádechem geránia, s pryskyřičným podtónem jedle a svěží šalvějí muškátovou, doplněná citrusovými tóny bergamotu a osvěžujícím citronovým nádechem litsey cubeby.

Vůně pro komunikaci a projasnění myšlenek, pro důvěru a jasné vyjadřování. Je ideální při úzkostech a stavech duševního vyčerpání, nejistotě a pochybnostech, když si nevěříme a nedokážeme se postavit sami za sebe. Je osvěžující, povzbuzující a projasňující, podporuje koncentraci a vytrvalost při učení, otvírá řečnické schopnosti. Pomůže vám uvolnit tlak a napětí, plynout s proudem života a nenechat se ničím rozptylovat. Tato vůně pomáhá odolávat vnějšímu tlaku, nastavit si své hranice a vytvořit svůj bezpečný prostor, uvolnit vnitřní napětí. Svými tóny uvolňuje také přílišnou zatvrzelost a potřebu mít pravdu. Harmonizuje rozbouřené emoce, projasňuje myšlení a podporuje pozitivní přístup, uvolňuje obranné postoje a staré myšlenkové vzory. Osvěží a dodá potřebnou oporu a naději.

Afirmace: Jsem tady a teď a uvědomuji si své potřeby. Žiju svou pravdu. Propouštím, odevzdávám a uvolňuji vše, co není moje. Beru si zpátky svou sílu a moc. Znám své hranice. Komunikuji jasně a otevřeně.

Barevné působení podle Aura somy: královská modrá, modrá, zlatá

Čakrová vůně – 5. čakra

Složení: bergamot, šalvěj muškátová, geránium, litsea cubeba, jedle, ho-sho, mandlový olej

Účinky esencí: vůně uklidňuje, uvolňuje, vyrovnává, stabilizuje, harmonizuje, odstraňuje psychické napětí, je vhodná při úzkostech a stavech duševního vyčerpání. Pomáhá při infekci močových a trávicích cest, působí proti nadýmání, křečím, podporuje trávení, hojení, posiluje nervy, zlepšuje dýchání, snižuje horečku, tiší bolest, je antidepresivní. Obnovuje duševní pohodu, zvyšuje rozumovou a fyzickou aktivitu, vyrovnává hladinu hormonů (předmenstuační syndrom i v období menopauzy), čistí lymfatický systém. Přináší také dobrou náladu, odstraňuje neklid, stres a nervozitu, posiluje srdeční činnost, je vhodná při nachlazení, viróze, rýmě a také na osvěžení. Podporuje koncentraci a vytrvalost při učení, pomáhá při nejistotě, dodává odvahu, posiluje sebedůvěru.

Touha – 6. čakra, 8. čakra

Sladce balzámovitá vůně s kadidlovníkem a teplými tóny meduňky, zjemněná růžemi a osvěžujícím citrusovým nádechem tangarinky, doplněná svěžími tóny nepálské máty luční a borovicovo květinové rosaliny.

Vůně pro rovnováhu a harmonii, pro nadšení a zvídavost, která vás otevře naslouchání a posílí vaši intuici. Pomůže vám uvědomit si, co chcete, co si přejete, povzbudí vaši fantazii a představivost. Navodí pocit uvolnění a meditace, přitom vás uzemní, pomůže vám udržovat si kontakt s vaší realitou a získat nadhled nad složitými situacemi. Prohloubí vaše myšlenky a pomůže je uspořádat, přinese naději a víru, pomůže vám vidět nové možnosti a způsoby, jak uskutečnit své sny a naplnit své touhy. Vůně je vhodná také ve všech situacích, kdy jsme příliš zaneprázdnění a ponoření do hektického způsobu života. Svými tóny vám pomůže s uvolněním a odpoutáním se od všeho, co vás omezuje, umožní vám na chvíli se zastavit a odpočinout si. Dodá energii a zregeneruje unavené tělo i mysl, umožní vám, zcela se ponořit do sebe sama. Vůně je vhodná na podporu tvořivosti a rozvíjení kreativního způsobu vyjádření.

Afirmace: Poznávám a objevuji své touhy a přání. S láskou pečuji o své tělo i duši a starám se o sebe. Dopřávám si odpočinek a relaxaci. Učím se uspořádat si svůj časový rozvrh tak, aby v něm bylo dostatek prostoru pro mě. Mám dostatek času i energie. Tvořím s nadšením.

Barevné působení podle Aura somy: fialová, tyrkysová

Čakrová vůně – 5. čakra, 8. čakra

Složení: kadidlovník, rosalina, tangarinka, růže, máta luční, meduňka s citronem, mandlový olej

Účinky esencí: vůně posiluje, uklidňuje a harmonizuje, posiluje imunitní systém. Napomáhá trávení, je také vhodná při onemocnění horních cest dýchacích a při žaludečních problémech, při zánětu močového měchýře a také na hojení ran a zánětů. Je vhodná při bolestech hlavy, migréně, nespavosti, nevolnosti, únavě psychické i fyzické. Poskytuje klid a přesnost, prohlubuje myšlenky, je vhodná na meditace, působí hluboce relaxačně, uvolňuje napětí a nervozitu, rozradostňuje srdce, harmonizuje a povzbuzuje psychiku. Zahání smutek, nervové vyčerpání, strach, úzkost, deprese a šok, obklopí vás pocitem štěstí a pomůže vám odolávat vnějšímu tlaku.

