Cesta k duze

Rubriky

Vůně Archandělské a mistrovské, vůně Světelných bran

autor: | Bře 2, 2017 | Nezařazené | 0 komentářů

V této části katalogu přírodních vůní Prameny života najdete vůně Archandělské a mistrovské, vůně Světelných bran a speciální vůně. U Archandělských a mistrovských vůní najdete také popis Arcnadělů a mistrů.

Vůně Archandělské a vůně mistrů

Archanděl Uriel – jeho jméno znamená „Bůh je světlo“, „Boží světlo“ nebo „Boží oheň“, protože tento archanděl osvětluje situace a poskytuje prorocké informace a varování. Je ze všech archandělů nejpozemštější, nejhustší, je nejsilněji spjat se zemí. Na mostě mezi božským a pozemským tvoří předmostí ke hmotě. Drží klíč ke hmotě, ukotvuje síly světla, Božství, vědomí ve hmotě. Je strážcem Božího řádu ve všech hmotných strukturách, učí jak zvládat hmotný svět. Je ochráncem fyzického těla a uvádí do souladu tělo, ducha a duši. Posiluje schopnost naslouchat moudrosti těla a posilovat harmonii a spojení mezi jemnohmotným a hrubohmotným tělem, podporuje tak léčitelství. Ukazuje na všechny oblasti, v nichž se materiální skutečnost neshoduje s Božím plánem či ideálem. Archanděl Uriel podporuje naši rozhodnost a činorodost a inspiruje nás ke kreativnímu vyjádření Božské osobnosti, posiluje podstatu vnitřního dítěte, nacházejícího se uvnitř každého z nás. Jeho pohledem si budeme zvědavě a nezaujatě prohlížet svět a budeme se radovat z každého nového objevu. Každý den můžeme ve svém životě najít něco nového. Uriel je pokládán za nejmoudřejšího anděla. Je čímsi jako sta­rým mudrcem, na kterého se můžete obrátit, potřebujete-li něja­ké intelektuální informace, praktická řešení a tvůrčí nápady.

Vůně Archanděl Uriel zemitá kořenitobylinná vůně s dřevitými tóny rozmarýnu a mateřídoušky, dokreslená zemitými podtóny vetiveru, balzamického nardu a styraxu, s kořenitým závanem niaouli a teplého zázvoru, zjemněná růžovými tóny palmarosy, se svěžím nádechem máty peprné a karfové ravensáry.

Silně uzemňující a prohřívající vůně ochránce planety Země pro radost ze života a osvobození se od zábran, strachů a závislostí, pro žití v míru se sebou i se světem. Vůně pomáhá uvolnit starosti a negativní myšlenkové vzorce, je vhodná při přehnané opatrnosti, stimuluje po únavě, podporuje koncentraci, zahání úzkost. Pomáhá uvědomovat si bytí v přítomném okamžiku, smysl života, podporuje seberealizaci a tvořivost na vědomé i prožitkové úrovni. Je vhodná při chronické úzkosti, depresi, melancholii, apatii a nedostatku energie a pozornosti. Svými uklidňujícími tóny navozuje pocit bezpečí a pohody, přináší podporu a klid. Zlepšuje náladu a koncentraci, pomáhá při fyzické i duševní únavě posiluje vůli a zdravou ctižádost, dodává sebejistotu a vitalitu, silně prohřívající. Posiluje emoce, zvyšuje rozhodnost a podněcuje iniciativu a činnost od počátků plánů až k cíli. Je velmi vhodná pro aplikaci před zkouškou nebo pro udržení koncentrace za volantem, také k meditacím, udrží vaši mysl čistou.

Afirmace: S radostí vítám každý nový den svého života a přijímám dary, které mi přináší. Tvořím svůj život, jsem vládcem svého života. S tvojí pomocí nechám vstoupit radost do svého života. Jsem v souladu se svým tělem, myslí i duší. Přijímám sebe a svůj život.

Barevné působení podle Aura somy: červená, purpurová, zlatá

Složení: rozmarýn, ravensára, niaouli, vetiver, nard, styrax, palmarosa, zázvor, mateřídouška, máta peprná, mandlový olej

Účinky esencí: vůně působí antibakteriálně, ulevuje při trávicích potížích a nadýmání, upravuje činnost střev při zácpě a průjmu, uvolňuje svalové napětí, povzbuzuje a posiluje. Pomůže i s nachlazením, chřipkou, rýmou, bolestí v krku a s ucpanými dutinami. Je vhodná také k masážím, při revmatismu a bolestech svalů, brání tvorbě jizev. Výborná vůně pro celkové posílení organizmu při slabosti a chladu, na studené ruce a nohy – zlepšuje prokrvení končetin, posiluje činnost ledvin, sleziny, žaludku, srdce a plic. Působí antidepresivně, výrazně zklidňuje, pomáhá při úzkosti a depresi, při bolestech hlavy, stimuluje a podporuje koncentraci.

Archanděl Metratron – jeho neobvyklé jméno pravděpodobně pochází z jeho nezvyklého původu, protože se jedná o jednoho z pouhých dvou archandělů, kteří byli dříve smrtelnými lidmi, chodícími po zemi, znamená „Toho, kdo sedí na trůnu vedle Božího trůnu,“. Je rovněž nazýván „andělem přítomnosti.“Je nejmladším v nebeském vůdčím zástupu a současně je podle svého zařazení umístěn v hierarchii úplně nahoře. Jeho moc je srovnatelná s mocí archanděla Michaela, přestože je energie archanděla Metatrona zcela jiného druhu, je dvojčetem Archanděla Sandalfona. Spojuje lidskou vášeň s Přítomností Boží a je přímým spojením mezi Bohem a lidmi. Ukazuje skryté, jako třeba skryté pocity, přání, potřeby, a dodává odvahu a schopnost tyto pocity přijmout a žít tak, že současně zůstanete zaměřeni na to Božské. Duchovně založeného člověka vede také k vnímání tělesných potřeb. Také zpřístupňuje staré a nové vědění o léčení, oduševňuje hmotu léčivou silou a informacemi a zprostředkovává lidstvu vesmírné vědění pomocí různých takzvaných esoterických věd, čímž nám dává klíč od dveří k našim skrytým pravdám. Archanděl Metatron nám pomáhá projít branami vědomí, které nás oddělují od Boha. Tím v současnosti naplňuje velmi důležitý úkol – přivést lidstvo na vyšší úroveň vědomí a zajistit jeho kosmický vzestup společně s naší posvátnou planetou Zemí. Má rovněž ve svém srdci zvláštní místo pro děti, především ty, které mají talent pro duchovní záležitosti nebo trpí různými poruchami. Dokáže motivovat a přiměje vás překonat váhavost a podniknout smělé kroky. Rozumí rovněž filosofii a dokáže vám vysvětlit takové věci, jako jsou pohnutky jiných lidí k jednání, či proč dochází k jistým situacím.

Vůně Archanděl Metatron smyslná a osvěžující sladce květinová vůně s růžovými tóny palmarosy a dvěma druhy růží, květinovou rosalinou a smyslným sytraxem, s teplými tóny akácie a badyánu, s balzamickou bazalkou a kořeněným niaouli, s bylinodřevitými podtóny mateřídoušky, zemitého nardu a sladce balzamického pačuli, s pryskyřičným nádechem borovice a smrku, se třemi druhy svěžích mátových tónů a s osvěžujícím závanem směsi citrusových tónů citronu, lemongrassu a citronely, dobarvených sladkou mandarinkou a klementinkou.

Povznášející vůně pro duši a tělo, která bystří mysl a probudí vaše smysly, s její pomocí můžete objevit svou pravdu a rozhodnost. Jako lehký vánek odvane všechnu zátěž a starosti a přinese čerstvý závan inspirace a radosti do vašeho života. Pomůže vám lépe si uvědomit podstatu vašeho života, sama sebe i toho, co děláte a čemu se věnujete. Pomůže otevřít vaše srdce hlubokým prožitkům, uvolní nahromaděnou bolest a všechno, co už vám neslouží, co nepotřebujete a vy si to budete moci naplno uvědomit a učinit rozhodnutí, která vás osvobodí od minulosti. Vůně přináší jasné myšlení a podpoří vás na vaší cestě k uskutečnění vašich plánů a záměrů.

