Cesta k duze

Rubriky

Vůně pro Rozhodnost, Nový směr, Myšlení a Odvahu

autor: | Led 27, 2017 | Nezařazené | 0 komentářů

Vůně pro Rozhodnost, Nový směr, Myšlení a Odvahu

1. Tajemství podmanivá sladce květinová vůně s jemnou slaměnkou, růžovými tóny ho-sha a palmarosy, s tóny uklidňující levandule a smyslného jasmínu, podbarvená osvěžující balzamickou vůní douglasky a teplými tóny bazalky, s lehkým citrónovým nádechem.

Uklidňující, radostná a povznášející vůně pro zvídavé a všechny ty, kteří mají rádi vše neobvyklé. Krok za krokem vám tato vůně bude odhalovat další a další své tóny a vonné kompozice. Uvolní z vás všechno napětí a stres, vnese radost a smích do vašeho života. Pomůže vám objevit jeho kouzlo a připomene vám vaše dávné touhy a přání. Dodá vám odvahu a podpoří vaši rozhodnost, začít žít své sny a zajímat se více o to, co nového můžete vnést do svého života. Objevte tajemství svého života, jeho chuť i nechte se překvapit jeho kouzelnými nabídkami, pojďte si vzpomenout, Kdo jste a proč tu jste.

Afirmace: Každý den je pro mě nový a radostný. Každý den začíná něco nového. Objevuji tajemství života, otvírám se lásce, radosti a snění. Žiju svůj sen. Jsem tvůrce svého života, režisér i scénárista a vím, že kdykoliv můžu změnit svůj příběh. Každý okamžik, každá situace, každý příběh v mém životě má své kouzlo a já si dovoluji ho poznat. Poznávám sama sebe a učím se od života. Objevuji tajemství života.

Barevné působení podle Aura somy: korálová, žlutá

Složení: ho-sho, douglaska, bazalka, citron, slaměnka, palmarosa, jasmín, levandule, mandlový olej

Účinky esencí: vůně je antidepresivní, povzbuzuje srdeční činnost, je vhodná při nachlazení, viróze, rýmě dýchacích obtížích a revmatických bolestech, má prokrvující účinky. Stimuluje imunitní systém, velmi pozitivně ovlivňuje činnost nadledvinek, uvolňuje křeče. Uklidňuje při stresu, nervozitě, vyčerpání, silně podporuje koncentraci, posiluje paměť, pomáhá proti melancholii, duševní nevyrovnanosti. Je účinná při únavě, hojí a regeneruje, podporuje trávení, působí proti virům a bakteriím. Navodí dobrou náladu, optimismus a sebedůvěru.

7. Otevřená mysldřevitobylinná vůně se šalvějí muškátovou a hořkosladkým bergamotem, s uklidňujícími tóny heřmánku a levandule, s růžovými podtóny březule a růžové palmy, s citrónovým osvěžujícím nádechem litsey cubeby.

Příjemná a povzbuzující vůně pro uvolnění a otevření skrytého potenciálu v nás, propůjčuje odvahu a sebedůvěru, posiluje duchovní potenciál, aktivuje „síly světla“. Pomáhá uvolnit přebytečné myšlenky, otevřít se intuici, podporuje koncentraci a uvolňuje přetížení, napětí a stres způsobený přílišným přemýšlením. Pomáhá při melancholii, pocitech nevyrovnanosti, stísněnosti, smutku a pochybnostech, vnáší pocit radosti a lehkosti, vyrovnává emoce, snižuje hyperaktivitu a pomáhá usměrňovat myšlenky a energie. Uzemňuje a pomáhá zůstat nad věcí, být otevřená, zachovat si chladnou hlavu, získat vnitřní klid a jednat otevřeně a smysluplně, vidět nové možnosti, nechat se vést intuicí.

Afirmace: Jsem otevřená změnám. Vítám nové možnosti a s lehkostí nalézám potřebná řešení. Jsem tvůrcem svého života. V mé hlavě je čisto. Mé myšlenky volně plynou. Získávám vnitřní klid, rozvahu a jistotu. Nechávám se vést intuicí, získávám nadhled.

Barevné působení podle Aura somy: oranžová, růžová

Složení: levandule extra, litsea cubeba, šalvěj muškátová, bergamot, heřmánek, palmarosa, březule, mandlový olej

Účinky esencí: vůně uklidňuje, je antidepresivní, vhodná při nespavosti, bolestech hlavy, migréně, má výrazné hojivé účinky, snižuje krevní tlak. Podporuje koncentraci, čistí vzduch, je dobrá i jako prevence před nákazou infekčními nemocemi, vhodná také do masážních přípravků na unavené nohy. Zažene pocit stísněnosti, stresu a napětí a vyvolá příjemnou bezstarostnou náladu. Je výborná při bronchitidě a astmatu, k masážím při nachlazení, viróze a rýmě, také při svalovém napětí, bolestech a křečích. Je vhodná při stavech duševního vyčerpání – je osvěžující, povzbuzující a projasňující, pomáhá udržovat jasnou a klidnou mysl. Zvyšuje obranyschopnost organismu a tvorbou červených krvinek.

13. Dech životaosvěžující květinovobylinková vůně s uklidňující levandulí a smyslným jasmínem, s dřevitobalzamickým podtónem santalového dřeva a dřevitého rozmarýnu, s osvěžující citrusovou směsí sladkého pomeranče, mandarinky a limety.

Vůně pro pocit volnosti a svobody, která vás jemně naladí a propojí s životadárným proudem energie a pomůže vám uvědomit si váš dech a to, jak dýcháte. S každým nádechem naplňujete sami sebe léčivou energií života. Vůně vám pomůže přenést se přes starosti všedního dne a vytvořit si bezpečný prostor pro život, odevzdat a odložit to, co vás svazuje a omezuje, opustit negativní způsoby uvažování. Pročistí vaše tělo i myšlenky a pomůže vám nasměrovat váš život k radosti a naplnění, podpoří svobodné rozhodnutí tvořit pro sebe, získat spojení se svou vnitřní silou a používat ji tvořivým způsobem.

Afirmace: S každým nádechem a výdechem ve mně proudí životadárná energie a vyživuje celé mé tělo, naplňuje mou duši blahem a radostí. Spočívám v sobě, objevuji svůj oceán hojnosti. Jsem volná a svobodná, nadechuji volnost, vydechuji svobodu. Uvolňuji se ze všech pout, která mě svazují, jsem svobodná. Uvědomuji si každou svou myšlenku a naplňuji ji láskou. Komunikuji s úctou a láskou. Jsem volnost a svoboda.

Složení: pomeranč, rozmarýn, levandule extra, jasmín, santalové dřevo, mandarinka, limeta, mandlový olej

Barevné působení podle Aura somy: červená

Účinky esencí: vůně osvěžuje, odstraňuje smutek, starosti a je vynikajícím životabudičem. Je povzbuzující a uklidňující, odstraňuje úzkost, stres a nespavost. Rozveseluje a pomáhá v životě najít radost a štěstí, zmírňuje iracionální obavy z neznáma a může snížit pochybnosti o sobě samém. Může vám pomoci nalézt vnitřní rovnováhu a optimismus, navozuje úlevu a odpočinek. Pomáhá při onemocnění dýchacích cest, zažívacích potížích, zánětech močových cest, zlepšuje prokrvení končetin, normalizuje hladinu cholesterolu. Silně stimuluje po únavě, podporuje koncentraci, zahání úzkost, pomáhá při revmatismu, proti bolesti svalů. Podporuje tvorbu krve, stimuluje prokrvení a krevní oběh, posiluje srdce. Podporuje koncentraci, zlepšuje mozkovou činnost, podporuje soustředění a prodlužuje výkonnost, udržuje mysl čistou a bystrou. Pomáhá jasnému myšlení a vnitřnímu vidění. Vůně je vhodná před zkouškami a při řízení auta.

