Cesta k duze

Rubriky

Sedm orílch principů

autor: | Zář 30, 2016 | Nezařazené | 0 komentářů

Sedm orlích principů

Orel, obávaný dravec, král nedozírné oblohy, symbol neohroženosti, cílevědomosti, odvahy, urputné síly, obrovské mrštnosti, nespoutaného odhodlání – již jeho pohled mluví za vše. Je to dravec, který má vypěstované striktní zásady, jimiž se do puntíku řídí. A právě tyto zásady dělají orla orlem, opeřence králem celé oblohy. Zaměří-li jeho oko kořist, její šance uniknout orlím spárům je mizivá. Ačkoliv je „jen zvířetem“, jeho principy a zásady jsou takřka do puntíku stejné i pro člověka a jejich striktním dodržováním a disciplínou se může stát i člověk stejným symbolem. Nevěříte?

1. Princip
Orli se vznáší ve výšinách osamoceně – nikdy nelétají společně s vrabci nebo jinými malými ptáky. Žádný jiný pták nevzlétne do takových výšin jako právě orel.

Distancujte se od vrabců a havranů. Orli létají s orli.

2. Princip
Orli mají přesnou vizi. Mají schopnost soustředit svůj zrak na větší vzdálenost než na 5 kilometrů. Jakmile se orel zaměří na svou kořist, soustředí na ní svou pozornost a vydá se za ní. Nezáleží na překážkách, orel neztratí svou pozornost ze své kořisti, dokud jí nechytí.

Mějte vizi a zůstaňte soustředění, ať jsou překážky jakékoliv, a uspějete.

3. Princip
Orli se neživí mršinami. Živí se pouze čerstvou kořistí. Supi jedí mrtvá zvířata, orli však nikdy.

Dávejte pozor na to, čím živíte sami sebe skrze vaše oči a uši – speciálně z filmů a televize. Vyhýbejte se zastaralým a neaktuálním informacím a každou informaci důkladně zkoumejte.

4. Princip
Orli zbožňují bouřku. Stahují-li se mračna, orli jsou nadšení. Orel využívá bouřkovému větru k vzlétnutí ještě výš. Jakmile orel zbystří vítr doprovázející bouřku, využije její síly k povznesení se až nad mračna. To dává orlovi šanci plachtit ve výškách a dát tak odpočinout svým křídlům. Mezitím jsou všichni ostatní ptáci schovaní mezi listy a větvemi stromů.

Máte možnost využít životní bouřky k pozvznesení se ještě výš. Úspěšní si libují ve výzvách a poté z nich profitují.

5. Princip
Orli nejprve prověřují, až poté důvěřují. Když samice orla narazí na samce, který se chce pářit, sletí ona dolů k zemi a sebere kus větve, samec ji následuje. Vyletí zpět nahoru a jakmile dosáhne dostatečné výšky, pustí větev a sleduje, jak padá k zemi. Samec větev pronásleduje. Čím rychleji padá, tím rychleji ji pronásleduje. Jeho úkolem je zachytit ji ještě dříve, než dopadne na zem. Poté větev navrátí zpět samici.

Samice větev vezme a vyletí s ní ještě výš a poté ji znovu pustí, aby ji samec stíhal. A tak to pokračuje i několik hodin stále z větších a větších výšek, dokud si samice není jistá, že samec zvládá chytání větve, což značí závazek. Pouze a jenom pod touto podmínkou svolí samice k páření.

Ať už jde o soukromý nebo obchodní život, měli byste nejprve důkladně prověřit závazek nastávajících partnerů.

6. Princip
Jakmile přijde chvíle pro kladení vajec, samice a samec najdou místo co nejvýše na skále, kam žádní dravci nemohou. Samec sletí k zemi, sebere zde trní a položí jej do skuliny v útesu. Následně letí na zem sbírat větve, které položí na místo zamýšlené pro hnízdo. Poté sletí opět na zem, sebere trní a umístí je na větve v hnízdě. Letí zpátky na zem pro čerstvou trávu k zakrytí ostnů. Jakmile je toto první vrstvení hotové, samec letí zpět na zem, pobere zde více trní a položí je na hnízdo. Následně se vrací pro trávu a umístí ji na trní. Poté oškube své peří potřebné k dokončení hnízda. Trny na vnější straně chrání hnízdo před případnými vetřelci. Na výchově orlí rodiny se podílí jak samec, tak i samice. Ona snese vejce a chrání je, on staví hnízdo a loví. Během letového tréninku mláďat vyhazuje matka orlíky ven z hnízda. Oni, jelikož mají strach, skáčou nazpět.

Samice poté vyhodí mláďata ven, odstraní z hnízda měkké části a zanechá zde pouze holé trní. Jakmile vystrašená mláďata skočí zpět do hnízda, o trny se pobodají. S pískotem a krvácením vyskakují ven z hnízda a nechápou, proč je milující otec s matkou nyní mučí. Následně je matka strčí dolů z útesu. Jak piští strachem, otec vyletí, zachytí je na svůj hřbět, ještě než spadnou na zem, a vynese je zpět na útes. Takto to pokračuje někdy až do té doby, dokud nezačnou mávat svými křídly. Poté se nadchnou novou dovedností – nyní jsou schopní létat.

Příprava hnízda nás učí připravit se na změny. Příprava na rodinu nás učí, že aktivní účast obou partnerů vede k úspěchu. Býti pobodán trny nám říká, že občas až moc pohodlníme a neprožíváme život, nerosteme a nic se neučíme. Životní ostny přicházejí kvůli tomu, aby nám ukázaly potřebu vyrůst, vydat se ven z hnízda a žít. Možná si toho nejsme vědomi, ale i zdánlivě pohodlné a bezpečné útočiště může obsahovat ostny.

Lidé, kteří nás milují, nás nenechají ustrnout v pohodlí, ale naopak nás nutí k mnohdy náročnému růstu a prosperitě. A ačkoliv nám přijde, že nám ubližují, myslí to s námi dobře.

7. Princip
Jakmile je orel starý, jeho opeření se stane slabým a nedovolí mu létat tak rychle, jak by mělo. Pokud se cítí slabý a je tu možnost, že by mohl zemřít, uchýlí se na místo daleko do skal. Zatímco tu je, vytrhá všechno opeření na svém těle, dokud není úplně holý. Zůstává na tomto skrytém místě, dokud mu nenaroste opeření nové, a poté se vydá opět ven.

Občas je potřeba ze sebe setřást staré návyky a věci, které nás zatěžují a nepřidávají na našem životě.

Tyto principy sepsal Dr. Myles Monroe.

Převzato z: https://www.zapisnik.estranky.sk