Afirmace: Vím, kdo jsem a znám svou pravdu. Přijímám svoji minulost a zbavuji se všeho, co již nepotřebuji. Odpouštím a osvobozuji se. Jsem sama sebou. Poznávám skryté pravdy a naslouchám moudrosti a poznání.

Barevné působení podle Aura somy: čirá, fialová, žlutá

Složení: meduňka s citronelou, rosalina, růže, růže egypt, máta luční, niaouli, bazalka, klementinka, mateřídouška, máta peprná, styrax, myrta, pačuli, badyán, máta kadeřavá, mandarinka, palmarosa , borovice, nard, akácie, citron, lemongrass, citronela, smrk, mandlový olej

Účinky esencí: vůně působí hluboce relaxačně a má uklidňující účinky, proto je velmi vhodným pomocníkem při stavech stresu, vypětí a nespavosti. Uvolňuje napětí a nervozitu, snižuje horečku, podporuje pocení, pomáhá při zažívacích potížích, reguluje funkce jater a žaludku (vředy, žaludeční neuróza, nadýmání, nevolnost), pomáhá odolávat vnějšímu tlaku. Povzbuzuje srdeční činnost, je vhodná při nespavosti a migréně. Rozradostňuje srdce, harmonizuje a povzbuzuje psychiku, zahání smutek, nervové vyčerpání, strach, úzkost, deprese a šok. Pomáhá při infekcích dýchacích cest, chřipce, bronchitidě, astmatu, revmatismu a neuralgických bolestech, při zánětech močového měchýře, poruchách prokrvení, bolestech v krku. Posiluje nervy, pomáhá při stavech rozčílení, vyčerpání, nespavosti, předráždění. Dodává odvahu, klid, spokojenost, důvěru, zvyšuje schopnost sebevědomí. Projasňuje mysl a myšlenky, podporuje sílu, vytrvalost, odvahu a odhodlání, dává pocit pevného zakořenění. Koncentruje myšlenky a nastartuje vás do nového dne.

Archanděl Gabriel je známý jako „andělský buditel“. Je to anděl, který odkrývá tajemství našich snů a podporuje naše životni touhy. Především nám přináší dar naděje. Všichni máme své sny a touhy – Gabriel nám může pomoci se na ně soustředit a ujasnit si, co skutečně od života chceme a proč to chceme. Může vám pomoci postavit se pevnýma nohama na zem, podívat se skutečnosti do tváře a potom znovu přehodnotit své naděje a sny. Energie archanděla Gabriela odpovídá uskutečnění ženské části bytosti. Tento archanděl je v klasické hierarchii jako jediný ze vznešených sedmi jednoznačně zažívaný jako ženská bytost. Objevuje se všude tam, kde jde o osvobození a naplnění ženské části bytosti. To znamená, že je nutno podívat se na téma matky a vlastního mateřství. Jeho úloha pokračuje ve světě dál, protože pomáhá rodičům a lidským poslům. Ve své první roli Gabriel vede doufající rodiče k početí nebo je provede procesem adopce dítěte. Gabriel dodává sílu a odvahu těmto rodičům a pomáhá budoucím maminkám zůstávat v dobré náladě, aby poskytly dítěti nejlepší podmínky. Ve své druhé roli pomáhá Gabriel každému, k jehož životnímu smyslu patří umění nebo komunikace. Pomůže otevřít dveře příležitosti pro ty mezi vámi, kteří slyší výzvu svého srdce ke konání, hře a tvorbě v širším měřítku.

Vůně Archanděl Gabriel – lehce kořeněná bylinková vůně s balzamickými tóny styraxu, amyrisolu a myrhy, s podtóny zemitého nepálského nardu, kořeněného hřebíčku a niaouli, zjemněná sladkou meduňkou a něžnou slaměnkou, bylinkovým nádechem máty bergamotové, se svěžími tóny nepálského eukalyptu a máty luční, s lehce kafrovým nádechem ravensáry a myrty.

Vůně pro uvolnění, svobodu, rozhodnost a sebedůvěru, pro nové začátky, která vás svými tóny podpoří a uklidní, pomůže uvolnit napětí a stres, rozpustí pochybnosti a dodá jistotu. Podpoří vás v situacích, kde potřebujete s nadhledem a klidem řešit problémy, dodá stabilitu při rozhodování a výběru možností. Pomůže vám spojit se se svým středem a zůstat v tomto spojení. Vytvoří bezpečné a příjemné prostředí pro práci i odpočinek. Povzbudí, dodá energii, otevře prostor pro svobodnou komunikaci, pomůže udržet pozornost, bdělost a koncentraci. Je to silně ochranná a uzemňující vůně, která také pročistí prostor, tělo, duši i vaše myšlenky. Propojí vás s moudrostí vaší duše a navodí pocit bezpečí a klidu. Pomůže vám naslouchat a porozumět poselstvím vaší duše, se sebedůvěrou a odvahou uskutečnit své sny. Vůně je vhodná při nervozitě, stresu, vypětí, před zkouškou, do auta, všude tam, kde potřebujete povzbudit, probudit se, udržet se svěží a být pozorní.

Afirmace: Jsem v kontaktu sama se sebou. Jsem v přítomném okamžiku, mám nad sebou kontrolu i moc.

Naslouchám moudrým radám své duše. Komunikuji otevřeně a láskyplně. S nadhledem zvládám a řeším všechny situace. Tvořím s lehkostí a raduji se ze svých úspěchů. Odvážně a s lehkostí tvořím svůj sen.

Barevné působení podle Aura somy: královská modrá, modrá, zlatá

Složení: niaouli, styrax, meduňka s citronelou, nard nepál, hřebíček, slaměnka, eucalyptus nepál, amyrisol, myrta, ravensara, máta bergamotová, máta luční, myrha, mandlový olej

Účinky esencí: vůně snižuje horečku, podporuje pocení, pomáhá při zažívacích potížích, povzbuzuje srdeční činnost, je vhodný při nespavosti a migréně, menstruačních bolestech. Je vhodná proti nevolnosti, zmírňuje křeče a ulevuje od bolestí žaludku způsobených stresem (žaludeční neuróza). Je protizánětlivá, rozšiřuje cévy, zlepšuje dýchání při kašli a bronchitidě, je vhodná při revmatismu a bolesti svalů, má hojivé účinky. Pomáhá při prochlazení, horečkách, zánětech močového měchýře, při infekcích ledvin a dýchacích cest. Zahání smutek, nervové vyčerpání, strach, úzkost, deprese a šok, harmonizuje a povzbuzuje, rozradostňuje mysl i srdce, zahání chmurné myšlenky, pomáhá odolávat vnějšímu tlaku. Má povznášející a osvěžující vlastnosti, stimuluje a pomáhá při nedostatku energie a únavě, s koncentrací a udržením pozornosti.

Archanděl Rafael – Jméno Rafael znamená „Bůh léčí“ nebo „Bůh vyléčil“ a je zalo­ženo na hebrejském slově rapha, které znamená „lékař“ nebo „léčitel.“Rafael je mocný léčitel fyzických těl, jak lidských, tak zvířecích. Ti, kteří Rafaela zavolají, jsou rychle vyléčeni. Rafaela lze zavolat i ve prospěch někoho jiného. Rafaelova přítomnost však bude mít utišující účinek, který napomůže přirozené léčbě snížením stresu a úzkosti. Rafael báječný pomocník, který se dokáže skvěle postarat o cestování, do­pravu, ubytování i zavazadla. Pomáhá rovněž lidem při cestách do vlastního nitra, aby našli pravdu a vedení. Ukazuje rovněž lidským léči­telům, jaké léky z darů země používat k léčbě pacientů. Rovněž pomáhá začínajícím lé­čitelům s jejich vzděláním (včetně zajištění času a peněz na školy) a pak jim ještě pomůže s otevřením praxe a s přilákáním vhod­ných klientů. Může vám pomoci najít ztracená domácí zvířata. Rafael je velmi milý, láskyplný, laskavý a jemný. Víte, že přišel, když vidí­te jiskry nebo záblesky smaragdově zeleného světla. Pomáhá s otevřením třetího oka, očistou a s odváděním negativity, s návyky a žádostivostí, s jejich odstraňováním a snižová­ním; s jasnovidectvím, se zrakem, fyzickým i duchovním; léčitelům, vedením a podporou, s léčbou lidí i zvířat, s hledáním ztracených domácích zvířat; s čištěním prostoru, s vymítáním duchů; chránit cestovatele.