15. Královská cesta jemná květinovobylinková vůně s lesním nádechem ravensáry a bylinné máty bergamotové, s balzamickými podtóny cedrového a santalového dřeva, smyslného benzoe, doplněná jemnými květinovými tóny slaměnky, podmanivého rododendronu a osvěžujícího citronového lemongrasu.

Vůně léčí zraněnou duši a staré rány, pomáhá najít své místo v životě a objevit co je skutečné, a co je jen pouhá iluze. Je výzvou pro všechny, kteří se necítí dobře na planetě Zemi, jsou jiní, cítí se zranitelní a zranění, mají pocit, že sem nepatří. Tato silně uzemňující vůně – vůně života, vám pomůže jít cestou půvabu, důstojnosti a rozhodnosti, zachovat si svou tvář, neztratit svou víru. Podpoří a umocní napojení na moudrost vaší duše, schopnost realizovat a uskutečnit to, proč jste tady, pomůže vám přestat bojovat, odmítat, soudit… Pomůže vám objevit talenty a nadání a začít je rozvíjet a prohlubovat, získat hlubší kontakt s rovinami plánu vaší duše, odložit vše, co není vaše, abyste mohli být tím, kým jste. V hlubokém porozumění sama sobě a spojením se svou duší můžete objevit svou pravdu a začít ji žít v tomto životě. Nikdo a nic nemůže určit co je, a co není pro vás správné, to víte jedině vy. Vy rozhodujete o tom, jaký bude váš život.

Afirmace: Přijímám odpovědnost za svůj život. Mé činy odráží mé myšlenky. Myslím, tedy jsem. Nikdo a nic mi nemůže ublížit, pokud mu to já nedovolím. Mám své místo v životě. Objevuji své talenty a nadání, rozvíjím je. Láska je pro mě bezpečná. Učím se projevit své city a emoce. Objevuji své možnosti a hranice. Má duše mě vede, má víra mě ochraňuje a mé srdce ze mě dělá člověka.

Složení: cedrové dřevo, santalové dřevo, benzoe, máta bergamotová, lemongras, ravensára, rododendron, slaměnka, mandlový olej

Barevné působení podle Aura somy: zelená, zlatá

Účinky esencí: vůně je antiseptická, antidepresivní, uvolňující, harmonizující, posiluje dýchání, uklidňuje a harmonizuje psychiku, působí jako repelent. Je vhodná při nespavosti, na uklidnění, pomáhá při onemocnění dýchacích cest, při nachlazení, viróze, rýmě, bronchitidě a astmatu. Také při zažívacích potížích a zánětech močových cest, při revmatismu, artritidě, zmírňuje záněty, ochlazuje při teplotách, pomáhá předcházet a zmírňovat deprese, uvolňovat křeče. Vůně vyzařuje sílu, sebevědomí a něhu, pomáhá při přílišném přemýšlení a starostech, propůjčuje pocit tepla a bezpečí, posiluje duševní schopnosti a podporuje vnímavost. Má povznášející a osvěžující vlastnosti a pomáhá při nedostatku energie a únavě, posiluje koncentraci, uzemňuje.

17. Dobrodružstvípovzbudivá bylinkovokvětinová vůně se sladce ovocnou šalvějí muškátovou a s dřevitými podtóny cedrového dřeva, balzamického amyrisu, s lehkým závanem růží a osvěžujícího sladkého červeného pomeranče.

Vůně pro všechny, kdo touží zažít skutečné dobrodružství, vyplout z bezpečného přístavu na volné moře a vyzkoušet si to, k čemu jste doposud neměli odvahu, porušit všechny příkazy a zákazy, strhnout pouta a masky, které vás svazují, umožní vám znovu volně dýchat. Osvobozující a uvolňující vůně, se kterou přichází moudrost a jemnost, šance prožít skutečný život. Pomůže vám udělat první krok a odložit strachy a pochybnosti, zbavit se očekávání, čekání na důkazy nebo požehnání. Je silně uzemňující a přitom nechává otevřené srdce i mysl. Pomůže vám smysluplně využít čas i energii a objevit krásy života. Podpoří pozitivní myšlení a pozitivní přístup k životu, schopnost mít rovnováhu mezi dáváním a braním. Dodá energii a odvahu k novým objevům, rozhýbe to, co stagnovalo a probudí k životu to, co doposud spalo. Nastal čas žít, tvořit a objevovat. Ty jsi život a život je dobrodružství a cesta, tak se po ní vydej.

Afirmace: S lehkostí přijímám výzvy života. Objevuji chuť života. Dávám si svobodu a volnost, jsem volná a svobodná. Do čeho vkládám svou energii, to roste. Zbavuji se potřeby soudit a kritizovat, oceňuji sama sebe. Dovoluji si poznat nové, riskuji nové životní zkušenosti. Podporuji zvídavost a bezprostřednost mého vnitřního dítěte. S láskou měním svůj život. S nadšením tvořím svůj život.

Složení: šalvěj muškátová, amyris, červený pomeranč, růže, cedrové dřevo, mandlový olej

Barevné působení podle Aura somy: oranžová, tyrkys, purpurová

Účinky esencí: vůně snižuje nervové napětí, vyrovnává emoce, přináší dobrou náladu a uvolněnost. Působí proti nespavosti a bolesti hlavy, posiluje žaludek, snižuje horečku. Uvolňuje křeče, harmonizuje menstruaci, působí proti infekcím v močopohlavním, zažívacím a dýchacím ústrojí, zmírňuje svalovou ztuhlost, bolesti a únavu. Uvolňuje nervozitu, neklid a posiluje při nervovém vyčerpání. Napomáhá zklidnění a stažení křečových žil, okysličování lymfatického systému, může přispět ke snížení dušnosti a motání hlavy. Působí antisepticky, je vhodná při rýmě, bronchitidě, posiluje dýchání, uklidňuje a harmonizuje psychiku, působí mírně močopudně. Přináší pocit harmonie a radosti, uklidňuje mozek a srdce a bystří ducha, pomáhá proti apatii.

18. Pohádkajemná a osvěžující vůně s růžovou mátou luční a růžemi, s bylinným heřmánkem římským a s něžnou slaměnkou, doplněná kořenitými podtóny ravensáry a sladké bazalky, s osvěžujícím závanem sladké mandarinky.

Okouzlující vůně podporující vaše smyslové vnímání, intuici a fantazii. I váš život se může stát pohádkou, ne tou vysněnou, ale skutečnou. Pomáhá při melancholii a duševní nerovnováze, uvolňuje smutky, lítost a pocity osamění. Pomáhá opustit svět iluzí a představ a otevřít dveře ke skutečnému životu, umožní vám lépe poznat a chápat sama sebe. Jako svěží závan čerstvého větru vnáší do vašich myšlenek i těla pozitivní energii a naplní vás radostí, láskou, pocitem bezpečí. Dodává motivaci k novým činům, podněcuje zvídavost a touhu objevovat nové. Vede cestou zkušeností k pozitivnímu přístupu, odpuštění a uvolnění všeho, co nám dosud stálo v cestě. Nabízí nové možnosti růstu a nových životních cest vedoucích ke štěstí, harmonii a spokojenosti. V klidu nalézám řešení a odpovědi.

Afirmace: Objevuji nepoznané. Věřím a důvěřuji. Dovoluji si přiznat své chyby a omyly, přijímám je, odpouštím si. Jsem pod ochranou. S odvahou tvořím svůj život. Žiju v přítomném okamžiku. Plním si své sny. Poznávám své stinné stránky, přijímám je a učím se, jak z nich udělat přednosti. Jdu vstříc životu.

Vyjadřuji svou vděčnost za vše, co mám.

