Cesta k duze

Rubriky

Tělové svíce

autor: | Led 2, 2017 | Nezařazené | 0 komentářů

Tělové svíce

Historie svící

Terapie tělovými a ušními svícemi jak ji nyní známe, není stará, ale například Keltové a jiné dávné kultury s touto podobnou metodou očisty již dávno před námi pracovali. Svíce používali na léčbu fyzických obtíží, při léčitelství, šamanských rituálech a očistě prostor od negativních energií. Byli vyráběné z jiných materiálů, ale pracovali na stejném principu. Tj. na komínovém efektu. Z dochovaných informací se k tomu používali duté rostliny, nebo kůry stromů srolované do trubičky- ( kůra z břízy) které se později, aby se docílilo požadovaného efektu, máčeli do smůly nebo vosku. Nějaká obdoba svící se prý používala v dobách komunismu při bolestech uší, kde bylo používáno novin, které se srolovali, užší konec se zastrčil do ucha a na horní straně se zapálil. Což bylo také účinné, ale co se týče materiálu, asi ne moc vhodné. Svíce jak je známe nyní, jsou vyrobené z čisté bavlny obalené ve vosku a srolované do ruličky. Původně ve včelím, nyní i v parafínu. Včelí vosk pracuje protizánětlivě a hoří delší dobu. Je na vysloveně fyzické záležitosti. Má hustší strukturu. Parafín má jinou strukturu a jde do jemnějších úrovní a používá se u lidí, kteří mají alergii na včelí vosk a výrobky z medu. Dále se do svící přidávají i bylinky a esence. Jako nejoblíbenější do základu je kurkuma, která pracuje také protizánětlivě.

Jak svíce účinkuje

Při hoření svíce se teplem uvolňují škodliviny a komínovým efektem (způsobeným podtlakem) jsou z těla vytahovány přes kůži ven. Hořením se ve svíčce vnitřní prostor naplní dýmem a vytvoří se podtlak. Ten vytáhne dým, který se dostal na dno komína svíčky. Podtlak a takto vytvořená tahová síla protlačí dým přes pokožku do podkožního vaziva, aby tam účinná látka navázala na sebe škodliviny. Ty se usazují na studenou vnitřní stěnu svíčky. Dochází k přeměně skupenství. Svíčka tímto způsobem také napomáhá likvidaci zánětu v organismu a přispívá k celkové regeneraci těla. Zároveň se rozpouští energetické blokády, zvyšuje se množství proudící energie, a tím se spouští samoléčebný proces organismu.

Velkou předností této starověké léčebné metody, kterou používali i staří Keltové je, že rozpustí i zastaralé a zaschlé usazeniny a vytáhne je na stěny svíčky. Ošetřování svíčkou má na fyzické úrovni silné uvolňující a detoxikační účinky. Na psychické úrovni rozpouští duševní napětí. i strachy, pomáhá relaxovat a uklidňuje. Na mentální úrovni pomáhá odstraňovat negativní myšlenky a dává tak prostor k přemýšlení o příčinách řešeného problému. Archandělské svíce jsou vyráběny ručně a jsou speciálně energetizovány, mají v sobě zakotveny energie jednotlivých archandělů nebo Mistrů. Druh svíce (barvu) pro použití vybíráme intuitivně nebo si ji vytestujeme.

Terapie tělovými svíčkami

Já pracuji s tělovými energetickými Archandělskými a Mistrovskými svícemi Mgr. Hany Šmídové – Archandělské tělové svíce ® https://www.a-kresba.cz/, které jsou jednoduchou, ale velice účinnou pomůckou k uvolnění nahromaděných škodlivin z těla. Vytahují z těla záněty, hleny, bakterie, viry, plísně, otoky, cysty, krevní sraženiny i kamínky. Plamen spaluje v jemnohmotných tělech citová zranění, negativní energie apod. Archandělské tělové svíce v sobě nesou navíc otisk energií archandělů nebo nanebevzatých mistrů, působí také svou barevnou vibrací. Při ošetření se svíce dají kombinovat s mými přírodními esenciálními vůněmi Prameny života a tím se umocňuje jejich léčivý účinek. Při terapii těmito svíčkami pro vás vytestuji místo, kam budeme svíčku aplikovat, vhodnou svíčku nebo svíčky a přírodní vůni, kterou potřeme místo aplikace. Mohu pro vás také vytestovat vhodné svíčky i vůně, místo aplikace a také to, co vám svíce bude harmonizovat.Vy si je můžete podle návodu aplikovat sami doma. Svíčky zasílám i poštou. Cena jedné svíce je 60Kč.

Druhy svíček: Anael, Ariel, Bariel, Camael, Gabriel, Haniel, Chamuel, Jeremiel, Jofiel, Melchizedek, Metatron, Michael, Muriel, Natanael, Orifiel, Rafael, Raguel, Raziel, Sandalfon, Uriel, Zadkiel, Šambala, Marie, Kristus, Matka Sofie, antistresová otvírací, antistresová čistící