Vůně Archanděl Rafaelsmyslná balzámovitá vůně se sladkou meduňkou a mechem, se svěžími tóny myrty a máty kadeřavé, podbarvená hluboce dřevitými kořeněnými podtóny santalového a šalvěje, s balzamickým nádechem myrhy a bylinkové máty bergamotové, zjemněná růžovými tóny palmarosy a osvěžujícím citrusovým závanem sladké klementinky a citronu.

Vůně pro léčení, dobrou náladu, očistu a otevření vašeho srdce. Svěží a přitažlivá vůně mocného ochránce a léčitele je v hodná pro celkovou očistu a rovnováhu těla, duše a mysli, pomáhá s odpuštěním. Otevře vás hlubokým smyslovým prožitkům, pomůže vám vnímat sebe i ostatní bez potřeby soudit a posuzovat. Pročistí vaše myšlenky, pomůže přeměnit staré myšlenkové vzorce a pohledy. Vytvoří pocit ochrany a bezpečí, příjemné prostředí a navodí přátelskou atmosféru. Pomůže uklidnit a utišit rozbouřené emoce, pohladí a odvane všechnu bolest a bolestivé vzpomínky. Jako hojivý balzám vás naplní klidem a milostí. Pomůže vám propustit a rozpustit křivdy a ublížení, vyléčí emocionální ublížení a rány, otevře vás odpuštění a láskyplnosti, nasměruje vás na cestu srdce, podpoří naději a víru na lepší život. Pod ochrannými křídly Rafaela se budete cítit lehce a radostně.

Afirmace: Jsem ve spojení se všemi aspekty mého Já. Léčím a uzdravuji se láskou k sobě. Mé srdce se plní láskou. Odpouštím a miluji. Přijímám sebe i tento svět.

Barevné působení podle Aura somy: olivová, růžová, tyrkysová, zelená

Složení: klementinka, citron, máta kadeřavá, mech, myrha, palmarosa, santalové dřevo, šalvěj, máta bergamotová, meduňka s citronelou, mandlový olej

Účinky esencí: vůně osvěžuje a uklidňuje, snižuje nervozitu a napětí, tlumí bolesti hlavy, upravuje nespavost, podporuje hojení ran. Pomáhá při respiračních onemocněních, mírní bolesti hlavy, rýmu a nachlazení, pomáhá při prochlazení, zánětech močových cest, zahřívá, uvolňuje svalové křeče, utišuje bolest. Pomáhá při žaludečních a střevních onemocněních, potížích s játry a žlučníkem, při nechutenství, podporuje trávení. Vůně očišťuje, otevírá, zahřívá, ochraňuje, utěšuje, harmonizuje, projasňuje a posiluje ducha, mysl, tělo. Povzbuzuje, podporuje koncentraci, pomáhá při stresu, úzkosti, naplňuje život novými světlými barvami. Zvyšuje sebeuvědomění, posiluje pocit pohody a spokojenosti, podporuje vytrvalost, uzemňuje.

Archanděl Chamuel – jméno Chamuel znamená „ten, který vidí Boha“ nebo „ten, který hledá Boha.“ Chamuel je obvykle na seznamu sedmi hlavních archandělů a je pokládán za mocného vůdce v hierarchii andělů, známých jako „mocnosti.“ Mocnosti jsou andělé, kteří dohlížejí na ochranu světa před hrůzu vzbuzujícími nízkými energiemi. Odrážejí každého, kdo se pokouší zmocnit se světa negativním způsobem. Máte-li strach ze světových událostí, přivolejte Chamuela, aby vás utěšil, chránil a přimlouval se za vás. Chamuel rovněž chrání náš osobní svět. Pomáhá nám vyhledat důležité součásti našeho života, jako milostné vztahy, přátele, úspěchy, ztracené předměty a smysl života jako takového. Chamuel v nás vytváří silné základy pro naše vztahy a životní dráhu, aby byly dlouhodobé, smysluplné a zdravé. Pomáhá v životní dráze, najít smysl života, při nalézání ztracených předmětů, ve vztazích jejich vytvářením a posilováním, ve vyhledávání duševně spřízněných partnerů a v udržování světového míru. Archanděl Chamuel je velmi laskavý, láskyplný a příjemný. Víte, že je s vámi, když cítíte příjemné lechtání v žaludku a v celém těle.

Vůně Archanděl Chamuel – příjemná sladce balzamická květinovobylinná vůně se sladce kořenitou bazalkou a teplým badyánem, doplněná svěžími tóny dvou druhů máty, se sladkou meduňkou, růžovým nádechem rosaliny a dvěma druhy růží, s pryskyřičným mechem a lehkým tónem vanilkového benzoe, podtržená balzamickými podtóny styraxu, pačuli a cedrového listí, s dřevitým závanem mateřídoušky a kořenitého niaouli, se svěžmi kafrovými tóny máty luční a myrty, obohacená osvěžující citrusovou směsí klementinky, citronely a sladké mandarinky.

Smyslná uklidňující a povznášející vůně pro změnu, sebepřijetí, jasnost, upřímnost a nastavení hranic. Vůně, která vás provede přes všechna úskalí a nesnáze, pomůže vám vidět to, co je podstatné, přijmout věci takové, jaké jsou. Jako moudrý průvodce vám nastaví láskyplná zrcadla, ve vztazích vám pomůže zbavit se přecitlivělosti a vztahovačnosti a nahradit je soucítěním a láskyplným přístupem k sobě i ostatním. Jen tak můžete porozumět a přijmout lekce, které vám život nabízí a vydat se na vlastní cestu učení a seberozvoje. Vůně vám pomůže harmonizovat a léčit vaše omezení a neochotu, přijmout sebe sama. Uvolní myšlenkové bloky a otevře vás novým pohledům a přístupům, rozšíří vaše vnímání a možnosti, podpoří ochotu změnit své myšlenkové nastavení. Otevře vám cestu k naplnění a nasměruje vás tím správným směrem ke štěstí a spokojenosti.

Afirmace: Přijímám se taková, jaká jsem. Žiju svou pravdu. Učím se být láskyplná a soucitná k sobě i k ostatním. Každý, koho potkávám na mé cestě životem, je mým učitelem. Mám odvahu změnit to, co mě omezuje i to, čím omezuji samu sebe. Jsem otevřená a upřímná. Jsem pod ochranou. Věřím si.

Barevné působení podle Aura somy: růžová, zlatá

Složení: meduňka s citronelou, rosalina, růže, růže egypt, máta luční, niaouli, bazalka, klementinka, mateřídouška, máta peprná, styrax, myrta, pačuli, badyán, máta kadeřavá, mandarinka, citronela, mech,

benzoe, cedrové listí, mandlový olej

Účinky esencí: vůně pomáhá při stresu, úzkosti, nespavosti, nachlazení, viróze a rýmě, při bronchitidě a astmatu. Podporuje imunitní systém, pomáhá při křečích, podporuj trávení, utišuje břišní a svalové křeče, je vhodná při plynatosti, střevních a žlučníkových potížích. Urychluje hojení ran, je protizánětlivá, pomáhá s bolestí hlavy, nohou, při revmatismu, artritidě, při zánětu šlach, kloubů a vazů. Harmonizuje emoce i srdeční činnost, podporuje ženskost a hloubku mateřství, dodává sílu. Pročišťuje a osvěžuje mysl, má zklidňující účinky, pomáhá při přílišném přemýšlení a starostech. Je vhodná při depresích, předráždění nervů, smutku, pomáhá proti melancholii, duševní nevyrovnanosti, k uvolnění duševní strnulosti. Propůjčuje pocit tepla a bezpečí, posiluje duševní schopnosti a podporuje vnímavost, silně podporuje koncentraci, posiluje paměť. Pomáhá při únavě fyzické i duševní, při přepracování, posiluje inteligenci, podporuje kreativitu a rozhodnost, zvyšuje sebedůvěru.