Složení: mandarinka, heřmánek římský, slaměnka, ravensára, bazalka, růže, máta luční, mandlový olej

Barevné působení podle Aura somy: královská modrá, modrá, oranžová

Účinky esencí: vůně pomáhá při přepracování, stresu, depresi, poruchách spánku a migrénách, stimuluje, prokrvuje a tonizuje. Silně podporuje koncentraci, posiluje paměť, je vhodná při strachu, duševním vyčerpání, ke stimulaci mozku, posiluje inteligenci, nervový systém, pomáhá proti melancholii, duševní nevyrovnanosti. Vůně je antibakteriální, mírní nadýmání, uvolňuje křeče a hleny, posiluje žaludek, nervovou a dýchací soustavu. Je vhodná na zažívací a střevní potíže, střevní infekce, utišuje kašel, bronchitidu, pomáhá při migrénách, jaterních onemocněních, nespavosti, potížích při menstruaci, chudokrevnosti, bolestech hlavy. Pročišťuje a osvěžuje mysl i tělo, zlepšuje náladu a koncentraci, pomáhá při fyzické a duševní únavě.

19. Zimní radovánkyhřejivá vůně s teplými tóny skořice a svěží myrty, s kořeněným podtónem elemi a osvěžujícím citrusovým nádechem sladkohořkého bergamotu.

Projasňující a povzbudivá vůně, která probouzí naše smysly a čistí myšlenky, otvírá nové možnosti, podporuje koncentraci, odvahu a sebedůvěru. Prohřívá tělo i duši, zahání smutek, deprese, negativní myšlenky, pocity sklíčenosti a nejistotu. Vykouzlí úsměv na tváři, příjemnou atmosféru, kouzlo domova, zahřeje a pohladí na duši i těle, přinese dobrou náladu. Pomůže vám uvědomit si, jak chcete prožívat svůj život, rozproudí vaši energii i myšlenky, podpoří fantazii a kreativitu. Celkově stimuluje, posiluje a povzbuzuje k novým krokům vedoucím ke zlepšení kvality života. Učí odpočívat, zastavit se a naladit se na svou duši, probouzí tvořivý potenciál a chuť do života. Rozhodni se a konej.

Afirmace: Probouzím v sobě všechny smysly a vnímám krásy života. Vítám změny do svého života. Uvědomuji si své možnosti, rozhoduji se a konám. Odvážně měním svůj život a svá přesvědčení o sobě. Dívám se na sebe s láskou a úctou. Učím se projevit a uskutečnit své nejtajnější přání a sny. Jsem pravdivá a upřímná k sobě i ostatním. Podporuji a rozvíjím svou tvořivost. Jsem tvůrce.

Složení: skořice, myrta, elemi, bergamot, mandlový olej

Barevné působení podle Aura somy : červená

Účinky esencí: vůně stimuluje a povzbuzuje, má antiseptické a čistící účinky, pomáhá při nachlazení, prokrvuje pokožku. Naplňuje tělo i duši teplem, odstraňuje pocity samoty, tíhy a strachu, zvyšuje inspiraci, vytváří domácí prostředí, zlepšuje náladu, dodává optimismus a sebevědomí. Uvolňuje podrážděnost a napětí, ulevuje při migréně a nespavosti, čistí vzduch od viróz a infekcí, uleví při pomalém trávení, nadýmání a střevních infekcích, podporuje chuť k jídlu. Stimuluje tvorbu hlenu, usnadňuje vykašlávání, působí na celkové posílení při fyzické i duševní vyčerpanosti. Vůně je vhodná k meditacím.

20. Kouzlo – jemná sladce bylinková vůně s dřevitými tóny cedru a mateřídoušky, s hlubokým podtónem kadidlovníku a balzamického pačuli, se závanem teplého anýzu, podmanivého jasmínu a sladkého benzoe, zjemněná svěží myrtou a růžovými tóny máty luční, doplněná uklidňujícími citrónovými tóny grepu a litsey cubeby.

Harmonická vůně pro vnitřní dítě. Otvírá naši duši vnímání sama sebe, uvolňuje psychické bloky a starosti. Přináší hluboké vhledy a pomáhá odložit vše, co není podstatné, abychom mohli stát pevně nohama na zemi, být sami za sebe. Podporuje tvořivost a kreativitu, přináší jemnost a rozhodnost, učí zacházet s vnitřní silou a správně ji směřovat. S touto vůní můžete i vy mít ve svém srdci místo pro radost, smích, krásu a dovolit si vidět svět v krásných duhových barvách. Každý den může být kouzelný, když objevíme kouzlo okamžiku, pochopíme dar života a otevřeme se přijímání a dávání. Vůně léčí citová zranění z dětství, pomáhá získat důvěru v sama sebe, uvěřit, že život má smysl a můžeme a máme právo si ho žít podle sebe. Vytváří ochranné obaly a otvírá nám dveře do světa fantazie a snů, abychom mohli využít svoji představivost v reálném životě. Tvé vnitřní dítě ti ukáže všechny cesty k radosti a ke štěstí. Je vhodná také pro děti, které mají problémy ve vztazích, jsou nejisté, samotářské nebo prožily emocionální zmatky, které mají malou sebedůvěru, problém přizpůsobit se novému prostředí, nevěří si, nespolupracují, trpí nočními můrami. Skvěle je uklidní a utěší, pomůže jim znovu získat ztracenou důvěru a jistotu.

Afirmace: Vše je v rovnováze a harmonii, já jsem součástí této harmonie, mé vnitřní dítě se raduje a směje. Můj život je kouzelný. Život je dar a Země je kouzelné místo k životu. Mám ve svém srdci místo pro lásku, harmonii a hravost. Učím se vidět svět v pestrých barvách, můj život je barevný a pestrý. Hraju si.

Složení: anýz, mateřídouška, benzoe, grep, jasmín, myrta, pačuli, kadidlovník, litsea cubeba, cedrové dřevo, máta luční, mandlový olej

Barevné působení podle Aura somy: modrá, královská modrá, žlutá

Účinky esencí: vůně podporuje imunitní systém, zmírňuje únavu, bolesti hlavy a deprese, prokrvuje, rozptyluje smutek a melancholii. Příznivě působí na trávicí trakt, plynatost, má protikřečové účinky, je vhodná na kašel a záněty horních cest dýchacích. Je močopudná, pomáhá při špatné činnosti ledvin, při závratích a bolestech. Harmonizuje a uklidňuje, je vhodná při depresích, nespavosti, předráždění nervů, smutku, propůjčuje pocit tepla a bezpečí, posiluje duševní schopnosti a podporuje vnímavost, má zklidňující účinky, pomáhá při přílišném přemýšlení a starostech. Vůně reguluje a stimuluje lymfatický systém, je osvěžující, oživující, je výborná při strachu, nedostatku podnětů, hektickém spěchu, stresu, negativních náladách, duchovně-duševním přetížení, proti trémě, únavě. Podporuje kreativitu a sebedůvěru, je vhodná k otevření uzavřených lidí, uvolňuje duševní křečovitost.

23. Procitnutí ze snu – vzdušná květinovo bylinná vůně s uklidňující levandulí a osvěžujícími tóny sladkého pomeranče, se svěží myrtou a balzamickým cedrovým listím, doplněná dřevitobalzamickými podtóny santalového dřeva a kořeněné šalvěje.

Uklidňující a jemná vůně pro podporu vaší schopnosti správně se rozhodnout. Pomáhá naučit správně používat rozum a srdce, otvírá bránu k srdci, posiluje intuici a zároveň napomáhá uvědomovat si bytí v přítomném okamžiku – rozhodnout se podle toho, co je právě teď pro mě to nejlepší. Učí nás přijmout naše chyby a vidět je jako možnosti růstu. Pomáhá uvolnit stará přesvědčení o vině a provinění a nahradit je sebeúctou, sebeláskou a soucitem, nastavit si správné hranice. Vůně svými tóny povzbuzuje a pomáhá v životě najít radost a štěstí, zmírňuje iracionální obavy z neznáma a může snížit pochybnosti o sobě samém, může vám také pomoci nalézt vnitřní rovnováhu a optimismus.

Afirmace: Jsem sama sobě oporou. Rozhoduji se právě teď. Dělám pro sebe to nejlepší. Jsem svobodná a volná. Kráčím cestou lásky a porozumění. Učím se říkat Ne. Uvědomuji si svou moc a sílu a co je pro mě důležité. S láskou propouštím svou minulost.