Sen – 7. čakra

Osvěžující květinovo ovocná vůně s něžnou slaměnkou a podmanivými tóny růží, s teplými podtóny zemitého nadru, s osvěžujícím hořkosladkým grepem a citronovými tóny lemongrassu.

Vůně pro uvolnění a odpočinek, relaxaci a regeneraci, zastavení a zklidnění, která uvolní všechno napětí, stres a přetížení. Jako hojivý balzám vás obejme a zahalí svými něžnými tóny a umožní vám vypnout od všeho, co vás zahlcuje. Pomůže vám uzemnit se a rozproudí stagnující energie, pomůže uspořádat vnitřní zmatek a nejistotu, rozpustí strnulost a napětí v těle. Navodí příjemnou atmosféru klidu a pohody, dodá sebedůvěru a pomůže zaměřit vaši pozornost tím správným směrem. Uklidní rozbouřené emoce a stabilizuje myšlenkové procesy, pomůže vám nastavit vnitřní rovnováhu a pečovat o sebe. Pomůže vám uspořádat si svůj život, tak jak to potřebujete právě teď.

Afirmace: Jsem v klidu a harmonii, jsem v rovnováze sama se sebou i s okolním světem. Dopřávám si klid a odpočinek, uvolňuji vše staré a nepotřebné. Mám jasno v tom, co chci, i v tom, co potřebuji. Jsem tvůrcem svého života i světa.

Barevné působení podle Aura somy: modrá, purpurová, růžová, zlatá

Čakrová vůně – 7. čakra

Složení: nard, lemongrass, grep, slaměnka, růže, mandlový olej

Účinky esencí: vůně má prohřívající, stabilizující, zklidňující účinky, navozuje meditativní náladu, je balzámem pro srdce, tělo i duši. Je vhodná při strachu, nedostatku podnětů, hektickém spěchu, stresu, negativních náladách, duchovně-duševním přetížení, proti trémě, únavě, podporuje kreativitu a sebedůvěru. Má protizánětlivé, protikřečové a močopudné účinky, uklidňuje a posiluje srdce, nervy, podporuje zažívání, uvolňuje svalové křeče, ovlivňuje centrální nervovou soustavu, pomáhá při vypětí a nespavosti, povzbuzuje a posiluje, pročišťuje, napomáhá koncentraci.

Pozvání – 4. čakra, 7. čakra, 8. čakra

Svěží bylinková vůně s nepálskou mátou luční a růžemi, s něžnými tóny heřmánku římského a teplým nádechem růžové březule, s uklidňující levandulí, doplněná sladkými podtóny meduňky, balzámového kadidlovníku a kořeněnými tóny niaouli.

Vůně pro aktivitu, seberozvíjení, podporu kreativity a naslouchání, která vám pomůže otevřít se hlubšímu smyslu života a jeho vnímání. Pomůže vám využívat a rozvíjet vaše schopnosti a nadání novým tvůrčím přístupem. Podpoří vaši odvahu, zvídavost, důvěru a chuť objevovat a tvořit. Pomůže vám otevřít se radostnému pohledu a přístupu ke všemu, co děláte. Vytvoří spojení – most mezi vaší myslí a srdcem, pomůže vám stát pevně nohama na zemi, otevře vás hlubokým a radostným prožitkům, uvolní pochybnosti a zklamání, podpoří intuici a schopnost přijmout poznání v situacích, kterými jste si měli možnost už projít. Otevře vám dveře k naslouchání a pomůže vám otevřít se soucitu a láskyplnému přístupu k sobě i ostatním. Propojuje mužský a ženský aspekt, uzemňuje, pomáhá najít své místo v životě.

Afirmace: Jsem v jednotě se sebou i s okolním světem. Naslouchám své duši a dovoluji mému srdci, ať mě vede. Jsem tvůrcem svého života a využívám talenty, nadání a možnosti, které mi život nabízí, ke svému rozvoji. Vážím si sama sebe a přijímám se taková, jaká jsem.

Barevné působení podle Aura somy: čirá, fialová, zelená, žlutá

Čakrová vůně – 4. čakra, 7. čakra, 8. čakra

Složení: kadidlovník, růže, máta luční, meduňka s citronelou, heřmánek římský, niaouli, březule, levandule extra, mandlový olej

Účinky esencí: vůně pročišťuje a osvěžuje mysl i tělo. Uvolňuje napětí a nervozitu, podporuje pocení a trávení, pomáhá při průjmech, špatném trávení a žaludečních potížích, zmírňuje křeče a ulevuje od bolestí žaludku způsobených stresem (žaludeční neuróza). Povzbuzuje srdeční činnost, je vhodná při nespavosti a migréně, menstruačních bolestech. Působí při neklidu, nervozitě, hysterii, depresi a srdečních potížích, reguluje funkce jater. Posiluje imunitní systém, je vhodná při onemocnění horních cest dýchacích, při nachlazení, viróze a rýmě, při bronchitidě a astma. Rozradostňuje srdce, harmonizuje a povzbuzuje psychiku, přináší pocit harmonie a radosti, uklidňuje mozek a srdce, bystří ducha. Zahání lítost, smutek a zklamání, harmonizuje emoce a srdeční činnost, dodává ženskost, smyslnost. Je vhodná k uvolnění a relaxaci.

Pro www.cestakduze.webnode.cz napsala Světluška. Tento článek nebo jeho části je možné šířit dál nekomerčním způsobem, pokud bude připojeno celé znění této poznámky a aktivní odkaz na výše uvedené webové stránky. Děkuji za respektování této podmínky.