Archanděl Michael – jeho jméno znamená „ten, kdo je jako Bůh“ nebo „ten, kdo vypadá jako Bůh.“ Archanděl Michael je vůdcem archandělů. Vede řád andělů, který je znám jako „Ctnostní“, a dohlíží na ži­vot nositelů světla. Jeho hlavním úkolem je zbavovat zemi a její obyvatele toxinů spojených se strachem. Lidé, kteří si zajistí jeho spolupráci, se nazývají „nositelé světla,“ a Michael po nich žádá, aby se zabývali duchovním vyučováním nebo léčbou, a to profe­sionálně nebo příležitostně. Michael byl inspirací vůdců a nositelů světla již v dávné minu­losti. Je neobyčejně vysoký a hezký a obvykle nosí meč, který používá k tomu, aby nás osvobodil od nástrah strachu. Když je nám nablízku, můžete vidět jiskry nebo záble­sky světle modrého nebo nafialovělého světla. Michael je ohnivá energie a v jeho přítomnosti se začnete potit. Michael je rovněž neuvěřitelně dovedný při opravách elektri­ckých a mechanických přístrojů, včetně počítačů. Častokrát jsem ho přivolala, aby mně pomohl s nefunkčními telefony, faxy a vše­mi typy elektroniky, a vždy se dostavil. Michael vede a řídí ty, kteří mají pocit, že bloudí nebo si neumí poradit se smyslem života či kariérou v práci. Dokáže stimulovat nemotivované nebo bázlivé, aby začali jednat. Michael vám rov­něž řekne, jaký další krok byste měli učinit, navede vás na správnou cestu. Pomáhá v obětavosti a oddanosti vlastním názorům, v nabytí odvahy, v nabytí energie a vitality, v nalezení smyslu života, a to ve všech aspektech; v získání motivace, s ochranou, s vyčištěním prostoru, s uvolněním ducha, v získání sebevědomí.

Vůně Archanděl Michael – povzbudivá květinová lehce kořeněná vůně se dvěma druhy růží, růžovokafrovou ravensárou a rosalinou, se sladkými tóny meduňky a svěžího nepálského eucylaptu, s balzamickým podtónem styraxu a balzamickokořenité myrhy, podbarvená závanem pryskyřičného smrku, kafrového yzopu a myrty, s kořeněným pimentovníkem, zjemněná osvěžujícím nádechem sladkých pomerančů.

Vyzývavá a uklidňující, ochranná vůně, která přináší pocit ochrany a bezpečí, uvolňuje napětí ve vypjatých situacích, odstraňuje přetížení, pomáhá při nervozitě, pročišťuje hlavu. Dokáže povzbudit a rozproudit stagnující a zablokované energie, a také působit zcela opačně – svými hluboce uklidňujícími tóny vás uklidní, uvolní napětí a navodí hluboký spánek. Vytváří romantickou a láskyplnou atmosféru, zahání negativní myšlenky a citové napětí. Posiluje a harmonizuje, očišťuje, otevírá, zahřívá, ochraňuje, utěšuje, uzemňuje, projasňuje a posiluje ducha, mysl, tělo. Přináší lásku, bohatství, pohodu a také podporu rodinného štěstí. Pomáhá převzít si zodpovědnost za svůj život a podporuje schopnost rozhodnout se. Vytvoří bezpečný prostor pro práci i odpočinek, budete se s ní cítit dobře a svěží.

Afirmace: Přijímám svou moc a uvědomuji si své právo rozhodnout se. Jsem pevně zakořeněná a mám odvahu převzít si zodpovědnost za sebe a svůj život. Jsem Vládcem svého života, jsem pod ochranou boží a ochranou Archanděla Michaela.

Barevné působení podle Aura somy: královská modrá, modrá, růžová, zlatá

Složení: styrax, červený pomeranč, meduňka s citronelou, eucalyptus nepál, myrha, ravensára, růže egypt,

myrta, piment, pomeranč, rosalina, yzop, růže, smrk, mandlový olej

Účinky esencí: vůně pomáhá při svalovém napětí, bolestech a křečích. Je protizánětlivá a protiinfekční, má omlazující účinky, je účinná při řadě ženských obtíží od nepravidelné či bolestivé menstruace až po přechodové potíže. Blahodárně působí při úzkosti a depresích, nespavosti. Je výborná na infekce dýchacích cest od nachlazení, chřipky až po astma, uvolňuje ztuhlé svaly, pomáhá čistit žaludek a střevam, harmonizuje emoce a srdeční činnost. Podporuje přijetí ženskosti a láskyplnosti, odvahy a rozhodnosti, pomáhá překonávat smutek a uvolňuje stres. Vytváří romantickou a láskyplnou atmosféru, zahání negativní myšlenky a citové napětí, pomáhá proti únavě tělesní i duševní. Posiluje pozitivní vnímání, tlumí také bolesti hlavy a snižuje psychické napětí, povzbuzuje a stimuluje, čistí tělo i duši, vnáší řád a pořádek.

Archanděl Haniel – jeho jméno Haniel znamená „Boží sláva“ nebo „Boží milosrdenství“, vnáší do našich životů odpouštění. Pomáhá nám v hledání ztracených tajemství přírodních léčiv, zvláště těch, které mají něco společného s využíváním měsíční energie, v lektvarech, prášcích a krystalech. Haniel nám rovněž pomáhá těšit se ze života. Chcete-li dodat životu krásu, soulad a společnost báječných přátel, přivolejte Haniela. Tento archanděl vám rovněž pomůže udržovat se v duševní rovnováze před jakoukoliv důležitou událostí i v jejím průběhu, například při projevu, představení, první schůzce nebo pohovoru při žádosti o zaměstnání. Jeho moudrost pochází z předlouhých věků pracovních zkušeností s lidmi.

Vůně Archanděl Haniel – hluboce smyslná a uklidňující květinovobylinná vůně s růžemi a bylinkovými tóny modrého heřmánku, se sladkou meduňkou a mechem, s lehkým vanilkovým nádechem benzoe a smyslným jasmínem, s tóny růžového geránia, s květinovodřevitým podtónem růžového dřeva a balzamického smrku, zvýrazněná dřevitým nádechem mateřídoušky, teplého zemitého nardu a kořeněného pimentovníku.

Příjemná a povzbuzující vůně, která navozuje pocit bezpečí, otvírá prostor pro komunikaci s vnitřním dítětem. Léčí jizvy na srdci a rány na duši způsobené zranění ve vztazích, léčí pocity osamění, opuštění a izolovanosti, přináší radost a naději. Pomáhá najít spojení s vnitřním zdrojem, podporuje laskavost a přívětivost, učí naslouchat svým pocitům a urovnat spory, pochybnosti v sobě. Otvírá srdce milosti a dobrotivosti, rozpouští stará přesvědčení a iluze, očekávání a potřebu zviditelnit se. Pomáhá odpouštět a plynout s životem v lásce a harmonii, přijmout sama sebe, učí lásce a pokoře. Dodává odvahu při nových začátcích, podporuje kreativitu, sebedůvěru a úctu.

Afirmace: Kráčím vstříc svým novým cílům a vítám každou změnu do mého života. Plynu s proudem života, jsem život. Láska léčí a uzdravuje všechny rány. Jsem láska a tvoření na Nebi i na Zemi. S láskou jsem v bezpečí. Miluji a přijímám sebe i svůj život.

Barevné působení podle Aura somy: červená, čirá, zlatá, žlutá

Složení: smrk, meduňka s citronelou, mech, mateřídouška, nard, růže, růžové dřevo, geránium, jasmín, piment, benzoe, heřmánek modrý, mandlový olej

Účinky esencí: vůně stimuluje, pomáhá rychle obnovit zdraví po nemoci a při nachlazení, při svalovém napětí, bolestech, křečích, revmatismu a artritidě. Podporuje vlastní obranyschopnost organizmu, celkově posiluje a stabilizuje, tiší bolest, působí výrazně antisepticky, příznivě ovlivňuje činnost dýchacího systému – pomáhá při nachlazení, astmatu a usnadňuje vykašlávání, stimuluje močový a oběhový systém. Působí na zažívací systém, pomáhá proti nevolnosti, zmírňuje křeče a ulevuje od bolestí žaludku způsobených stresem (žaludeční neuróza). Rozradostňuje srdce, harmonizuje a povzbuzuje psychiku, zahání smutek, nervové vyčerpání, strach, úzkost, deprese a šok. Obklopí vás pocitem štěstí, navodí klidný spánek, harmonizuje emoce a srdeční činnost, podporuje ženskost a hloubku citů, pomáhá překonávat smutek, je poslem lásky a soucitu. Zlepšuje náladu a zvyšuje sebedůvěru.