Barevné působení podle Aura somy: královská modrá, olivová, tyrkys

Složení: cedrové listí, myrta, pomeranč, šalvěj, levandule, santalové dřevo, mandlový olej

Účinky esencí: vůně je antiseptická, vhodná při rýmě, nachlazení, kašli, bronchitidě, posiluje dýchání, uklidňuje a harmonizuje psychiku, působí jako repelent. Pomáhá při zažívacích potížích, stimuluje trávicí soustavu, působí při zánětech močových cest, posiluje při tělesném a duševním oslabení, má stahující účinky, zklidňuje bolesti, zmírňuje otoky, omezuje pocení. Pomáhá při plísňových onemocněních, tlumí menstruační bolesti, pomáhá na oběhové poruchy – křečové žíly, záněty žil. Je vhodná při stresu, na uklidnění, při bolestech hlavy, migréně, má povzbuzující a uklidňující účinky, posiluje nervy, rozjasňuje náladu. Pomáhá při nespavosti a nočních můrách, strachu, depresích, pocitech úzkosti, hysterii, melancholii, nervozitě, poraženectví, vznětlivosti, nespavosti, šoku, neklidu, předrážděnosti. Přispívá k relaxaci, uzemnění a uvolnění, zpříjemní chvilky odpočinku, působí na celkové posílení při fyzické i duševní vyčerpanosti. Osvěžuje, odstraňuje smutek, starosti a je vynikajícím životabudičem, rozveseluje, přináší dobrou náladu a optimismus. Podporuje schopnost upevňovat cílevědomost, sebevědomí a odvahu.

24. Bylinková zahrádkasvěží kořenitobylinná vůně s balzámovým cypřišem, s dřevitým podtónem mateřídoušky a hřejivé skořicové kůry, podbarvená pryskyřičným nádechem douglasky a kafrového yzopu, zjemněná osvěžujícími tóny sladké mandarinky.

Stimulující aktivní vůně pro všechny, kdo touží změnit svůj život. Rozhýbe stagnující energie, myšlenky a názory, pomůže vám vidět to, co vás omezuje, čím omezujete sami sebe. Dodává podporu a posiluje odvahu ke změnám, schopnost rozhodnout se podle sebe, tvořit, objevovat, probudit dávno zapomenuté sny. Vzpomeň si, kdo jsi a co chceš, já ti pomůžu to získat. Vnáší do života radost, prožitek a smyslnost, podporuje přirozenou hravost a tvořivost místo kritiky, přísnosti a příliš vysokých nároků na sebe a ostatní. Přináší milost a odpuštění, harmonii a lásku, uzemňuje a prohlubuje intuitivní vnímání sebe sama.

Afirmace: Jsem tvůrcem svého života. Mám odvahu ke změnám. Zbavuji se starých přesvědčení. Nadechuji se a vydechuji. Uvědomuji si své emoce a dovoluji si je prožít. S láskou pečuji o své tělo. S láskou opouštím svoji minulost a otvírám se intuici. Žiju, tvořím a miluji.

Složení: cypřiš, mandarinka, douglaska, skořice kůra, mateřídouška, yzop, mandlový olej

Barevné působení podle Aura somy: oranžová, zlatá, žlutá

Účinky esencí: vůně má tišivé a vyrovnávající účinky, posiluje koncentraci, je antiseptická, močopudná, posilující. Čistí cévy, uvolňuje křeče, povzbuzuje játra, je vhodná při astmatu, bronchitidě, poruchách prokrvení, chřipce, kašli, křečových žílách, menstruačních potížích, svalových křečích, otocích, revmatismu. Zmírňuje artritidu, záněty kloubů, bolesti svalů a kožní onemocnění. Mírní stavy jako je nachlazení, bolesti hlavy, migrény, klidní zažívání a syndrom dráždivého střeva, stimuluje imunitní systém, velmi pozitivně ovlivňuje činnost nadledvinek. Posiluje nervy, uvolňuje, stabilizuje psychiku, pomáhá při strachu, nespavosti, slabosti v rozhodování, nervovém napětí a vyčerpání, nerozhodnosti, bojácnosti (váhavosti), pochybnostech. Propůjčuje rozhodnost a bystrost, rozptyluje smutek a melancholii. Pomáhá při velkém vyčerpání, posiluje při mimořádných výkonech, čistí mysl a pomáhá se lépe koncentrovat.

25. Hvězdné nebe osvěžující sladká vůně v kombinaci příjemných citronových tónů limety a lemongrasu, s uklidňující levandulí a sladkým nádechem červeného pomeranče, doplněná podtónem balzamického pačuli a kořeněného elemi.

Nádherná vůně, která odvane všechny starosti, napětí a stres, harmonizuje tělo i duši, přináší klid a hluboké uvolnění. Nastavuje zrcadlo všude tam, kde si přebíráme na sebe zodpovědnost a jsme obětí. Pomáhá nám zbavit se pocitů viny a potřeby zachraňovat ostatní, dát šanci na změnu sama sobě a nebránit ostatním žít svůj život. Učí jak nahradit spasitelský komplex soucitem a úctou, sloužit láskou. Vnáší naději na lásku a štěstí. Zvedni oči k nebi a najdi svou šťastnou hvězdu.

Afirmace: Jsem svobodná bytost. Vede mě šťastná hvězda. Žiju svůj život. S láskou, úctou a pokorou se učím být sobě oporou. Změna je život. Nechávám ostatním to, co je jejich a beru si zpátky svou moc a sílu. Rozhoduji se svým srdcem. Do všeho vkládám lásku a láskyplnost.

Složení: pačuli, červený pomeranč, levandule, lemongras, elemi, limeta, mandlový olej

Barevné působení podle Aura somy: tyrkys, modrá, žlutá

Účinky esencí: vůně snižuje úzkost a napětí, podporuje koncentraci, je protizánětlivá. Stimuluje činnost nervového systému, aktivuje rozumové, fyzické a emocionální procesy. Pomáhá při pocitech slabosti, nervozitě, depresích, kožních onemocněních. Navozuje dobrou náladu, silně osvěžuje, uvolňuje mysl i duši, působí antidepresivně, odstraňuje smutek, je vynikajícím životabudičem. Povzbuzuje a pomáhá v životě najít radost a štěstí, snižuje pochybnosti o sobě. Pomáhá při zažívacích obtížích a blahodárně působí při zácpě, křečích, průjmu a nadýmání, stimuluje tvorbu žluči a přiměřeně urychluje peristaltiku. Ničí patogenní bakterie vyvolávající onemocnění, je vhodná při onemocnění horních cest dýchacích pomáhá rozpouštět hleny, regeneruje buňky. Potlačuje záněty (např. dásní nebo močového měchýře), snižuje horečku, posiluje tkáně, působí proti plísním, stimuluje průtok lymfy, zabraňuje hromadění vody v těle.

26. Posel dobrých zprávpovzbudivá vůně se sladkou bazalkou a meduňkou, s kafrovým nádechem yzopu, s egyptskými růžemi a uklidňující levandulí, s balzámovitými podtóny cedrového listí a pačuli, s kořenitým elemi a osvěžujícím citrusovým závanem pomeranče, tangarinky a lemongrasu.

Vůně pro lepší zítřky, jasnou mysl, která pomáhá překlenout „těžké chvíle“, rozjasní vaše myšlenky a přinese světlo naděje. Povzbuzuje, motivuje, pomáhá při únavě a vyčerpání, je to životabudič, vnáší klid a uvolnění, čerstvý závan nové energie do našeho života. Pomáhá propustit bolest, lítost, starosti a nechat ostatním, co je jejich.

Afirmace: Soucítím, ale nelituji. Uvědomuji si svou moc a sílu a znám své hranice. Propouštím a odevzdávám vše, co již nepotřebuji. Nechávám ostatním to, co je jejich. Beru si zpátky svou moc a sílu. Jsem vládcem svého života. Zůstávám otevřená novým možnostem.

