Cesta k duze

Rubriky

Masáž meridiánů

autor: | Kvě 26, 2016 | Nezařazené | 0 komentářů

Masáž meridiánů

Masáž směrem vzhůru

Budeme-li masírovat zdola nahoru vnitřní stranu nohou, rozproudíme si krev v dolní části těla. Lidé, kteří tráví celé dny vsedě nebo vstoje, trpí křečemi v nohou a křečovými žilami, neboť krev se hromadí v nohou a chodidlech a krevní oběh je blokován. Stimulací meridiánů nohou se znovu rozproudí krev, a tak se vyhneme těmto chorobám. Cvičení můžeme provádět vstoje, vsedě nebo vleže.

1. Položte ruce dlaněmi na vnitřní stranu nohou na úrovni kotníků.

2. Suňte zvolna dlaně po nohou vzhůru, po vnitřní straně lýtek, kolen a stehen až k pohlavním orgánům.

3. Cvik opakujte dvanáctkrát.

Poznámka: Rukama mírně tlačte na nohy tak, abyste začali mít mírný pocit tepla. Dýchejte přitom normálním tempem. Soustřeďte se na masáž nejvíc od kolena vzhůru. Tato část nohy je při cviku nejvýznamnější.

Masáž směrem dolů

Masírováním vnější strany nohy odshora dolů se můžeme vyhnout takovým potížím, jako je vysoký krevní tlak, zadržování vody a obezita (jež mají souvislost s meridiány žlučníku, močového měchýře a žaludku), nebo můžeme tyto záležitosti takovou masáží úspěšně léčit. Navíc cvik může zabránit vzniku burzitidy a artritidy, nebo je může odstranit. Cvik můžeme provádět vstoje, vsedě i vleže. V pozici vstoje si navíc budeme vytahovat šlachy v podkolení, kolenou a lýtkách a napomůžeme cirkulaci energie v prstech u nohou.

1. Položte ruce dlaněmi na vnější stranu stehen.

2. Spouštějte ruce po vnější straně nohou nepřetržitým pohybem a tlačte přitom dlaněmi na stehna, kolena, lýtka a nakonec kotníky.

3. Cvik opakujte dvanáctkrát. Dýchejte přitom v normálním rytmu. Tento cvik rozptyluje energii v těle, proto je tedy užitečný při léčení obezity, zadržování vody a vysokého krevního tlaku. Nejlepší je provádět cvik ráno.

https://cestakduze.webnode.cz/_files/200010637-ecffbedfa4/1.mas%C3%A1%C5%BE.jpg https://cestakduze.webnode.cz/_files/200010638-e1da5e2d40/2.%20mas%C3%A1%C5%BE.jpg

a. Stoupající meridiány b. Klesající meridiány

Obr. 81a a 81b. Masáž meridiánu: masáž nohou

Masírování paží

Paže si můžete masírovat podobným způsobem jako nohy. Podpoříte tím meridiány srdce, plic a perikardu (osrdečníku), jež se nacházejí na přední straně paží, a meridiány „trojího ohřívače” čili „tří ohňů” (tj. vylučovacích orgánů), tlustého střeva a tenkého střeva, jež jsou na zadní straně paží, kudy stoupají k ramenům.

1. Položte levou ruku dlaní na vnitřní stranu pravého nadloktí.

2. Suňte ruku dolů, to jest k vnitřní straně lokte, a pak po předloktí až ke konečkům prstů. Pohyb musí být nepřetržitý a tlak na kůži stálý.

3. Položte levou ruku na vnější stranu pravé ruky a masírujte ruku a paži až po rameno, a to tak, že vaše levá ruka se bude sunout vzhůru po vnější straně pravé paže.

4. Cvik opakujte dvanáctkrát.

5. Proveďte masáž v opačném smyslu, to jest pravou rukou masírujte levou paží nejprve shora dolů po přední straně paže, pak zdola nahoru po zadní straně paže. Také tento cvik opakujte dvanáctkrát.

https://cestakduze.webnode.cz/_files/200010639-aa341ab2e8/3.%20mas%C3%A1%C5%BE.jpghttps://cestakduze.webnode.cz/_files/200010640-582ec59447/4.%20mas%C3%A1%C5%BE.jpg

Obr. 82a a 82b. Masáž meridiánů: masáž paží

Působení cviků, posilujících vnitřní orgány, je založeno na principu proudění energie po drahách meridiánů. Každý cvik je takovou soustavou pohybů, jež stimuluje určitý meridian, nebo pak při meditaci, zaměřené na meridiány, stimuluje celý systém. Zvládnutím cviků pro posílení vnitřních orgánů a konkrétně pak zvládnutím masáže meridiánů pomůžete tělu hospodařit s energií, na níž závisí celý náš život. Tuto energii pak můžete využít k vlastnímu léčení či k léčení druhých. Energie udržuje organismus v dobré kondici a je také základem duchovního růstu, jenž nám otvírá brány nesmrtelnosti.

Z knihy Vnitřní cviky pro zdraví Dr. Stephen T. Chány

Převzato z: www. atelierarlen.webnode.cz