Archanděl Zadkiel – jeho jméno Zadkiel znamená „Boží spravedlnost“. Je pokládán za archanděla milosrdenství a shovívavosti. může pomoci, abyste byli milosrdní a soucitní k sobě i k jiným a dokázali odpouštět. Takto je andělem léčby, který pracuje vedle archanděla Michaela na nahrazení negativ­ních energií vírou a soucitem. Zadkiel nám pomáhá vidět božské světlo v našem nitru i v jiných a učí nás nesoustřeďovat se jen na povrch osobnosti, chybné chování nebo ego. Pokládáte-li obtížné odpustit něco sobě či jiným, požádejte o zásah Zadkiela. Jedná jako štětka na čištění komínů a vyčistí vám tělo, mysl a srdce od tendencí neodpouštět. To ovšem ne­znamená, že budete schvalovat něčí hrubé chování. Znamená to jen, že nebudete lpět na emocionálních pozůstatcích starých si­tuací. Archanděl Zadkiel je rovněž znám tím, že pomáhá funkcím paměti. Potřebujete-li si zapamatovat důležité informace, zapo­mněli jste, kam jste položili klíčky od auta nebo jen chcete zlepšit svoji celkovou paměť, přivolejte Zadkiela. Pomáhá také se soucitem, s nalezením ztracených předmětů, s odpouštěním sobě a druhým, s léčbou, emocionálně i fyzicky, s posílením paměti, se zapamatováním důležitých informací, se studiem, testy a studentům.

Vůně Archanděl Zadkiel – svěží citrusovolevandulová vůně s jemným nádechem sladké meduňky a svěží máty luční, s pryskyřičným nádechem mechu a bylinkové máty bergamotové, s uklidňující levandulí doplněnou tóny růžovokafrové ravensáry, s květinově dřevitým podiem petigrainu a osvěžujícího citrusového bergamotu

Vůně pro odpuštění a propuštění, očistu a znovuzrození ve světle, která vám pomůže uzavřít minulost a odevzdat vše, co již nepotřebujete. V náruči jejích voňavých a hluboce uvolňujících léčivých tónů najdete klid a odvahu, podívat se na svůj život, odpustit a přijmout vše jako dar, kterého se vám dostalo. Jen tak můžete vykročit novým směrem, obdařeni moudrostí a učením života, které jste získali díky zkušenostem z vaší minulosti. Nic není náhoda a vše co potřebujete, k vám proudí a přichází ve správný okamžik, aby vás léčilo, chránilo a podporovalo na vaší cestě za láskou a naplněním života hojností, spokojeností a štěstím.

Archanděl Zadkiel pomáhá uzavřít minulost, přijmout vše tak, jak to proběhlo bez posuzování a odsuzování. Každý má právo se projevit tak, jak to cítí, ale my si to nemusíme brát osobně. Učí nás vidět v minulosti požehnání a v každé situaci, člověku, který vstupuje do našeho života dar. Nechává na nás, abychom se sami rozhodli, kolik z toho přijmeme a co si vybereme. Vše, co se stalo má smysl, není to trest za naše provinění. Sejmi ze sebe svůj kříž a odevzdej se boží vůli, já ti pomohu najít cestu. Oddejte se léčivým tónům této vůně a začněte nový život.

Afirmace: Odpouštím a propouštím stará přesvědčení a pravdy a osvobozuji se od své minulosti, již nade mnou nemá žádnou moc. Jsem svobodná a volná. Dostává se mi milosti a všechno, co potřebuji, ke mně přichází v tom správném okamžiku a množství, přesně tak, jak to potřebuji. Jsem vděčná za vše, co mám.

Barevné působení podle Aura somy: fialová, zlatá, žlutá

Složení: mech, meduňka s citronelou, bergamot, máta bergamotová, máta luční, ravensára, petigrain, levandule, mandlový olej

Účinky esencí: vůně skvěle působí na zažívací systém, pomáhá proti nevolnosti, zmírňuje křeče a nadýmání, bolesti žaludku způsobené stresem (žaludeční neuróza), podporuje trávení, pomáhá při bolestech hlavy, únavě a vyčerpání. Je výborná na infekce dýchacích cest od nachlazení, kašle, chřipky až po astma, posiluje imunitu, hojí a regeneruje. Pomáhá při nespavosti a nervozitě, povzbuzuje srdeční činnost, působí močopudně, ochrání proti zánětům močových cest. Rozradostňuje srdce, harmonizuje a povzbuzuje psychiku, tlumí bolesti hlavy, snižuje psychické napětí. Zahání smutek, chmurné myšlenky, nervové vyčerpání, strach, úzkost, deprese a šok. Zlepšuje náladu a koncentraci, je povzbuzující a projasňující, zahřeje na duši, propůjčuje odvahu a sebedůvěru.

Nanebevzatý mistr – Diana, která má podobné atributy jako řecká bohyně Artemis, je měsíční bohyní, která pomáhá s plodností a blahobytem. Diana, dcera hlavního boha Jupitera, je nazývána bohyní poro­dů a je rovněž spojována s koupáním a očišťováním. Diana tráví čas se skřítky a lesními a vodními nymfami. Má ráda ženy a pomáhá se vztahy a společenskými záležitostmi i les­bičkám. Obvykle bývá vypodobněna s lukem a šípem, které jí dal jako mladé dívce otec a které symbolizují sílu a moc. Jednoho večera, když narůstal měsíc, mně Diana řekla: „Pomo­hu vám (čímž měla na mysli všechny lidi) pozvednout se nad pozem­ské zájmy stejně jako se měsíc vznáší nad zemí. Buďte jako měsíc, sviťte vesele na jiné a pak se jako nový měsíc pravidelně stahujte k osobnímu odpočinku. Měsíc se nebojí svítit, ani se neobává pozornosti, výsměchu nebo odmítání. Tyto nízké obavy přivádějí pozemšťany k zoufalství a depre­sím, protože duše ví, že je schopná dosáhnout něčeho zcela odlišného. Duše se nerada dává spoutat nebo zadržovat. Proto se zcela uvolněte, abych vás mohla osvítit jako odraz vaší vnější manifestované svatosti.“

Pomáhá zbavit se obav z toho, že se zesměšníte nebo budete odmítáni, být skutečně sám sebou, s nasloucháním vnitřní moudrosti, lásce, s ponaučením, vnášet do života více světla.

Vůně Cesta světla radostná a hravá vůně mistryně Diany s balzamickými tóny cedrového listí a svěží mátou luční, v jemné kombinaci s růžovou palmou, egyptskou růží a květinovým závanem březule.

Vůně pro posly světla a vnitřní dítě, navozuje pocit bezpečí a pomáhá vám uvědomit si krásu světa kolem vás a objevovat krásu uvnitř vás. Pomůže vám rozzářit vaše vnitřní světlo a prozáří váš život, čistí a ochraňuje, motivuje a posiluje vaši víru a sebevědomí. Povzbudivá vůně pro nový směr a nové začátky, která podporuje hravost a lehkost při rozhodnutích a uskutečňování vašich záměrů. Přináší uvolnění a pomáhá opustit staré vzorce smýšlení o sobě a vidět sama sebe v lepším světle. Podpoří vaše kroky na cestě k lepšímu životu, odvane starosti, smutek a pocity bezcennosti a méněcennosti, bude hýčkat a opatrovat vaše vnitřní dítě. Provede vás cestou radostných prožitků a naděje, podpoří vaši sebedůvěru.