Složení: pačuli, pomeranč, levandule, lemongras, elemi, meduňka s citronelou, cedrové listí, bazalka, yzop, tangarinka, růže egypt, mandlový olej

Barevné působení podle Aura somy: zelená

Účinky esencí: vůně působí antisepticky, pomáhá při bolestech hlavy, únavě a vyčerpání, harmonizuje a zároveň povzbuzuje. Má výrazné zklidňující účinky, působí při neklidu, nespavosti, nervozitě, hysterii, depresi a srdečních potížích, reguluje funkce jater a žaludku (vředy, žaludeční neuróza, nadýmání, nevolnost), podporuje trávení, pomáhá odolávat vnějšímu tlaku. Vůně je vhodná při svalovém napětí, bolestech a křečích, podporuje krevní oběh a mírně působí na ženské orgány. Zahání smutek, nervové vyčerpání, strach, úzkost, deprese a šok, rozradostňuje mysl a zahání chmurné myšlenky, obklopí vás pocitem štěstí, inspiruje. Snižuje úzkost a napětí, podporuje koncentraci, stimuluje činnost nervového systému, aktivuje rozumové, fyzické a emocionální procesy, harmonizuje srdeční činnost a emoce.

27. Klidný přístavpříjemná uklidňující levandulová vůně, obohacená podtóny sladké meduňky a jehličnatými tóny svěžího smrku, s lehce kafrovým nádechem yzopu.

Vůně navozující pohodu a klid, pomáhá zastavit se v denním shonu a spěchu a spočinout v sobě, jen tak být. Učí vás naslouchat svým potřebám a přitom zůstat otevřená a vnímavá ke svému okolí. Naplní vás pocitem bezpečí a pohody, pomáhá zklidnit se, uvolnit a očistit potlačované emoce a myšlenky, odložit starosti a přijmout život takový jaký je. Vnáší nadhled a nový úhel pohledu do situací, rozradostňuje a zlepšuje náladu. Podporuje komunikaci a naslouchání, odvahu projevit svůj názor, nastavit si správné hranice, mít svůj bezpečný prostor. Učí láskyplnému přístupu k sobě i ostatním, pomůže vám zakořenit se pevně ve svém životě a udržet si propojení s vaším vnitřním zdrojem, zachovat klid ve všech situacích, nepřebírat si to, co není vaše. Je vhodná pro neklidné a podrážděné děti.

Afirmace: Jsem v bezpečí a pod ochranou. Naslouchám sama sobě. Věřím svým schopnostem. Všechno má svůj čas. Důvěřuji sobě. Mám odvahu se projevit. Stanovuji si své hranice, vytvářím si bezpečný prostor. Komunikuji s úctou. Soucítím, nelituji. Přijímám sebe i ostatní a nechávám jim, co je jejich. Jsem sama sobě oporou.

Složení: levandule, meduňka s citronelou, smrk, yzop, mandlový olej

Barevné působení podle Aura somy: královská modrá, oranžová

Účinky esencí: vůně působí antidepresivně, proti nespavosti a bolestem hlavy, uvolňuje přetíženou mysl, odvádí napětí a stres ve vypjatých situacích, harmonizuje, uklidňuje, osvěžuje. Je vhodná při nachlazení, viróze, rýmě, kašli, bronchitidě a astmatu, na desinfekci odřenin a nejrůznějších ran, při otocích a zánětech pokožky. Neutralizuje živočišné jedy, regeneruje spálenou pokožku, zastavuje krvácení, výrazně urychluje hojení. Podporuje imunitní systém, správné zažívání a reguluje peristaltiku střev, tlumí nadýmání a stimuluje tvorbu žluči. Působí močopudně, ochrání proti zánětům močových cest. Její relaxační účinky usnadňují meditaci.

28. Jasná myslpříjemná vůně se smyslným ylang ylangem, s hřejivou skořicí a uklidňující levandulí, s jemným nádechem sladkého mechu, egyptských růží a růžových tónů palmarosy, se svěží myrtou, kafrovým yzopem a růžovokafrovými tóny ho-sha, doplněná dřevitými podtóny santalového dřeva a sladkohořkého neroli, zjemněná osvěžující sladkou mandarinkou.

Vůně je silně uzemňující a zahřívající. Vůně pro otevřenou hlavu a soustředění, laskavý přístup k sobě při jakékoliv práci, kde potřebujete zapojit svou mysl a být přítomní. Přináší klid a uvolnění, optimismus, dobrou náladu, bezstarostnost, pomáhá udržet pozornost, stimuluje při únavě a nervovém vypětí. Podporuje klidnou vytrvalost a pocit uzemnění, motivaci a chuť do práce, navozuje pocit spokojenosti, klidu a dobrý pocit ze sebe sama.

Afirmace: Zachovávám si klid a nadhled v každé situaci. Uvědomují si svou moc a sílu. Jsem kreativní a tvořivá. Oceňuji všechno, co jsem dosud vytvořila a čeho jsem doposud dosáhla. V mé hlavě je čisto, má mysl je jasná. Tvořím snadno a lehce, mám skvělé nápady a motivaci. Využívám své talenty a nadání, podporuji svou přirozenou schopnost vyjadřovat mou jedinečnost. Jsem skvělá a úspěšná.

Složení: palmarosa, neroli, myrta, ylang-ylang, ho-sho, mech, santal, levandule, růže egypt, yzop, mandarinka, skořice, mandlový olej

Barevné působení podle Aura somy: čirá, fialová, tyrkys

Účinky esencí: vůně osvěžuje a uklidňuje, snižuje nervozitu a napětí, tlumí bolesti hlavy, upravuje nespavost, podporuje hojení ran. Je vhodná proti virům i bakteriím, je účinná při bolestivé menstruaci, pomáhá při bolestech nohou, při onemocnění dýchacích cest, při nachlazení, viróze, rýmě, bronchitidě a astmatu, při zažívacích potížích, zánětech močových cest. Má zchlazující účinky a podporuje regeneraci kůže (akné, suchý ekzém, lupénka, plísně), zchlazuje horkost v žaludku (gastridita, vředy, kyselost). Pomáhá udržovat jasnou a klidnou mysl, stimuluje buněčné regenerace při nervovém vyčerpání, zahání chmury, strach a stres a navozuje úlevu a odpočinek. Posiluje, podporuje vnímavost, dobrý pocit ze sebe sama, rozhodnost a vytrvalost, přináší klid a harmonii, naplní duši teplem.

30. Prostor a časnádherná povzbuzující vůně s růžemi a růžovými tóny palmarosy, doplněná sladkými tóny vanilky a smyslného ylang ylangu, s levandulovým nádechem máty bergamotové a sladké nepálské bazalky, s balzamickými podtóny styraxu, pačuli a kajeputu, se zemitým nepálským nardem a vetiverem, obohacená kořenitým vařínem, pimentem a niaouli, dřevitou rozmarýnou a pryskyřičnou douglaskou, doplněná osvěžujícím citrusovým nádechem bergamotu a dvěma druhy sladkých pomerančů.

Vůně pro pohodu a klid, která navodí příjemnou atmosféru jak pro odpočinek, tak i pro práci, zastaví čas a vy s ní budete mít pocit lehkosti a bezstarostnosti. Vytvoří prostor pro uspořádání myšlenek a přehodnocení situace, tak abyste mohli najít optimální a uspokojivé řešení. Růžové tóny otevřou vaše srdce a vykouzlí úsměv na tváři, pomohou vám získat nadhled a rozlišit co je a není právě teď důležité. S touto vůní se budete cítit bezpečně a příjemně. Zastav se a naslouchej, ty jsi pánem svého času a v prostoru tvého srdce je dost místa pro lásku a pochopení. Buď přítomná a nebude těžké se rozhodnout a určit své priority. Co právě teď potřebuji?

Afirmace: Jsem ve správný čas, na správném místě. Vytvářím příznivé podmínky pro svůj život. Naplňuji své myšlenky láskou, vírou a vděčností. Učím se vyjádřit svou vděčnost. Miluji svůj život. Jsem svobodná. Jsem tvůrcem svého života. Mám dostatek času na všechno, co potřebuji. Jsem ve správný čas na správném místě.