Jak tělovou svíci aplikovat

Dopředu si připravte nádobku s vodou na uhašení svíce, pinzetu, zapalovač nebo zápalky, můžete také použít hořící čajovou svíčku, papírové ubrousky nebo kousek gázy. Tělové svíce přikládáme intuitivně na různá místa na těle. Přikládáme je také na místa, která sám klient označí jako střed bolesti. Svíčkování můžeme provádět v vleže i vsedě, a to tak, aby svíce vždy hořela ve svislé poloze. Nejdříve vypijeme 2dcl čisté vody, aby nečistoty z organismu mohly být odplaveny. Místo, na které budeme přikládat svíci jemně promasírujeme ve směru hodinových ručiček. Pokud máte moje přírodní esenciální vůně Prameny života ( více o vůních a jejich použití se dozvíte na www.cestakduze.webnode.cz), doporučuji použít k promasírování místa intuitivně vybranou vůni, může to být i vaše osobní vůně. Stačí kápnout několik kapek přímo na kůži a místo jemně promasírovat. Pak na toto místo položíme kousek gázy nebo papírového ubrousku. Chráníme tak kůži před kápnutím vosku nebo nepříjemným popálením. Svíci zapálíme a přiložíme na dané místo, držíme ji zlehka, nemačkáme, ve svislé poloze ukazováčkem a palcem ruky. Svíčku musíme přiložit tak, aby při jejím hoření dým neunikal spodem svíce – lehce ji přitlačíme přes gázu nebo ubrousek ke kůži. Ohořelou svíci – zbytek plátna, průběžně odebíráme pinzetou do nádobky s vodou. Svíci necháme dohořet asi na délku 5 – 6 centimetrů a potom ji uhasíme v nádobce s vodou. Při aplikaci dbejte všech bezpečnostních pravidel pro práci s otevřeným ohněm! Po svíčkování je vhodné vypít sklenku vody, a zároveň doporučit dostatečné pití vody i následně.

Co je možné zjistit – Pokud je plamen svíce jasný, svítivý je vše v pořádku. Pokud je však temný, do oranžova až hněda, je zřejmé že v organismu je problém, zejména s nedostatkem vody. Upozorníme proto na správný pitný režim. Pokud přijímáme málo tekutin, nedokáže organismus vyplavovat v potřebné míře škodlivé látky, ty nám pak zůstávají v těle a způsobují problémy různého charakteru. Svíce hoří obvykle 10 až 15 minut. Pokud je organismus v pořádku, ve zbytku po shoření zůstane bílý prášek. Pokud najdeme drobné granule zbarvené od hnědé, červenohnědé až černé barvy, je organismus zanesen a je třeba aplikaci opakovat. Můžeme najít velký kus odpadu, což ukazuje na silně znečištěný organismus, rovněž i v případě prázdné svíce,kdy žár spálí všechny nečistoty je organismus silně zanesený. Zbytek svíce vždy zlikvidujeme (ideálně spálením) , abychom zničili veškeré negativní energie, které svíce absorbovala.

Vhodné použití svíce – k tišení a odstranění bolestí včetně migrén – pročištění organismu – zmenšení až odstranění otoků, modřin – zmírnění zánětů – zmenšení cyst (až vymizení) – úleva od negativních emocí – zmírnění stresu, nespavosti – možno použít i pro zvířata (zejména psy a kočky). Na jeden problém použít během 24 hodin maximálně 3 svíce, preventivně jedna svíce jednou týdně, očistný proces (detoxikace organismu), jedna svíce obden 5 – 7x , pak minimálně týden pauza.

Nepoužívat – při alergii na obsažené látky a včelí produkty – přímo na srdce (raději o něco dál) –
na temeno hlavy – korunní čakru (lze na čelo nebo na týl hlavy) – na třetí oko – místo mezi obočím (raději výš, uprostřed čela) – do otevřených ran, na nezhojené jizvy, vyrážky (lze o kus dál) – na sliznice, na oči – u těhotných – u dětí do 3 let.

Místa vhodná pro aplikaci

bolesti kloubů, páteře, svalů, migrény, otoky, záněty, modřiny – v místě potíží nebo až 5 – 15cm stranou
stres, nespavost, migrény, nervozita – doprostřed čela, nebo za krk mezi 6.-7. krční obratel
detoxikace organismu – do pupku nebo na podbřišek, svíci můžeme lehce posunovat z podbřišku směrem k pupku
negativní emoce (strach, vztek, lítost, odpor apod.) – do pupku nebo na střed podbřišku
gynekologické potíže – podbřišek
nachlazení, rýma – do krční jamky, na střed čela, vedle nosního chřípí
redukce váhy a detoxikace – na podbřišek nebo do pupku
alergie, kožní vyrážky – na místo jater
očista lymfatického systému – do pupku, na podbřišek, v blízkosti lymfatických uzlin
zlepšení trávení, zažívání – na žaludek, na podbřišek

Doporučení – Svíčkování je uklidňující procedura. Je důležité sledovat reakce svíčkovaného. Jakmile v místě aplikace ucítíte příliš velký tah či jiné nepříjemné vjemy (bývá vyjímečně), posuňte svíci i s ubrouskem o kousek dál, případně ukončete svíčkování. Svíčkování svěřte druhé osobě, neprovádějte aplikaci svíce na sobě sami.

Složení svící – Bavlněné plátno, včelí vosk, kurkuma.

Upozornění – Aplikace svící nenahrazuje péči lékaře. Účinky svíce pozitivně napomáhají léčbě. Svíce jsou určeny výhradně k zevnímu použití. Při aplikaci dbejte všech předpisů pro práci s otevřeným ohněm. Za případné vzniklé škody neručíme. Skladujte v suchu, chladu a temnu. Svíce mají udělen atest Státního zdravotního ústavu v Praze (únor 2013).

Objednávky – Tělové svíce a přírodní esenciální vůně Prameny života si můžete

objednat na emailu: radkahubenakova@seznam.cz

telefonicky: 776 866 898 nebo 774 486 689

Zasílám i poštou, mohu pro vás vytestovat vhodné svíce, vůni, místo aplikace a také to, co vám svíce bude harmonizovat.