Afirmace: Přijímám samu sebe, takovou jaká jsem a vnímám svou krásu i krásu světa. Můj život je plný krásných okamžiků naplněných světlem a láskou. Jsem světlo a zářím. Přijímám život s hravostí. Podporuji svůj záměr a vím, že jsem podporována. S odvahou se vydávám novým směrem a opouštím vše staré a nepotřebné, dělám místo novému.

Složení: růže egypt, březule, palmarosa, cedrové listí, máta luční, mandlový olej

Barevné působení podle Aura Somy: modrá, purpurová, tyrkysová, žlutá

Účinky esencí: vůně uklidňuje, rozjasňuje naše chmury, zahání strach, lítost, smutek a zklamání a rozveseluje.

Je protizánětlivá a protiinfekční, má omlazující účinky na pokožku, harmonizuje emoce a srdeční činnost, podporuje ženskost a hloubku mateřství. Příznivě působí na zdraví ženských reprodukčních orgánů, pomáhá při premenstruálním syndromu, příznacích menopauzy, příznivě působí na dělohu, upravuje menstruační cyklus a uvolňuje křeče. Osvěžuje a uklidňuje, snižuje nervozitu a napětí, podrážděnost, tlumí bolesti hlavy, upravuje nespavost a neklidný spánek, podporuje hojení ran, uvolňuje svalové napětí. Je vhodná při rýmě, bronchitidě, při problémech s močovými cestami, při potížích s nateklými a těžkými nohami, posiluje dýchání. Pomáhá při nevolnosti, problémech zažívání a špatném trávení, očišťuje tělo i mysl.

Nanebevzatý mistr Panna Marie – Matka Marie je pro svou neustávající zázračnou uzdravující práci známá jako „Královna Andělů“. Její energie nám pomáhá skoncovat s iluzí oddělenosti. Živí nás, nechává nás zakoušet, že vše je vzájemně propojeno a dává nám pocit bezpečí a ochrany. Byli jsme vždy přijímáni, byli jsme vždy v lásce a dostáváme vše, co potřebujeme, je na nás, abychom to přijali. Učí nás také starat se o sebe a nalézt správnou míru přijímání a dávání. Tato energie nás vede k jednotě, k bezpodmínečné, všeobjímající lásce bohyně, Matky Země, matky. Marie úzce spolupracuje s kýmkoliv, kdo je ochrán­cem dětí, učitelem anebo léčitelem. Miluje děti a obětuje se za účelem vytváření bezpečného a šťast­ného prostředí pro ně. Pokud chcete pomoci dětem, požádejte Matku Marii o Božské požehnání.

Vůně Panny Marie – povzbuzující a příjemně osvěžující bylinková vůně s levandulí a růžovými tóny palmarosy, s bylinkovým nádechem heřmánku římského a svěží mátou luční, s podtóny vanilkového benzoe, pryskyřičné douglasky a sladce dřevitého siamského dřeva, doplněná růžově kafrovým závanem ho-sha a osvěžující směsí citrusových tónů z litsey cubeby a mandarinky.

Jemná uklidňující a hluboce čistící vůně pro harmonii, klid a sebelásku. Vůně pro nalezení sebe sama, pro podporu jemnosti, smyslnosti a vyjadřování jedinečných podob lásky, které žijeme a tvoříme. V jejích tónech se snoubí vše, co nám může pomoci s obnovením smyslu života, s přijetím sebe, s uvolněním a propuštěním toho, co nás omezuje a zatěžuje. Její uklidňující levandulové pohlazení pro naši mysl, láskyplnost a naplnění růžových tónů pro naše srdce, osvěžující citrusová smyslnost a povzbuzení pro naše tělo, tvoří společně s ostatními esencemi dokonalou kombinaci potřebné přitažlivosti, výzvy a motivace k činům a změnám. Tóny této vůně nám pomohou se sjednocením a upevněním vnitřní stability a rovnováhy. Přinesou uvolnění a potřebnou energii i nadhled, abychom mohli udělat ta správná rozhodnutí a hlouběji rozvíjet schopnost empatie a soucitu k sobě i k ostatním. Spojením moudrosti a lásky v našem srdci probouzí vůně „mateřský přístup“ a pomáhá nám uvědomit si, co nás vyživuje, co nám přináší radost a také posiluje naše spojení s matkou Zemí, podporuje naši intuici a rozhodnost. Harmonizuje a vyrovnává mužský a ženský princip v nás, pomáhá správně směřovat naší životní energii a sílu tak, aby to bylo v souladu s tím, co si uvnitř sebe přejeme. Vůně pročišťuje rodové linie, obnovuje sílu a vyzařování ženské energie, smyslnosti, vášně a naplnění v tom, co děláme, otvírá cestu k našim kořenům a k moudrosti ženských i mužských předků, spojuje nás s naší podstatou a posláním. Přináší pocit bezpečí a sounáležitosti, podporuje přátelský a nezaujatý postoj, pročišťuje, ochraňuje a uzemňuje, dodává sílu i energii potřebnou k tomu, abychom dokázali žít svůj život.

Afirmace: V jemnosti je má síla, v rozhodnosti má moudrost a v otevřeném srdci mám dost místa pro všechno a pro všechny v mém životě. Uvolňuji své tělo a mysl a nechávám sebou protékat lásku. Láska léčí všechny rány a otvírá mi cestu k novým podobám života. Ve všem, co dělám, objevuji a nalézám lásku. Jsem láskyplná a otevřená ke všem podobám lásky, které mi život přináší a ukazuje. Jsem spokojená a šťastná. V láskyplnosti a moudrosti svého srdce nalézám potřebnou podporu i odpovědi na otázky. Dovoluji lásce, aby mě vedla k tomu nejlepšímu, co můžu žít a čím můžu být.

Složení: douglaska, litsea cubeba, benzoe, siam dřevo, máta luční, levandule, palmarosa, mandarinka, ho-sho, heřmánek římský, mandlový olej

Barevné působení podle Aura Somy: královská modř, modrá, růžová, tyrkysová

Účinky esencí: vůně působí antidepresivně, uvolňuje a stabilizuje psychiku. Je antiseptická, má protizánětlivé a antibakteriální, harmonizující, energizující, euforizující a smyslné účinky. Pomáhá při nachlazení, viróze, rýmě, bronchitidě a astmatu, čistí vzduch a dezinfikuje. Mírní bolesti hlavy, migrény, je vhodná při stresu, úzkosti, při nespavosti. Uklidňuje zažívání a syndrom dráždivého střeva, pročišťuje a posiluje slezinu a slinivku, zažívací, dýchací a močovopohlavní systém. Stimuluje imunitní systém, velmi pozitivně ovlivňuje činnost nadledvinek, zahřívá a prokrvuje. Je vhodná na hojení ran a zánětů, na unavené nohy, při artritidě a revmatismu, mírní bolesti, uvolňuje křeče, posiluje krevní oběh. Pomáhá při přílišném přemýšlení a starostech, při depresích, předráždění nervů, smutku, sklíčenosti, při nervovém vyčerpání. Propůjčuje pocit tepla a bezpečí, posiluje duševní schopnosti a podporuje vnímavost. Uvolňuje energetické blokády a vyrovnává citové výkyvy nálad. Má povzbuzující účinky, je vhodná při chronické únavě a duševním vyčerpání, podporuje koncentraci i meditační uvolnění. Zažene pocit stísněnosti, stresu a napětí a vyvolá příjemnou bezstarostnou náladu, pročišťuje a osvěžuje mysl. Pomůže vytvořit pocit klidu a dobré nálady, posiluje ducha, kreativitu a vnímavost.

Vůně Světelných bran

Jednota – 10. brána – přitažlivá a smyslná vůně s orientálním ylang ylangem a balzamickou myrhou, s růžovými tóny geránia a sladce bylinkovým nádechem nepálské bazalky, s něžnou slaměnkou a lehce vanilkovými tóny benzoe, podbarvená podtóny dřevitého žlutodřevu, balzámovitého santalového dřeva zemitodřevitého nepálského nardu, teplé skořicové kůry, kořeněného pimentovníku a kajeputu, zjemněná uklidňujícími tóny levandule a osvěžujícího citronu. Kromě esencí z Nepálu obsahuje i levandulovou mariánskou vůni života z Medžugorje. Vůně se narodila při přípravě na otevření a ukotvení 10. brány v září 2011.