Složení: palmarosa, nard nepál, bergamot, styrax, vanilka, pomeranč, pačuli, růže, máta bergamotová, kajeput, niaouli, rozmarýna, ylang-ylang, douglaska, piment, vavřín, bazalka nepál, červený pomeranč, vetiver, mandlový olej

Barevné působení podle Aura somy: čirá, oranžová, zelená

Účinky esencí: vůně osvěžuje a uklidňuje, snižuje nervozitu a napětí, tlumí bolesti hlavy, podporuje hojení ran, zklidňuje činnost srdeční soustavy. Pomáhá při zánětech v močopohlavním ústrojí, při nechutenství, podporuje trávení, pomáhá při bolestech nohou. Uvolňuje dýchací cesty, podporuje vykašlávání, zlepšuje dýchání, snižuje horečku, tiší bolest, působí proti svalovým křečím, snižuje teplotu. Je antidepresivní, udržuje jasnou a klidnou mysl, stimuluje buněčné regenerace při nervovém vyčerpání, je vhodná při roztěkanosti, hyperaktivitě, agresivním a impulzivním chování. Vůně je osvěžující, povzbuzující a projasňující, rozjasňuje náladu, odbourává stres. Podporuje koncentraci, pomáhá při psychické nevyrovnanosti, poraženectví, problémech se spánkem, propůjčuje odvahu a sebedůvěru, posiluje duchovní potenciál, aktivuje „síly světla“.

34. Odpuštění uklidňující květinovobalzamická vůně s francouzskou růží a sladkou vanilkou, s tóny uklidňující levandule, doplněná růžovými tóny březule a růžového dřeva a hřejivé skořice, s bylinkovým nádechem máty bergamotové a smyslného benzoe, zvýrazněná dřevitými podtóny hřebíčkových listů, balzamického cypřiše a kořenitého muškátového oříšku, zemitého nardu a vetiveru, obohacená balzámovitým nádechem myrhy a orientálního pačuli, závanem borovicovo-květinové rosaliny a lehce kořeněného elemi, zjemněná lehkými citrusovými tóny sladkého pomeranče a svěží klementinky.

Příjemná a silně uklidňující vůně pro uvolnění, uklidnění a propuštění všeho starého, pro znovuzrození a vykročení novým směrem. Jako hojivý balzám obejme a vyléčí zraněnou duši, uspořádá myšlenky a pomůže uvolnit vše, co vás tíží. Pomůže vám osvobodit se ze stagnace, nerozhodnosti a pocitů viny, odložit pochybnosti a iluze, postavit se tváří tvář skutečnosti. Svými příjemnými tóny navodí pocit bezpečí a otevře srdce proudu uzdravující lásky. Přináší volnost, svobodu a hluboký klid a smíření. Uklidňuje, harmonizuje a pomůže vám přijmout vaši minulost a vidět její dary. Nasměruje vás k novým cílům a možnostem, přináší naději a víru v lepší život. Podporuje odvahu, pravdivost, otvírá moudrosti, ochraňuje a projasňuje.

Afirmace: Odpouštím sama sobě a nechávám se vést svým srdcem. Zbavuji se svých pocitů viny a nahrazuji je láskou. Získávám svobodu a volnost. Jsem otevřená novým možnostem a příležitostem. Propouštím svůj strach a přijímám svou odvahu žít svůj život. Propouštím svou minulost, žiju tady a teď.

Barevné působení podle Aura somy: modrá, červená, žlutá

Složení: růže francouzká, hřebíček listy, elemi, březule, muškátový oříšek, cypřiš, nard, máta bergamotová, myrha, skořice – kůra, pačuli, vetiver, rosalina, benzoe, levandule, pomeranč extra, meduňka s citronelou, růžové dřevo, vanilka, klementinka, mandlový olej

Účinky esencí: vůně blahodárně působí při úzkosti a depresích, harmonizuje emoce a srdeční činnost. Pozitivně ovlivňuje psychiku, přináší pocit harmonie a radosti, uklidňuje mozek a srdce a bystří ducha, působí proti apatii. Je vhodná pro uvolnění a relaxaci po náročném dni plném stresu a vypětí. Podporuje ženskost a přirozenost, hloubku citů, působí proti celé řadě ženských problémů. Pomáhá při celkové slabosti, svalovém vypětí, prohřívá, tiší bolest a odpuzuje hmyz, posiluje trávení a působí proti infekcím v zažívacím a dýchacím ústrojí. Je vhodná při únavě, zimomřivosti, průjmu, svalových, kloubních a neuralgických bolestech. Má antibakteriální a tonizující účinky, usnadňuje vykašlávání, zpříjemňuje dýchání, je účinná při chronické bronchitidě a plicních infekcích, urychluje hojení ran a záněty pokožky. Posiluje a dodává jistotu, inspiruje, podporuje koncentraci, posiluje paměť, poskytuje pocit bezpečí, uvolňuje duševní konflikty, propůjčuje sílu k opuštění, dodává spokojenost, učí důstojnosti, odvaze a posiluje vůli.

36. Nebe na Zemipříjemně kořeněná vůně s muškátovým oříškem a květem, s uklidňující spajkou a bylinkovými tóny modrého heřmánku, obohacená růžovými tóny palmarosy a rosaliny, bylinkovým nádechem verbeny a jehličnatého smrku, s podtóny hřejivé skořice a skořicové kůry, zemitého vetiveru a balzamického pačuli, se svěží mátou kadeřavou, sladkou meduňkou a kořenitým niaouli, zjemněná osvěžující směsí citrusových tónů nepálského lemongrasu a sladkého červeného pomeranče.

Podmanivá a smyslná vůně pro uvolnění a pohodu, uzemnění a stabilitu v životě. Vůně, se kterou budete moci bezpečně nahlédnout tam, kam jste se dosud neodvážili. Svými hluboce uklidňujícími tóny vás podpoří, dodá odvahu vykročit novým směrem a postavit se tváří v tvář tomu, v čem si potřebujete udělat jasno, co potřebujete řešit. Uklidní vás, uvolní vaše myšlenky i napětí v těle, přinese jemný dotyk porozumění, laskavosti a otevřenosti. Pomůže vytvořit přátelskou atmosféru, prostor pro komunikaci a naslouchání sobě i ostatním. Přinese pocit bezpečí a vnese harmonii do vašeho života. Jako mocný proud lásky prosvětlí a prozáří vše, s čím se setkáte, uvolní smutek, stres a špatnou náladu, zvýší optimistický přístup k životu, dodá energii a nadšení, naladí vás na potřeby vaší duše, vykouzlí úsměv. Přátelská a harmonická vůně pro spojení našich potřeba snů, propojí vaše srdce a mysl a pomůže vám najít váš smysl života, vidět radost v maličkostech a vyjadřovat vděčnost za to, čím jste obdarováváni. Pomůže vám uvědomit si, co je pro vás teď nejdůležitější a zaměřit se na to, co vás naplňuje a přináší vám radost.

Afirmace: Jsem otevřená všemu, co přichází. Jsem v souladu se svým tělem, duší i myslí. Mám dostatek všeho, co potřebuji a s vděčností to přijímám. S nadšením tvořím svůj život. Vím, co chci a co potřebuji. Naslouchám sobě i ostatním. Jsem otevřená naslouchání a komunikaci. Uspokojuji své potřeby a objevuji nové možnosti, jak prožít skutečný život. Jsem tady a teď.

