Cesta k duze

Rubriky

6.čakra

autor: | Kvě 12, 2018 | Čakry, Systém čaker | 0 komentářů

Šestá čakra: Adžna – čelní- třetí oko- řídící centrum, 96 lístků

Základním principem šesté čakry je poznání bytí.

Šestá čakra je sídlem vyšších duchovních sil, intelektuálních schopností rozlišování, paměti a vůle, na tělesné úrovni nejvyšší řídící centrum centrálního nervového systému. Otvírá se dopředu.

Vlastní barva šesté čakry je indigově modrá, dají se však rozeznat také žluté a fialové barevné tóny. Tyto barvy poukazují na její rozdílné funkce na různých úrovních vědomí. Racionální nebo intelektuální myšlení může způsobit žluté záření. Jasná tmavě modrá barva poukazuje na intuici a ucelenost poznávacího procesu. Nadsmyslové vnímání se projevuje fialovým barevným tónem. Šestá čakra je sídlem všech uvědomovacích procesů, máme zde schopnost k projevení , až po materializaci nebo dematerializaci. Můžeme tak vytvářet nové reality a staré rušit. Obvykle však probíhá tento proces automaticky, bez naší vědomé součinnosti. Většina myšlenek, které určují náš život, je ovládána našimi zafixovanými emočními reakcemi a je programována našimi i cizími soudy a předsudky. A tak je často náš duch ne mistrem, nýbrž sluhou emocemi nabitých myšlenek, které nás mohou ovládat.

Vývojem našeho vědomí a postupným otvíráním šesté čakry můžeme tento proces stále více vědomě ovládat. Síla naší představivosti vytváří nyní energii k naplnění určité ideje nebo přání. Ve spojení s otevřenou čakrou srdce můžeme také vysílat léčivé energie a uzdravovat na dálku.

Zároveň získáváme přístup ke všem úrovním Stvoření, které leží za fyzickou realitou. Potřebné vědění k nám přichází intuicí, jasno – viděním, slyšením nebo cítěním. Co jsme dříve možná jen nejasně tušili, stává se jasným a zřetelným.

Barva: indigově modrá, také žlutá a fialová (safír, turmalín, sodalit, lazurit, ametyst, opál, suggilit, lepidolit,aragonit, jadeit )

Éterické oleje: eukalyptus, heřmánek, limeta, šalvěj muškátová

Symbol: kruh se dvěma křídly – lotos s 96 okvětními lístky.

Umístění: na čele mezi obočím

Prvek: vědomí

Hlavní zaměření: intuice

Téma, úloha: funkce poznání, intuice, vývoj vnitřních smyslů, duchovní síla, projekce vůle, projevení se

Základní princip: poznání bytí

Otáčení: u ženy – doprava, u muže – doleva

Harmonie: tvůrčí myšlení, představivost, snášenlivost se všemi lidmi, fantazie, otevřenost myšlenek, důvěra, víra, může se rozvíjet pouze tehdy, když jsou akceptována, prožívána a milována nižší centra, pokud tvé oči vidí jako jedno – je tam světlo – jsi naplněn světlem, když se otvírá je cítit aktivita na chodidlech a v dlaních

Disharmonie: potřeba ovládat druhé lidi, halucinace, noční můry, problém se spánkem, egoismus, oslabení koncentrace, problém s orientací, nesmyslnost života, žádný vztah k Bohu, mnoho nápadů, ale neschopnost je realizovat, bolesti hlavy, očí, onemocnění mozku, citlivost dutin

Právo šesté čakry: vidět vše takové, jaké je ve skutečnosti

Odpovídající žláza: spodní část mozku, levé oko, uši, nos a nervový systém

Smyslová funkce: všechny smysly i nadsmyslové vnímání

Vyživované oblasti těla: hypofýza

Části těla: malý mozek, uši, nos, dutiny, čelo, obličej, část nervového systému

Jídlo: to nejnutnější (jíme více pohledem)

Mantra: óm

Afirmace: „Jsem otevřená poznat pravdu“