Vůně 10. brány otevírá srdce lásce a bezprostřednosti, pomáhá najít smysl života v radosti a tvoření, dodává chuť uskutečnit své plány a napomáhá odevzdat všechny strachy a obavy, abychom mohli žít své skutečné životy. Pomáhá probudit vnitřní ženu a být plně přítomní tady a teď. Otvírá upřímnosti a dobrosrdečnosti, uvolňuje bloky v komunikaci a naslouchání. Silně ochraňuje, motivuje a povzbuzuje, harmonizuje a čistí. Urovná vaše myšlenky, pomůže nastolit řád a pořádek, tam kde byly zmatky a nejistota, pomáhá s orientací a propustit pochybnosti a nedůvěru. Nasměruje vás tím správným směrem a nabídne vám možnosti, jak mnohem lépe a snadněji můžete tvořit a realizovat to, co si přejete. Probouzí smysly a chuť do života, podpoří kreativitu a myšlenkové procesy. Je spolehlivým průvodcem při zkoumání vašeho vnitřního světa a ochráncem na cestách za vaším snem. Uzemňuje, pomáhá stát nohama na zemi.

Afirmace: Jsem tady a teď, přijímám svůj strach a měním ho na lásku. S radostí a nadšením se otvírám novým možnostem života. Tvořím svůj život. Žiju svůj sen. Otvírám se lásce a sebepřijetí, jsem jedinečná a dokonalá bytost plná lásky. Přijímám lásku, dávám lásku, jsem láska.

Složení: myrha, bazalka nepál, geránie, skořice kůra, piment, žlutodřev, slaměnka, ylang-ylang , kajeput, nard nepál, citron, santal, benzoe, love in life, levandule, mandlový olej

Barevné působení podle Aura Somy: červená, purpurová, růžová, tyrkysová

Účinky esencí: vůně usnadňuje vykašlávání, léčí úporný kašel, pomáhá při hojení ran, proti únavě, očišťuje, otevírá, zahřívá, ochraňuje, utěšuje. Je antiinfekční, podporuje imunitní systém, pomáhá při křečích, úzkosti a napětí, je vhodná na záněty nosních dutin, bolestech v krku, únavu a letargii z nemoci. Dobrá je rovněž na podporu trávení, utišuje břišní a svalové křeče, je pročišťuje a posiluje slezinu a slinivku, zažívací, dýchací a močopohlavní systém. Má zklidňující účinky, pomáhá při přílišném přemýšlení a starostech, zmírňuje bolesti nervového původu. Celkově harmonizuje i hormonální sféru, lze také použít při nespavosti a na uklidnění, pomáhá s koncentrací a rovněž ulevuje při únavě, depresi a nevyrovnanosti, stimuluje mozkovou činnost, pomáhá s pamětí.

Místo v životě – 11. brána – výrazná a okouzlující vůně v příjemné kombinaci smyslného ylang ylangu, balzamického amyrisolu a uklidňující levandule, doplněná teplým nádechem hřejivé skořice a zemitého nardu, s lehkým dotykem květinové tonky, růžových tónů březule a palmarosy, zvýrazněná podtóny vanilkového benzoe a mechového větvičníku, s hlubokými podtóny zemitodřevitého vetiveru, kořeněného naiouli a elemi, s levandulovobylinkovým nádechem máty bergamotové, svěžími tóny máty peprné, kasie a kafrovým závanem myrty, zjemněná harmonicky vyváženou směsí citusových tónů bergamotu, lemongrassu, pomeranče a dvou druhů mandarinek. Vůně je obohacená o levandulovou mariánskou esenci života z Medžugorje a nese v sobě i mariánské energie. Tato vůně se narodila k ceremoniálu A´MUA aktivaci srdce AN a ukotvování světelných bran Světlo pravdy a Čisté světlo, pro náš kraj, v dubnu 2012.

Silně čistící, ochranná a inspirující vůně pro každého, kdo hledá své místo v životě. Překvapující vůně, která vás bude obohacovat stále novými a novými tóny, je jako lotosový květ, který otvírá další a další své okvětní plátky. Tato vůně vám přinese podporu a stabilitu při hledání a objevování vašich životních cest a rozhodnutí. Pomůže vám opustit všechno staré, co si sebou ještě stále nesete, naučí vás dívat se dopředu s optimismem a důvěrou v sebe sama a svůj život. Je silně uzemňující a pomůže vám ustát mnohé situace a zkoušky, kterými si budete procházet na cestě za svými sny, dodá vám odvahu učinit potřebná rozhodnutí, tak abyste si zachovali důstojnost a čistou hlavu. Pomůže vám otevřít vaše srdce, uvolní zmatené myšlenky a pročistí vaše emocionální zatížení. Propojí vás s vaší schopností vnímat své potřeby a intuitivně rozvíjet vaše dovednosti a nadání. Otevře vaši emocionální paměť a uvolní dávno zapomenuté příběhy vaší duše, abyste mohli vykročit na cestu moudrosti a vydali se za svým posláním a naplněním svého života. Vůně pro všední i sváteční okamžiky, pro chvíle radosti i smutku, vůně, která si najde místo ve vašem životě. Životabudič i příjemně uvolňující a zklidňující, jasná a rozhodná, jemná a výrazná, bude vaším zrcadlem a bude přesně taková, jaký je váš život. Vůně pro nový domov tady na Zemi, vůně pro tady a teď, vůně pro nové začátky, pro skutečný život a místo v něm. Nehledej kolem sebe, ale uvnitř sebe.

Afirmace: Teď a tady žiju život svůj. Mám své místo na Zemi, mám svůj domov i své zázemí. Otvírám se a spojuji se s moudrostí Země, Vesmíru a své duše. Objevuji svůj vnitřní svět a s odvahou a radostí ho začínám projevovat i navenek. Rozhoduji se teď. Žiju svůj příběh a tvořím svůj život. Mám odvahu jít za svými sny. Objevuji kouzlo života. Můj život je nádherný a požehnaný, i já jsem požehnaná. Jsem život.

Barevné působení podle Aura somy: purpurová, zlatá, červená

Složení: skořice, myrta, elemi, bergamot, mandarinka, lemongrass, niaouli, kasie, levandule, tonka, máta peprná, nard, březule, máta bergamotová, ylang ylang, máta kadeřavá, mech, palmarosa, pomeranč, mandarinka zelená, love in life, benzoe, vetiver, amyrisol, mandlový olej

Účinky esencí: vůně uvolňuje napětí, pomáhá při nejistotě a nerozhodnosti, úzkosti, depresích, působí sedativně a afrodiziakálně. Posiluje imunitu, působí antibakteriálně, prohřívá, prokrvuje a povzbuzuje. Je výborná na nachlazení, virózy a dýchací potíže, uvolňuje ucpané dutiny, harmonizuje a uklidňuje při přecitlivělosti a strachu. Podporuje trávení, pomáhá při infekcích močových cest, v zažívání a dýchacích cestách, mírní křeče, uvolňuje svalové i psychické napětí. Osvěžuje, pomáhá při oteklých nohách a při bolestech nohou. Uvolňuje strachy, smutky, melancholii, špatnou náladu, povzbuzuje a posiluje, pročišťuje, napomáhá koncentraci, pomáhá tišit bolest hlavy, dodává tělu energii. Vytváří klid, navozuje pocit bezpečí a stability, uvádí rozjitřenou mysl opět do pohody, navozuje mírné pocity euforie a rozveseluje. Pomáhá udržovat jasnou a klidnou mysl, stimuluje buněčné regenerace při nervovém vyčerpání, pomáhá proti nespavosti. Vůně navodí příjemnou atmosféru a dodá pocit bezpečí, rozveseluje, povzbuzuje a pomáhá v životě najít radost a štěstí, zmírňuje iracionální obavy z neznáma a může snížit pochybnosti o sobě samé, může vám pomoci nalézt vnitřní rovnováhu a optimismus.