Barevné působení podle Aura somy: čirá, olivová, zlatá

Složení: smrk, červený pomeranč, muškátový oříšek, skořice kůra, spajka, muškátový květ, heřmánek modrý, vetiver, verbena, niaouli, rosalina, skořice, lemongras nepál, máta kadeřavá, pačuli, meduňka s citronelou, palmarosa, mandlový olej

Účinky esencí: vůně rozradostňuje srdce, harmonizuje a povzbuzuje psychiku, přináší usměvavou náladu. Působí antisepticky, podporuje trávení, pomáhá při bolestech hlavy, únavě a vyčerpání, uklidňuje a zároveň povzbuzuje, působí při neklidu, nespavosti, nervozitě, hysterii, depresi a srdečních potížích, reguluje funkce jater a žaludku (vředy, žaludeční neuróza, nadýmání, nevolnost), pomáhá odolávat vnějšímu tlaku. Je vhodná při nachlazení, viróze, rýmě, kašli, chřipce, při kolice, na hojení ran a zánětů, na svalovou ztuhlost. Dodává tělu energii, působí proti infekcím v močopohlavním a zažívacím ústrojí a ve střevech. Pomáhá udržovat jasnou a klidnou mysl, stimuluje buněčné regenerace při nervovém vyčerpání, pomáhá při bolestech nohou. Je výborná při stresu, úzkosti, nespavosti, na uklidnění a při bolestech hlavy a migréně. Stimuluje činnost nervového systému, aktivuje rozumové, fyzické a emocionální procesy a pomáhá je harmonizovat.

37. Tajemná zahradapovzbuzující květinovobylinková vůně se španělskou levandulí a s bylinkovými tóny modrého heřmánku, doplněná sladkou meduňkou a mechem, podmanivou vanilkou a něžnými tóny růží, s podtóny smyslného ylang ylangu, podmanivého jasmínu a čokoládového benzoe, s pryskyřičným nádechem smrku, dřevité mateřídoušky a cedrového dřeva, se zemitými podtóny nardu a kořenitého pimentu, zjemněná květinovou tonkou, osvěžující sladkou mandarinkou a růžovými tóny geránia a dřevitorůžového dřeva.

Přitažlivá a podmanivá vůně, která vás překvapí bohatostí a rozmanitostí svých tónů. Vůně pro povzbuzení, uklidnění a uvolnění, která rozproudí vaše energie, stabilizuje a srovná myšlenky, pomůže vám na chvíli se zastavit a spočinout v sobě, jen tak být, udělat si jasno v tom, co potřebujete, je silně pročišťující a uzemňující. Zavřete oči a vdechujte její hluboké léčivé tóny a dovolte, ať mohou naplnit celé vaše tělo i mysl, všechny místa, které potřebují ošetřit a zharmonizovat. Uvolní a rozpustí vše, co je třeba, dodá vám energii, projasní, pročistí a spustí vaše vnitřní léčebné procesy. Jako hojivý balzám ošetří, pohladí a zahřeje, na těle i duši, uvolní veškeré napětí a starosti. Rozpustí strachy a pochybnosti, pocity viny, podpoří vaše sebevědomí, uvolní nervozitu a dodá stabilitu. Pomůže vám nastavit vnitřní rovnováhu, přinese hluboké uvolnění, klid a regeneraci, příjemně nastaví váš den. Vůně je vhodná také tam, kde podléháme zmatkům a stresu v souvislosti s nevhodně rozvrženým časovým rozvrhem nebo při zavalení povinnostmi, pomůže vám udělat si jasno, v tom, co je opravdu důležité.

Afirmace: Jsem v klidu a harmonii sama se sebou, vše plyne tak, jak má. Mám jasno v tom, co je pro mě právě teď důležité. Uvolňuji napětí a stres, vdechuji harmonii, jsem v rovnováze. Jsem harmonie. Zvládnu každou situaci a přitahuji si to nejlepší řešení. Zachovávám si klid a nadhled.

Barevné působení podle Aura somy: červená, fialová, purpurová

Složení: smrk, meduňka s citronelou, mech, mateřídouška, nard, růže, růžové dřevo, geránium, jasmín, piment, benzoe, heřmánek modrý, levandule španělská, ylang ylang, tonka, cedrové dřevo, vanilka, mandarinka, mandlový olej

Účinky esencí: vůně má výborné protizánětlivé účinky, je vhodná na trávení, proti plynatosti a průjmům, snižuje teplotu, uklidňuje, tlumí bolesti, je vhodná i na svalové bolesti a revmatismus, zvyšuje obranyschopnost organismu, tvorbou červených krvinek, uvolňuje dýchací cesty, podporuje vykašlávání. Je účinná při bolestech hlavy, migréně a nespavosti, při menstruaci, při svalovém napětí, bolestech, křečích, artritidě, při léčbě zánětů močového měchýře, pomáhá také při zánětech žlučníku. Podporuje cirkulaci energie a krve, uvolňuje nervové napětí a vyčerpání, podporuje regeneraci kůže, posiluje imunitu, má povznášející účinky. Posiluje energii země, fyzickou a duševní sílu, uzemňuje, působí proti hysterii, nervovým křečím. Vůně uvolňuje energetické blokády, mírní deprese, navozuje pohodu a uvolnění, hodí se i pro meditace a rozjímání. Uvolňuje napětí, zahání chmury, čistí mysl a odstraňuje psychické vyčerpání, uklidňuje a zároveň povzbuzuje, harmonizuje, zlepšuje náladu.

38. Síla Vesmíru silně balzámová vůně cedrového listí s lehkými tóny svěží máty peprné a s kafrovým nádechem yzopu, doplněná sladkým podtónem mechu a květinovou kombinací uklidňující levandule s něžnými růžemi, podbarvená osvěžujícím citrusovým nádechem nepálského lemongrasu.

Tak jako silný vítr rozfouká listí a odnese nepořádek, tak i tato vůně udělá jasno ve vaší hlavě. Vůně přináší uvolnění, klid, vytvoří prostor pro nové a jasné myšlení, tam kde stagnujeme a nemáme odvahu udělat další krok, pomůže nám najít řešení. Obnovuje síly, odstraňuje únavu, povznáší a uvolňuje, navozuje pocit svobody, urovnává myšlenky a emocionální reakce na ně. Osvobozuje nás od závislostí na někom nebo něčem, co jsme si vzali za vzor, abychom mohli být konečně sami sebou, mít svůj vlastní názor, najít svou vlastní cestu. Nikdo a nic nás nemůže ovládat nebo řídit, pokud to my sami nedovolíme. Pomáhá nám uvědomit si skrze své myšlenky vlastní velikost a velikost našich činů a myšlenek, kde jsme právě teď. Staví vás do konfrontace a napomáhá přijmout odpovědnost za své činy a uvědomit si moc, kterou máme. Uvolňuje všechny strachy a přesvědčení, které nám brání být sama sebou. Je to vůně touhy a svobody, pomáhá nám najít náš pramen síly v sobě a směřovat svoji sílu tím správným směrem.

Afirmace: Jsem součástí všeho a všech. Cítím, jak nekonečná síla vesmíru protéká skrze mé tělo, myšlenky i emoce. Zůstávám v rovnováze a klidu, zachovávám si vnitřní rovnováhu, jsem ve spojení sama se sebou. Vše, co přichází do mého života, vítám s radostí a nadšením, jako výživu pro tento můj život. Uvědomuji si nekonečné možnosti a rozpouštím všechny mýty a přesvědčení o tom, co smím a můžu. Jednám s láskou, z prostoru svého srdce a láska se odráží v každém mém činu, myšlence, emoci i slově. Mizí boj a touha bojovat a má síla lásky se může naplno projevit. Jsem síla, jsem Síla Vesmíru, jsem ve – smíru sama se sebou i s okolním světem.

Barevné působení podle Aura somy: čirá, purpurová, žlutá

Složení: cedrové listí, mech, máta peprná, yzop, levandule extra, růže, lemongras nepál, mandlový olej

Účinky esencí: vůně je antiseptická, je vhodná při rýmě, bronchitidě, posiluje dýchání, imunitu. Uklidňuje a harmonizuje psychiku, navozuje čistotu, bdělost a jasnou mysl, zvyšuje koncentraci, navozuje optimismus, důvěru a naději. Příznivě působí při zažívacích potížích, povzbuzuje při únavě a slabosti, tlumí bolesti hlavy, obnovuje sílu, odstraňuje nervovou podrážděnost, stres a projevy únavy. Vůně je vhodná i k přidání do masážního oleje nebo krému, pomáhá při bolestech hlavy a svalů, při nachlazení – ucpané dutiny, prokrvuje při studených končetinách. Vůně je vhodná také na meditaci, zlepšuje koncentraci, vnímání a myšlení.

