Cesta k duze

Rubriky

7.čakra

autor: | Lis 27, 2017 | Čakry, Systém čaker | 0 komentářů

Sedmá čakra: Sahasrára – korunní – čakra temene hlavy, tisíce okvětních lístků

Základním principem čakry je čiré Bytí.

Korunní čakra je sídlem nejvyšší dokonalosti v člověku. Třpytí se všemi barvami duhy, převládající barvou je však fialová. Vnější květ čakry má 960 lístků. V jeho nitru je druhý květ s dvanácti okvětními lístky, které září bílým zlatě třpytivým světlem.

Podobně jako jsou v bílém světle obsaženy všechny barvy spektra, obsahuje nejvyšší čakra všechny energie nižších center. Sedmá čakra je pramenem a výchozím bodem pro projevy energií všech ostatních čaker. Zde jsme spojeni s božským Bytím.

Cestu k rozvoji nejvyšší čakry označuje fialové záření. Fialová je barvou meditace a odevzdanosti. Zatímco na aktivování předchozích šesti center energie jsme mohli sami konkrétně působit, zde, u sedmé čakry, se můžeme jen otevřít a stát se “nádobou”.

Rozvíjením sedmé čakry se uvolňují také poslední blokády v ostatních čakrách a jejich energie začínají kmitat na nejvyšších pro ně možných frekvencích. Každá čakra se stává zrcadlem božského Bytí na svojí speciální úrovni a projevuje tak nejvyšší jí přístupný potenciál. Jakmile je korunní čakra dokonale probuzena, je její úkol přijímat kosmické energie ukončen. Sama nyní vyzařuje energie. Její “květ” se vyklene ven a vytvoří korunu čistého světla nad hlavou.

Barva: fialová, také bílá a zlatá (ametyst, měsíční kámen, křišťál, diamant, fluorit, čaroid, selenit, kalcit)

Éterické oleje: jasmín, kafr, kadidlo, máta peprná

Symbol: lotos s tisíci okvětními lístky

Umístění: temeno hlavy

Prvek: světlo Nejvyššího vědomí

Hlavní zaměření: porozumění

Téma, úloha: dovršení, nejvyšší poznání přímým vnitřním viděním, sjednocení s Nejvyšším, univerzální vědomí

Základní princip: čiré bytí

Otáčení: u ženy – doleva, u muže – doprava

Harmonie: jednota se všemi a se vším, správné chápání Vesmíru, moudrost, znalosti, duchovní spojení, čím hlouběji je otevřené srdce, tím hlouběji je otevřená tato čakra, osvícení, duchovní seberealizace, univerzální vědomí, léčitelské schopnosti

Disharmonie: depresivní pocity, odcizení, apatie, zmatení, příliš intelektuální, všechno bereme jako samozřejmost – nespokojenost, nevděčnost, pověry, černá magie, útěk před realitou, duchovní vyčerpanost, bolesti hlavy, oslabení imunity, duchovní zmatenost, choroby mozku, ochrnutí, záchvaty mrtvice

Právo sedmé čakry: znát – vědět a být pravdivě informován

Odpovídající žláza: epifýza

Smyslová funkce: není

Vyživované oblasti těla: vrchní část mozku a pravé oko

Části těla: velký mozek, lebka

Jídlo: Skoro žádné, zdravý půst

Mantra: aum

Afirmace: „Děkuji“