Speciální vůně

Mariánská esence – jemná uklidňující květinovobylinná vůně s květinovými tóny mimózy a davany, s růžemi a něžnou slaměnkou, s uklidňujícím lavandinem a s třemi druhy levandule, se svěžím závanem máty bergamotové a růžové rosaliny, se sladkou meduňkou a bylinkovým závanem marockého heřmánku, s hřejivými podtóny skořicové kůry, smyslné magnólie, zvýrazněnými balzamickým pačuli a kořeněnými hřebíčkovými listy, s osvěžujícím závanem směsi citrusových tónů citronely, klementinky, limety a tangarinky. Tato vůně se narodila v září 2012 při přípravě na ukotvování 11. brány.

Vůně pro pohlazení, uklidnění a napojení na láskyplný proud lásky ve vašem srdci, která vám otevře cestu k hlubokým vnitřním prožitkům. Pomůže vám rozvinout intuici a naslouchání, propojí vás s moudrostí a laskavostí vaší vnitřní ženy. Stane se vašim spolehlivým rádcem i ochráncem a zamilujete se do jejích konejšivých a uklidňujících tónů. Výborně a rychle zharmonizuje rozbouřenou mysl i emoce, rozpustí bolest, zklamání a pomůže vám přenést se do světa fantazie a láskyplnosti. Podpoří stabilitu a jistotu, víru v sebe a dodá odvahu otevřeně a s nadhledem komunikovat a projevovat své emoce. Propojí vás s tvořivostí a jemností, pomůže najít správný přístup k sobě, poodhalí dávno zapomenuté, budete se s ní cítit bezpečně a sebejistě. Je výborná při stresu, spěchu vyčerpání, zmatku, ztrátě orientace a víry, únavě. Rozpustí pochybnosti, strachy, uvolní zlost a hněv, zbaví vás smutku, melancholie a pocitu osamění. Otevře vám dveře k radostnému prožívání života, novým pohledům a možnostem, pomůže vám uvědomit si, co je pro vás skutečné a opravdu důležité. Vůně pro pohodu a klid, které vás sladce ukolébá ke spánku, navodí příjemný pocit lehkosti a uvolnění, je vhodná i k meditacím, odpočinku a relaxaci.

Afirmace: Jsem otevřená všemu, co přichází do mého života. Jsem sama sebou. Naslouchám svému vnitřnímu hlasu a nechávám se vést mým srdcem. S lehkostí a nadhledem zvládám všechny situace.

Učím se naslouchat a sdílet, poznávám a objevuji krásu života.

Barevné působení podle Aura somy: modrá, růžová

Složení: magnólie, mimóza, levandule španělská, máta bergamotová, heřmánek marocký, nard, levandule extra, rosalina, tangarinka, lavandin, davana, slaměnka, růže, hřebíček listy, limeta, klementinka, violka, skořice kůra, meduňka s citronelou, citronela, pačuli, levandule, mandlový olej

Účinky esencí: vůně má prokrvující a uvolňující účinky, uklidňuje, působí antidepresivně. Je vhodná k posílení přirozené obranyschopnosti organismu a díky antioxidačním účinkům zpomaluje stárnutí. Působí blahodárně na nervový systém, nespavost, rozrušení, bolesti hlavy. Je protizánětlivá, pomáhá při zánětu šlach, kloubů a vazů, tiší bolesti, uvolňuje svalové křeče. Pomáhá při migrénách, jaterních onemocněních, nespavosti, kašli, chřipce, nachlazení, potížích při menstruaci, chudokrevnosti, s močovými cestami, stimuluje zažívání (nechutenství, nadýmání). Působí proti stresu, přepracování, únavě a oslabené koncentraci, ideálně čistí atmosféru v místnosti a chrání před negativními vibracemi. Má povznášející a stimulující účinek na mysl, pomáhá vypořádat se s depresí a emocionální únavou, mírní deprese. Je vhodná při stavech vyčerpání, frustracích, oslabení paměti, únavnosti, k uvolnění duševní strnulosti, posílení koncentrace, podporuje kreativitu.

Grálová esence hluboce smyslná vůně s balzamickou myrhou a něžnou egyptskou růží, s výrazným nádechem smyslné magnólie a orientálních tónů ylang ylangu, s uklidňujícím lavandinem a levandulovou šalvějí muškátovou, se sladkými tóny violky a vanilky, se svěžím závanem myrty a květinové kanangy, zvýrazněná podtóny balzamického pačuli a sladkohořkého neroli, zjemněná osvěžujícími citrusovými tóny tangarinky a dvou druhů sladkých mandarinek. Tato vůně se narodila v září 2012 při přípravě na ukotvování 11. brány.

Přitažlivá vůně pro změnu a proměnu, odevzdání starého a otevření se novému. Nádherná vůně, která vyniká bohatostí tónů a vonných kombinací, je jako klíč, který odemyká dveře do vašeho nitra a otevírá cestu do hlubin poznání, k moudrosti vaší duše. Její tóny rozezní váš vnitřní hlas, zesílí intuici a zbystří vaše smysly, pomůže rozšířit vaše obzory, uvolní omezení a nepřístupnost, pomůže rozpustit staré myšlenkové vzorce. Vůně je vhodná i pro relaxaci a meditaci, k zastavení a odpočinku po namáhavém dni nebo při přílišném přemýšlení a starostech. Pohladí a přitáhne si vaši pozornost, jako dávný přítel i ona vám pomůže si vzpomenout na svá dávno zapomenutá přání a vzpomínky, odhalí vaše vnitřní poklady, ze kterých teď můžete čerpat, navede vás na cestu srdce. Propojí vás s vaším středem a vnitřní silou, probudí ve vás touhu po svobodě, volnosti, bezčasovosti a prostoru, přinese naději na změnu a podpoří potřebné kroky. Pomůže vám uvědomit si to, čím omezujete sami sebe a čím se necháváte omezovat. Otevře vám cestu k navázání a prohloubení kontaktu s vaším v nitřním mužem a podpoří využívání jeho aspektů v běžném životě. Navodí přátelskou atmosféru, napětí a tlak, přinese pocit klidu a pohody, uklidní mysl, vnese jasnost a nadhled. Podpoří laskavou a otevřenou komunikaci, rozhodnost a odvahu stát za sebou a být sám sebou.

Afirmace: Jsem tady a teď a mám odvahu se rozhodovat sama za sebe. Vím, co je pro mě důležité. Podporuji a vítám svůj proces změny a návratu k sobě, ke své duši. Naslouchám a objevuji samu sebe. Jsem tvůrce – vůdce a miluji všechno, čím jsem. Jsem sama sebou a vyzařuji světlo a lásku. Jsem láska a odvaha. Jsem něžnost a rozvaha. Jsem krása žití a síla lidského bytí. Jsem Nebe na Zemi.

Barevné působení podle Aura somy: fialová, královská modrá, purpurová, zlatá

Složení: myrha, myrta, neroli, růže egypt, lavandin, tangarinka, magnolie, mandarinka červená, mandarinka zelená, pačuli, šalvěj muškátová, kananga, violka, vanilka, ylang ylang, mandlový olej

Účinky esencí: vůně uklidňuje a uvolňuje, posiluje při vyčerpání, povzbuzuje trávení, posiluje srdeční činnost, usnadňuje vykašlávání, je vhodná při chřipce a dýchacích potížích. Pomáhá při hojení ran, zánětů a infekcí, také při svalovém napětí, bolestech, křečích, podporuje imunitní systém a spouští ozdravný proces celého organismu. Pomáhá při nespavosti a bolesti hlavy, je výborný stimulant pro meditaci a uvědomění, udržuje jasné myšlení a výkon, navozuje stavy klidu a harmonie. Přispívá k relaxaci, uzemnění a uvolnění, zpříjemní chvilky odpočinku nebo večer při usínání. Odstraňuje napětí, stres, nervozitu, pomáhá při stavech agrese, strachu, nezpracovaných zklamání, proti úzkosti, nervozitě a psychickému napětí. Mírní pocit zraněnosti, poskytuje harmonii a schopnost projevit něžnost. Odstraňuje nejistotu, neodůvodněné starosti, povznáší ducha, zchlazuje srdce a emoce, zlepšuje koncentraci.

Pro www.cestakduze.webnode.cz napsala Světluška. Tento článek nebo jeho části je možné šířit dál nekomerčním způsobem, pokud bude připojeno celé znění této poznámky a aktivní odkaz na výše uvedené webové stránky. Děkuji za respektování této podmínky.