39. Duše Země – osvěžující a chladivá vůně v kombinaci bylinkovokvětinových tónů kořeněného niaouli a dřevité mateřídoušky, s lesním závanem smrku a pryskyřičné kosodřeviny, s podtóny sladké meduňky, balzamické myrhy a bylinné šalvěje muškátové, s teplými tóny badyánu a zemitého nardu, s balzámovitým amyrisem, s kafrovým nádechem thuje a yzopu, se svěží mátou peprnou a myrtou, doplněná růžovými tóny rosaliny a eucalyptusu citridiory, uklidňující levandule, květinové slaměnky, zvýrazněná podmanivým závanem sladké violky.

Silně čistící a ochranná vůně, které spojuje s principem života na planetě Zemi, s nikdy nekončícím procesem smrti a zrození. Pomáhá nám znovu se – zrodit, odložit vše staré a nepotřebné a udělat místo novému, přivítat nový život, nový směr, nové možnosti. Spojuje v nás naše nebe se zemí a pomáhá ustát bolestivé a nepříjemné situace, které souvisí s naším probuzením a s naší proměnou. Kombinace květin s bylinkami spouští hluboký očistný proces, při kterém se promění všechno, co už nám neslouží. Pomáhá nám uzemnit se, být tady a teď, přijmout svůj život a užívat si všech jeho krás. Podporuje tvořivost, vnímavost, napojení na duši, otvírá srdce lásce a láskyplnosti.

.

Afirmace: Otvírám se sobě a vnímání sebe samu. Zaujímám své místo v životě a objevuji to, co mě naplňuje radostí a blahem. Jsem hluboce spojená se vším, co je. Otvírám své srdce, mé kořeny rostou hlouběji a hlouběji, rozpínám se do své velikosti a krásy. Tvořím svým srdcem, uvědomuji si své touhy a nacházím svůj záměr, proč jsem tady. Objevuji a poznávám aspekty své duše i těla a dovoluji si je rozvíjet. Otvírám se životu a jsem šťastná tady a teď

Barevné působení podle Aura somy: červená, purpurová, tyrkys

Složení: niaouli, smrk, rosalina, yzop, meduňka s citronelou, eucalyptus citridiora, mateřídouška, myrta, nard, máta peprná, myrha, šalvěj muškátová, slaměnka, levandule, badyán, violka, amyris, kosodřevina, thuje, mandlový olej

Účinky esencí: vůně posiluje, harmonizuje, rozradostňuje srdce a povzbuzuje psychiku. Zahání smutek, nervové vyčerpání, strach, úzkost, deprese a šok, pomáhá odolávat vnějšímu tlaku. Rozradostňuje mysl a zahání chmurné myšlenky, obklopí vás pocitem štěstí. Působí na zažívací systém, pomáhá proti nevolnosti, zmírňuje křeče a ulevuje od bolestí žaludku způsobených stresem. Pomáhá při dýchacích obtížích, podporuje trávení, napomáhá hojení ran. Podporuje koncentraci, má příznivé účinky na migrénu a nespavost, čistí vzduch, je vhodná při svalovém napětí, bolestech, křečích. Přispívá k relaxaci, uzemnění a uvolnění, stimuluje a osvěžuje, výborná při únavě. Očišťuje, otevírá, zahřívá, ochraňuje, utěšuje, projasňuje a posiluje ducha, mysl i tělo. Představuje ženský princip – zemi, posiluje v nás energii země. Je to balzám na srdce, tělo i duši, stimuluje biologické pochody v těle a zároveň je i harmonizuje.

40. Na vlnách života – osvěžující jemná vůně s květinovými tóny něžné růže, sladké violky a jemné slaměnky, s ovocným závanem osmanthusu a s teplým nádechem květinové tonky, se sladkými tóny meduňky a smyslného ylang ylangu, se svěží mátou kadeřavou a bylinkovou šalvějí muškátovou, s podtóny balzamické myrhy, zemitého nardu a zemitodřevinného vetiveru, s osvěžující směsí citrusových tónů limety, citronely, litsey cubeby, pomeranče a sladké mandarinky.

Příjemná květinová vůně pro radost a nadšení z nových objevů a krás života. Vůně, která osloví vaše srdce a pohladí vaši duši, oživí vaše vzpomínky. Je jako lehký vánek, který příjemně osvěží a dodá energii po namáhavém dni. Sladce vás ukolébá k odpočinku i snění, pomůže vám zastavit spěch a konečně si udělat čas i prostor pro sebe. S touto vůní se budete cítit v bezpečí a zmizí pocit samoty a smutku. Svými veselými tóny rozfouká vše, co vás tíží a vnese proud radosti a dobré nálady do vašeho života. Uvolní napětí, stres a povzbudí vás, když budete klesat na mysli. Je tak jemná a přitom v sobě skrývá tolik síly, vitality a energie, vždy se bude projevovat přesně tak, jak bude třeba. Pomůže vám najít motivaci a chuť do života, otevřít se novému pohledu a s laskavostí přistupovat sama k sobě. Bude vaším spolehlivým průvodcem a pomůže vám najít cestu ke šťastnému a naplněnému životu a cítit se v něm dobře. Navodí příjemnou atmosféru, přinese klid a rovnováhu do duše, těla i mysli. Projasní vaše staré způsoby myšlení i komunikace, vnese do nich více láskyplnosti a naslouchání.

Afirmace: Naslouchám svým potřebám a žiju své sny. Nechávám se unášet na vlnách života. Uvolňuji vše, co už nepotřebuji a co není moje. Má cesta je bohatá na prožitky a zážitky a já se jim ještě více otvírám. Naplňuje mne proud vyživující a naplňující lásky a stále se zvětšuje. Udržuji si kontakt se svou duší a dovoluji svému srdci, ať mě vede. Kráčím cestou ke šťastně prožitým okamžikům života, které mě vyživují a naplňují spokojeností, soucitem a porozuměním. Nacházím to, co potřebuji.

Barevné působení podle Aura somy: královská modrá, olivová, růžová, žlutá

Složení: limeta, citronela, mandarinka, tonka, vetiver, violka, nard, slaměnka, růže, neroli, myrha, pomeranč extra, meduňka s citronelou, šalvěj muškátová, máta kadeřavá, litsea cubeba, ylang ylang, osmanthus, mandlový olej

Účinky esencí: vůně harmonizuje organismus, posiluje imunitu, obnovuje vnitřní síly po fyzické námaze a duševním vyčerpání, odstraňuje nejistotu, neodůvodněné starosti. Ulevuje při revmatismu, posiluje slinivku a zažívání, výrazně zklidňuje, pomáhá při úzkosti a depresi. Posiluje žaludek a nervy, podporuje zažívání, pomáhá při nedostatečné funkci žaludku a střev, kolikách, uvolňuje svalové křeče, zklidňuje činnost srdeční soustavy, podporuje spánek. Je vhodná při silné nervozitě, má prohřívající, stabilizující, zklidňující účinky. Navozuje meditativní náladu a podporuje činnost mozku, stabilizuje emoce, pomáhá při onemocnění dýchacích cest, čistí vzduch. Přináší pocit harmonie a radosti, podporuje ženskost a hloubku mateřství, pomáhá překonávat smutek a uvolňuje stres, je poslem lásky a soucitu a dodává sílu být ženou a matkou.

Pro www.cestakduze.webnode.cz napsala Světluška. Tento článek nebo jeho části, stejně tak informace k jednotlivým vůním, které jsou chráněny autorským zákonem, je možné šířit dál nekomerčním způsobem, pokud bude připojeno celé znění této poznámky a aktivní odkaz na výše uvedené webové stránky. Děkuji za respektování této podmínky.